Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablo İnternet Yeni Fiyat Listeleri

ajmet

Öne çıkan mesajlar

Kablonet şu anda Türksatın yönetiminde bir devlet kuruluşu olarak devam etmektedir . Yani özelleşmedi henüz .

Ötesinde bütün kablo kullanıcıları en azından oyunlarda göz yaşı döküyorlar uzun süredir. Altyapısında yer yer sorunlar olan kablonet için türksatın ne denli iyi bir hizmet sağlayabileceği soru işaretleriyle dolu .

Öyle saçmasapan bir kurum ki türksat sokağımızda hazır bulunan kablotv şebekesini apartmanımıza çekmek için 300$ para istendi benden veyahut %40 ı apartmanın başvuracak dendi . İstendiği gibi %40 ı ikna edip faks gönderdiğimde cevap verme gereği bile duymayan şirketin müşteri merkezine gittiğimde tekrar 300$ diyince başlarım kablonuza da netinize de diyip adsl e devam ettim. Bugün 4mbit adsl kullanıyorum pingim türk serverlarında 10-20 arası yurtdışında almanyadan 50 hollandadan 70 ping alıyorum .(tabi iyi zamanlarında çok dengesiz yurtdışı çıkışları)

Velasılı fiyat olarak da dev bir avantaj sözkonusu değilken kablonetin acısını çekmenin manası yok gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Hem kablo hem adsl kullandım, kablonun pingleri oyun için hep daha iyiydi. Oyun oynuyorsanız kablodan şaşmayın, maxininki şanssızlık olmuş yada dallamalara denk gelmiş bilmiyorum. Şimdiye kadar arıza kaydı verirken gelip kontrol ederken falan bi yamuklarını görmedim. Bazen bi iki saat geç geliyor ekipler ama mesai bitti yarına bırakalım yok. Bugün 18:30da falan geldiler mesela, alt yapı yenilemesi yüzünden sinyalde sorun varmış aşşağıdaki kutuda. Onu düzeltip gittiler. Yeni tarifeye geçtiğinde adslden daha iyi hizmeti daha ucuza alacağız zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:
Kullanımı da kafa karıştırdı, eski evimde sorunsuzdum ama şimdi 4 ayrı odada TV var + 1 de modeme giden kablo, sinyal kalitesini korumak, forumlara bakılırsa, epey bilgi ve uzmanlık gerektiriyor. Splitter, tap off, bi de bişey daha kullanmak gerekiyormuş. Ders çalışacağız anlaşılan epeyce.

alakası yok abi bağlantının kalitesi düşmez yani tv var diye evde. hiçbi ek parçaya gerek yok adamlar hazırlıyolar herşeyi.

ben ilk çıktığından beri kablo kullanıyorum sadece 1 yıl adsle geçtim ve memnnun kalmadım.
bir kere modem ayarı diye bişey yok, proxy ayarı yok vs. tak-bağlan bu kadar basit.
oyunlarda daha iyi kesinlikle adslden.
bir keresinde tamir için gece 21.30da geldiler hiç abartmıyorum, hizmet kalitesi iyi yani. ayrıca telefonla destek de gayet iyidir fakat bazen çok sıra oluyor.
zaten genelde 2 çözüm var ya fişini çıkartıp takıyorsun yada genel bir bakım oluyor onun bitmesini bekliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Hem kablo hem adsl kullandım, kablonun pingleri oyun için hep daha iyiydi. Oyun oynuyorsanız kablodan şaşmayın, maxininki şanssızlık olmuş yada dallamalara denk gelmiş bilmiyorum. Şimdiye kadar arıza kaydı verirken gelip kontrol ederken falan bi yamuklarını görmedim. Bazen bi iki saat geç geliyor ekipler ama mesai bitti yarına bırakalım yok. Bugün 18:30da falan geldiler mesela, alt yapı yenilemesi yüzünden sinyalde sorun varmış aşşağıdaki kutuda. Onu düzeltip gittiler. Yeni tarifeye geçtiğinde adslden daha iyi hizmeti daha ucuza alacağız zaten.

işte kablo kaybetti bu üstünlüğünü şu aylarda. adsl gibi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Denemek icin 1024 kablomun yanina 2048 6GB kotali ADSL almistim, iki aydir falan oyle kullaniyodum. Kablo en azindan 120-127 arasi download yapiyodu, ADSL'i de oyunlarda performansi nasil diye deniyodum arada, bi de acil download varsa onla yapiyodum, 230 falan anca oluyodu 256 olmasi gerekirken.

