Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom'a sabotaj 400'ü aştı

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Telekomu savunan yok, ama grevin de bi adabi var. "Kablolariniz nerede biliyoruz keseriz hepsini, tamir etmeye geleni de doveriz, simdi bizi sirket sirlarini abuse ettigimiz halde ise geri alin bi de ustune zam yapin" diye grev olmaz. Telekom ne haksizlik yaparsa yapsin boyle bir grev mantigi olamaz yani, magdur olan Telekom degil halk cunku.

"DEVLET BIZE BAKMIYOR IS BULAMIYORUZ NAPALIM MECBUR CALIYORUZ" diyen bir yankesiciyle ayni mantigi goruyorum ben bu grevde. Dun de sendikayla gorusmeleri yuruten bi ust duzey yoneticiyi dovmusler dort kisi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabotaj falan yok,4-5 yerde oldu diye iyice abartıyorlar,en azından büyük şehirlerde olmuyor.Doğu'da sabotajlar devam ediyor olabilir

Asıl zarar çalışmamadan dolayı geliyor.

Babamların müdürlükte eskiden günde 50-70 arası arıza çıkar,çıktığı gibi düzeltilir hizmet devam ederdi.

Grev başladığından beri arıza sayısı günde 250-300 arasına çıktı.Bu arızalara da teknik eleman yerine diğer personeller bakıyor.Mesela benim babam müdür olmasına rağmen gidip yeni elemanların başında durup onlarla birlikte santralde görev yapıyor.İşi 6'da bitmesine rağmen 15 gündür eve 10'dan önce gelemiyor.Olan asıl hizmet bekleyenlerden çok şuan greve çıkmayıp çalışanlara patlıyor... Şuan şu kötü durumdaki interneti bile sağlamak için neler yapılıyor içeride.

Çünkü yukarıdaki ibnelerin hiçbir yerinde değil,yine ne varsa eski personellerde var.Ayakta tutmaya çalışıyorlar her yeri.Bu hafta sonu 4 müdürlük gezdik babamla,hepsi çok zor durumda,hepsi binbir türlü zorlukla ayakta tutulmaya çalışılıyor.

TT gibi bir kurumun greve çıkması,yapılacak 1000 tane sabotajdan daha zarar verir.Çalışmıyorsun kardeşim,tekelsin ve çalışmıyorsun var mı böyle birşey.

Satılmadan önce en azından düzgün çalışan personellere sahip bir TT vardı,şimdi o da yok.Satılsın diyenlere yolluyorum bu şarkıyı...
Sosyal ağlarda paylaş

bu gün telekom merkez binası önünde geçerkene grevci amcaları gördüm. gittim yanlarına s.a. nöörüyonuz bahim diye muhabbete girdim.

az harrasladım adamları, siz zam alcaanız die biz nete giremioz vsvs. neyse yarın gündüz bi toplantı daha varmış, telekom merkezlen sendika arasında.. hadi bakalım artık işallah anlaşırsınız artık dedim yürüdüm.. bakalım nolcak..
Sosyal ağlarda paylaş

zaman değil zam abi

edit:
eldar said:
Zaten kimse etkilenmese grevin anlamı kalmazdı diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla Telekom'da sendikalı olmayan çok işçi var; bu da grevin etkisini hafifletiyor biraz.

genelde lise mezunları,ara elemanlar sendikalı.Üniversite mezunu,iyi görevlerde çalışan masa başı adamlar sendikasız,anlaşmalı.Grevin şiddetini bu tabii azaltıyor ama asıl çalışması gerekenler işi bırakınca pek bir fark yaratmıyor gibi şiddette :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yani bütün grev yapanların topunu kovun diyorum ben. Atın hepsini. Grev yapacaksan adam gibi yapacaksın.

oldu canım. internetiniz oynaşıyor diye evine ekmek parası getirme savaşındaki insanları ne de çabuk silip attınız. adamlar normal grevden anlasalar sabotaj yaparlar mı bu adamlar? ülkü ocaklarından çıkıp gezin biraz, manhunt falan da oynamayın
Sosyal ağlarda paylaş

Dev said:
said:
Yani bütün grev yapanların topunu kovun diyorum ben. Atın hepsini. Grev yapacaksan adam gibi yapacaksın.

oldu canım. internetiniz oynaşıyor diye evine ekmek parası getirme savaşındaki insanları ne de çabuk silip attınız. adamlar normal grevden anlasalar sabotaj yaparlar mı bu adamlar? ülkü ocaklarından çıkıp gezin biraz, manhunt falan da oynamayın

Interneti sabote edince tek zarar goren seyi dizi downloadlari, wow pingleri sanan dar goruslu bir yorum. Bozduklari seyler ulkenin iletisim temelini olusturan seyler ve bu konuda tekeller, yani olay "firma zarar gorsun millet baska firmaya gecsin" degil, konu da basit bir konu degil. Beyaz esya fabrikasi iscileri degil bunlar, butun Turkiye'nin internetini kendi cikarlari icin yavaslatan saygisiz dusuncesiz ayilar.

