Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyungezer [yeni oyun dergisi]

Lethious

Öne çıkan mesajlar

Ben aldım, bakınmama göre yorumlarımı söylüyorum. İlk öncelikle daha cana yakın bir dergi olmuş, bağımsız olmalarının ruhu kesinlikle dergiye yansımış. Yeterli inceleme bulamadığımı hissettim açıkçası, gelecek aya daha çok oyun var ve ilk ay olduğundan aceleye gelmiş olabilir. Onun dışında yazıların kalitesi iyi, bir iki hata var. O hatalarda eminim zaman içinde düzelecektir. Açıkçası Level dan daha iyi olmuş. Daha cana yakın, sıcak ve onun kalitesinde bir dergi ve herkese tavsiye ederim. Verdiğiniz 6 YTL ye değiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün İstanbul'da yarın tüm ülkede :D
Eheh şaka bir yana bu sabah ist./kartal civarında aldım. Cana yakın sıcak geldi. Eski Level'lar gibi ama daha rahat olmuş. Gelecek sayıya efsane derginin yazarlarından muder'de yazmaya gelecekmiş.
Birde dipnot düşeyim; Carrefour ve DnR gibi yerlerde yeni dergiler için barkotlama, yeni dergi sayfası açma gibi işlemler oluyormuş. Bu nedenle dergiyi buralardan almak yerine gazete bayilerinden falan bulmanız daha olası. Bugün 7.20de gazeteciden aldım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

"Level çok baymıştı, iyi oldu Oyungezer açmaları, bundan sonra bir daha Level almıyacam" anlayışı gördüm herkeste.

Şeyi merak ettim ben. Zaten Oyungezer ekibinde çok sevdiğiniz kişiler değil miydi "iğrenç" diye yorumladığınız son Level sayılarındakiler?

Ha level fetişisti bir adam değilim.
Ama bence bu ekibin Level'dan ayrılması çok iyi oldu.
Eminim çoğunuz gidip Level almamıştır inadına ama,
Level dergisinden bu yazarlar temizlendikten sonra Level mis gibi bir dergi olmuş gibi.
Eski o geek olmaya çalışan ama teknoloji özürlü espri yapan itici Cominic köşesi gitmiş. Yerine daha rahat ve ferah Cenk-Erdem geri gelmiş. Level'a söylediğim ama umursamadıkları -çok eskiden de vardı- Kendilerini anlattıkları kendi çizdikleri karikatürlerden çizmişler tekrardan.
Fırat gayet güzel bir dergi çıkartmış.
10. Yıl hediyesi olarak verdikleri dandirik Bloodrayne 2 yerine adabıyla güzel oyun vermeye tekrar başladılar, Dreamfall tam sürüm vermişler bu sefer. Hani öyle çok eski abandonware oyun da değil, geçen sene çıkmış oyun.

OlgaY felan şahsen hoşuma gitmiyor benim. Böyle büyüklü küçüklü nickleri hiç sevmem, yazdıkları da çok hoşuma gitmiyor.
Oyungezer şu sevmediğiniz Level tarzından olursa şaşırmayın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

bone haklısın da bazı yazarların ekkim yazıları okuyamadım bile. 5 paragraf boyunca atıyor ediyor tutuyor yor yor yor diye metin yazmış , içim karardı okurken (hatırlamıyorum hangisiydi).

bizde ilkokulda bile kompoziyson yazdırırken 2-3 defa ard arda yor gelince puan kırardı öğretmenler , garip geldi ne bileyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili Bone (sana laflar hazırladım!:D)
Şimcik öncelikle bir konuda anlaşalım. Ben oyungezer reklamını yapıyorum bir parça. Çünkü yazarlardan bazıları tanıdıklarım ayrıca bacak kadar veletkende onları okuyordum :)Bunu söylemek istedim çünkü görüşlerim tarafsız olamayacaktır hiçbir şekilde.
Bunu aradan çıkardığımıza göre, "beğenmediğiniz Level tam kadro Oyungezer'de" söylemine geçelim: Şimcik doğrudur büyük bir kadro Oyungezer'e kaydı. Fakat unutulmaması gereken birşey var. Oyungezer bundan ibaret değil. N.E.M. köşesi ve her yerde Gameshow! diyen şahısların bilebileceği Muder şahsiyeti orada mesela. Onları geçtim Level'ın aynısı derken yeni gelen diğer yazarlara ayıp olur.
Tabi Level'a benzeyecek fakat adamların kafasına 7/24 vuruyoruz zaten eski hataları tekrarlamayın diye. Onlarda her vakitte forumlarda, irc'de fikir alışverişi içindeler. Bence artık kimin kime benzeyeceği değil söz konusu olan, kimin daha sıcak bir üslup oturtabileceği.

Ben Oyungezer'i takip etmeye başlasamda özellikle Fırat beyi, Burak abiyi çok severim. Onlara kesinlikle bir kastım yok fakat bu ay aslında yaptıkları değişiklikler gözüme hoş geleceğine samimiyetsiz geldi. Yeni açılan bölümlerin tamamına yakını daha önceden "bu köşe miladını doldurdu." denilerek kapatılmıştı. Biz daha yaz döneminde kısa kısa açılsın, ofiste bu ay dönsün, işgal sürekli olsun, hayalet isteriz! diye mail bombardıma yapıyorduk. Bölümlerin hepsinin yazarları daha fazla yazılmayacak, miladını doldurdu diyerek kabul etmemişlerdi. Şimdi hepsi birden açılınca (Oyungezer'e karşı başarılı bir hamle tabi) ne bileyim samimiyetsiz geldi bana.