Son 2-3 gundur kablo da hem pinglerde kotulesti, hem de downloadlar 90-120 arasi oldukca oynak olmaya basladi, yeni fiyatlar da nereden onay gelecekse 3 aydir duruyor oyle geyik bi halde, hicbir avantaji kalmadi yani. ADSL'i 4096 sinirsiza gecirdim, yarin da kablo interneti iptal ettiricem. Modem duruyor hat duruyor nasil olsa, bi degisiklik olursa actiririm geri.

Modem ayari da var ayrica, ADSL kadar basit olmadigi icin adamlar baglantiyi kurarken yapiyorlar, onun icin yok saniliyor. Tak kullan da degil, modemin MAC'i orada tanimli degilse hat bile vermez. Tanimli diyelim ama baska ethernet kartina taktin, ya bikac saat beklemen lazim farkli IP alabilmek icin, ya da destek hattini arayip IP'yi release ettirmen. Proxy dersen ADSL'de de ayarlaman gereken bir proxy yok, olsa olsa transparent vardir. Modemlerinde de router olmuyor %90, bu da baglantiyi paylastirmak icin ya ekstra router almani ya da ana makineyi surekli acik tutup ICS ayarlamani gerektiriyor, cok konforlu degil yani.

Yani tamam kablo iyi de, eksik/yanlis bilgiye gerek yok :p
Sosyal ağlarda paylaş

ayarı tabi ki varda kolay baya. yani MAC adresini tanıtmak için telefonda modem altındaki noyu söylüyosun o kadar. IP release dediğinde telefonda 5dklık iş. destek iyi yani onu demek istedim. evet modemlerde router yok ayrı almak gerek.
yıllardır kullanıyorum fazla sorunla karşılaşmadım.

P.S: modeme ayar ilk bağlatıldığında çekiliyor bir de. yeni modem almadıkça başka ayara gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim halen 1mbit. 512k idi zamanında, bu hız artımı olunca 1'e çıkardılar.
Bu arada hız testi falan kasamam bekleyemem diyenler için, http://62.248.80.10/RTSubscriberStatus/Default.asp adresine gidip modeminizin MAC numaranızı girerek, bağlantı durumunuzla ilgili bilgi alabiliyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
Kullanımı da kafa karıştırdı, eski evimde sorunsuzdum ama şimdi 4 ayrı odada TV var + 1 de modeme giden kablo, sinyal kalitesini korumak, forumlara bakılırsa, epey bilgi ve uzmanlık gerektiriyor. Splitter, tap off, bi de bişey daha kullanmak gerekiyormuş. Ders çalışacağız anlaşılan epeyce.

alakası yok abi bağlantının kalitesi düşmez yani tv var diye evde. hiçbi ek parçaya gerek yok adamlar hazırlıyolar herşeyi.

Düşürmez olur mu, düşürüyor. Denedim ve gördüm. En iyi sinyali eve gelen hattın 2ye bölünmesiyle alabildim. Biri televizyonlara veriyor , biri de internete. İnternete veren kanal direk odama geliyor. Televizyonlara vereni kendi aralarında böldük. O bile böldükçe yayın kalitesi kaybediyor
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:
3 TV bir pc var evde.

ilk ANA GIRIS modeme bagli, daha sonra TV lere dagittirmistim.

etkilemiyor beni o ytuzden pek

Bendeki durum da ayni. 3+1 . Daha açık anlatabilir misin nasıl yaptığını? Splitter kaçlık ve nasıl dağıttın? Bir de tap-off ile splitter arasındaki fark nedir? Nerede nasıl kullanacağız onları?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...