Evlerine ekmek getirecekler diye internet yoluyla isini yapan insanlarin ekmegiyle de oynuyolar, bu sekilde bakmayi denedin mi hic?
Sosyal ağlarda paylaş

unutmayınız:

-devlet daireleri tüm işlemlerini internet ağı ile gerçekleştiriyor (dosya sistemleri, kayıtlara erişim, bilgi belge aktarımı). tüm devlet dairelerinde işler ciddi biçimde aksamış durumda.1 dk da bir belge çıkartılacakken 15fk da çıkıyor belge. çünkü adam ankaradaki merkez sistemin ağına 15dk da bağlanabiliyor. tüm devlet daireleri böyle hemde. ve şöle düşünün, 1 dk da bir belke çıkartmasına rağmen o dairelerde inanılmaz kuruklar var. bi de o belgenin 15dk da çıktığını hesab edin. bu kuyruklarda beklemekten işini gücünü yapamayan insanları hesab edin.

-bankacılık felaket durumda. onlarda internet aracılığı ile işlem yapıyorlar. aynı durumda ordada var.

-interneti aktif kullanarak iş yapan özel sektör. her tür iletişimleri aksamış durumda. ciddi bi para kaybı..

-üniversiteler.. bu kuruluşlar da bir çok işlerini ve işlemlerini internetten halediyorlar. koskoca bir kampüs hatta 5-6 ayrı kampüsü olan üniversitelerin dosya aktarımı ve iletişimini b ir düşünün. her iş normalden 10-15 kat daha yavaş gerçekleşiyor

yani mesele sadece dowload, wow vs değil. telekomun, hatların kabloların kesilmesinden uğradığı zarar (atıyorum) 500 milyon dolarsa, bunun 10 katı zarar pasif bi şekilde direk halka verildi.. ülkede bütün işler total yavaş işliyo. haftanın 1 iş gününde kimsenin çalışmadığını düşünün, ekonomik kaybı düşünün. işte bunun da ondan hiç farkı yok..
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Dev said:
said:

Interneti sabote edince tek zarar goren seyi dizi downloadlari, wow pingleri sanan dar goruslu bir yorum. Bozduklari seyler ulkenin iletisim temelini olusturan seyler ve bu konuda tekeller, yani olay "firma zarar gorsun millet baska firmaya gecsin" degil, konu da basit bir konu degil. Beyaz esya fabrikasi iscileri degil bunlar, butun Turkiye'nin internetini kendi cikarlari icin yavaslatan saygisiz dusuncesiz ayilar.

Bence kızılması gereken kişiler sendikaya bağlı adamlar değil. Sonuçta eğer onlar yapıyorsa bile yapılan şey sabotaj ve suç. Bu suçu herhangi biri de işleyebilir, işlemiş olabilir. Konuşulması gereken daha önemli bir şey var. TT şu an tekel ve bütün veri iletimi onların elinde. Bu tür sabotajlarda bütün ülkenin ne hale düştüğü, düşeceği ortada. Yanlış olan şey sabotajlardan zarar görmesi gereken kurum özel bir şirket olan TT iken, zararı halk görüyor. Bunun tek sorumlusu da zamanında TT'yi özelleştiren hükümet. Şu an sorunun çözülememesinin sorumlusu da çözüm için hiçbir adım atmayan, itici güç oluşturmayan, dolayısıyla TT'nin tarafını tutan hükümet. Burda zararı TT görmüyor, adamlar tekel diye el üstünde mi tutmamız lazım onları? Zaten hatlar berbat olmasına rağmen yine tastamam paralarını alıyorlar. Gerçekten trajik bir durum. Bu denli önemli bir mevzuyu ne medya gündeminde tutuyor, ne de hükümet. Hepsi bağlanmış çünkü, yazık gerçekten olan yine millete oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yönetim gelecek aya kadar bekleyecekmiş,karar verilmiş.

Burada grevcilere değilde,şerefsiz yönetime ve onlardan daha şerefsiz hükümetimize "saygılarımızı" sunalım.

Ayrıca 400 sabotaj tamamen abartı.Savcılığın araştırmasına göre sadece 9 yerde sabotaj yapılmış,4 tanesi TT çalışanları tarafındanmış vs.

Devlet elindeyken çok iyi durumdaydık,şimdi sürünüyorüz.O zaman satılsın diye ağlayanlar şimdi niye sattık diye ağlıyor,her şekilde ağlıyor.Olacağı buydu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...