EGM topic'ine karışılmazken ayrılan yazarlarla ilgili olan topiclere yaptırım uygulanması, veda mesajlarının silinmesi, editlenmesi yine samimiyetsiz şeyler. Daha önceden örneği olmasa birşey demeye hakkım olmazdı fakat Serpil ablanın ayrılışında Berker beyin ayrılışında sayfalarca konuşmuştuk, EGMdir Serpil'in dergisidir bunların konularıda vardı. Bir anda sansüre başlanınca biraz soğuma yaşadık açıkçası. Sanki gidenler öldü havası verildi nedense. (Neyse ben konuşmaya başlayınca susmuyorum artık mesajı kapatalım)
--Bu mesaj yazılırken bir adet lahmacun tüketilmiştir--
Sosyal ağlarda paylaş

Bone geekçiler ayrıldı, cominic bitti filan demişsin de o bölümü yapan arkadaş (Fırat) hala o dergide. Değişim ayrılanlar yüzünden değil, dergiye yeni bir çehre kazandırmak için yapılıyor.

Bugün aldım ben de elime ilk sayıyı, gayet güzel buldum. Hele bir de Muder'in geleceği haberi var ki yıllar sonra eski bir dostu görmüş kadar sevindim. Sırf onun için bile Oyungezer almaya devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Samimiyetsizlik konusunda Redeagle'a katıldım.
Ben de duygusal yaklaşıyorumdur. İlk yazıya baktım, eskiden Sinan Akkol'u gördüğüm yerde başka biri o tarz bir giriş yazısı yazmıştı(fırat bey) ne bileyim belki gayet normaldi ama bana epey yapmacık geldi. Çevirdim sayfaları, level cup kısmına geldim. Aynı enstanteneler fakat kişiler falan farklı, muhabbet aynı ama kişiler farklı vs.. Böyle bi sonradan meydana çıkıp hep oradaymış gibi gözükme çabası (aslında öyle olması normal) sezdim akabinde de samimiyetsiz geldi dergi büsbütün.

Üstüne üstlük, yine Redeagle'ın dediği gibi, Level'ı level yapan çekirdek kadro bu dergiden ayrıldıktan sonra resmen bi karşı duruşa maruz kaldılar, forumda ki son yazıları silindi,sansürlendi vs.. Çok çikin şeyler bunlar :<
Sosyal ağlarda paylaş

bonbon elestirilerde supersin

tamam analdik geeksin gameshow fanboyuda allah askina cenk erdemin oyun dergisinde isi ne
hadi onu egctim adamin nicki OlgaY o yuzden kotu demek

tuhaf adamsin bonbon su aciklamalarinla giderek akumaya benzemeye basliyorsun

senin level a olan kinin yazarlarina degil
senin level a kinin cok sevdigin gameshow un batma nedeni oldugundan
gameshow bagimsiz yayin yapiyordu level in arkasinda yabanci destek vardi CD verip gameshow u batirdi
degilmiydi bilincaltinda yatan argumanin

level su anda direk aydin dogan gibi bir adamin elinde bu ay hic yoktan cikarip dreamfall u vermelerinin sebebi de bu zaten
dogan medya gurubuna koymaz bu
rakiplerinden one gecmek icin her harcamayi yapan bir gurup bu tiraj dusmesin birden diye boyle oyunlar oynuyorlar iste okuyucuya rusvet

ayni zamanda adamlar ayrilmalarinin asil nedenini yazmis

biz gurup halinde eglenerek calisiyorduk gitmemizi istedikleri yerde kucuk kucuk bolmelerde ayri ayri calismak yapicagimiz her bir degisiklikte yuzlerce eyrden izin almak istemedik demisler

e su anda gameshow la ayni durumda bu yazarlar buyuk holding dergisine karsi ceplerinden dergi cikardilar hicte aglamamislar veya yuksek fiyat koyup idare edin durumumuz kotu geyigi cevirmemisler gameshow gibi

level in son 3 sayisindan hic haz almadim ondan ocneki sayialrdada bir agirlik vardi cunki yazarlar amator ruhalrini kaybetmisti
ama bu ay oyungezeri okurken severek yapilmis bir isin nasil oldugunu gordum acele hazirlanmis bir sayi olduguna soylemeseler inanmazdim

level alicammi bundan sonra?
tam surum oyun versin gene boyle yeni alirim
birazda biz otlanalim aydin dogandan

EGM yi ise toptan biraktim robinson kizicak bana simdi ama iki uc aydir pc magazine cd/dvd lerini tikistiriyorlar heralde mali durumlari filan kotu bide genel kalite olarak cok tercume duruyor yazilarin kalitesi filan hosuma gitmedi fazla

oyungezerden umutlarim ise buyuk rekabet kapasiteleri ve su anki azimleri cok iyi level la arasindaki rekabet organizasyonlarda filan kendini belli edicek ve level bu rekabete ayak uydurabilirse oyuncular oalrak biz kazanicaz
Sosyal ağlarda paylaş

level alıp okumam ama arkadaslar alıyor o sinan denen hıyara benzeyen biri vardı espri yapsa komik degil,level sanki cumhuriyetin kurulus donemınde yaratılmıs gıbı bır agır havası vardı bu aykı kırmızı kapaklıyı aldım bı renk kan gelmis.orcinal oyunda cakmıslar ustune yakısmıs.

oburleride gezsin dursun fds
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...