Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sivrisinek Belası

Molto

Öne çıkan mesajlar

Bulunduğumuz mevsimi geçtimn hayatımda hiçbir zaman bu kadar yoğun bir sivrisinek taarruzuna maruz kalmadım. Yaşadığım yer Vietnam bataklıkları değil İstanbul, dairem ise 5. kat, evim de kendim de gayet temiziz. Hava henüz soğumadığı için pencereyi kapatmayı düşünmüyorum zaten pencere büyük bir pencere, hafifçe V şeklinde açıyorum ağızına kadar değil, önünde de perde var zaten. Fakat sivrisinekler anlaşmış gibi akşamın belli saatinden sonra birer birer içeri dalıyorlar. Öldürüyorum, yarım saat bir saat sonra "zzz" diye bir ses, onu öldürüyorum bir tane daha, bir tane daha sabaha kadar sürüyor bu. İşin garibi gelmeye akşam saat 11 gibi falan başlıyorlar ve hep birer birer geliyorlar. Mnskm

[ Mesaj 28 Eylül 2007, Cuma - 11:53 tarihinde, Molto tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 yıl sonra ...
odada plüton çapında bi sivrisinek gördüm. ilk ve tek de değil. canlı yakalayıp atılması zor bi hayvan. diğer hayvanları öldürmeden atıyorum ama burda direk yaşamsal bi savaş var. şu elektriğe takıp ısıtılan şeyler işe yarıyor mu gerçekten. takip edemiyorum göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bazi kokulara karsi sivrisineklerin kactigi vs varsayiliyor..acikta kalan yerlerinize onlarsan surebilirsiniz..vs

Doğal sivrisinek kovucu 3: Balkon teras sefasına limonlu karanfilli çözümler

Malzemeler

1 adet olgunlaşmamış limon ya da lime limonu

10 adet karanfil

Yapılışı

Olgunlaşmamış limonu avuç içinizde bastırarak sulandırın. Ortadan ikiye keserek, içine karanfiller saplayın ve masanın ortasına yerleştirin. Sivrisinekler limon ve karanfil esansının kokusunu sevmedikleri için masanıza yaklaşamayacaklardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
AscAnsio said:

Prize takılan likit Raid kesinlikle işe yarıyor.

hepsinde işe yaramıyor ya. Ataşehir deki sineklerin immune leri var mesela. Gamma yiyip gelmişler. tarım ilacı falan sıkman lazım. Birde o alet öldürmüyor sanırım, termal kameralarını disable ediyor. öyle attım kıcımdan
Sosyal ağlarda paylaş

Sivrisineğin gözünü seviyim, görsem sarılırım özlemimden. Bi yakarca musallat oldu bizim eve. Sadece seni ısırdığında farkedebildiğin bi canlı. Seni ısırınca iş işten geçmiş oluyor tabi. Doymuyor bi de pezevenkler. Öğlen bile ısırılma şansın var, Ve de görünmezlik özellikleri var bu mahlukatların .

Sivrisinek nedir ki ? Ayağımla öldürmüşlüğüm var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah stealth atıyor kendine demek.

stormeagle said:

AscAnsio said:

Prize takılan likit Raid kesinlikle işe yarıyor.

hepsinde işe yaramıyor ya. Ataşehir deki sineklerin immune leri var mesela. Gamma yiyip gelmişler. tarım ilacı falan sıkman lazım. Birde o alet öldürmüyor sanırım, termal kameralarını disable ediyor. öyle attım kıcımdan

Mutasyon geçirmiş moskitoları tenzih ediyorum. Bir de sıvıyı buharlaştıran parça çok eskimişse onu değiştirmen gerekebilir, filtreleri tıkanınca verimli koku salamıyor aletler.

Ve o Allah'ın belası vızıltı sesine gece uyanınca dünyanın en mutsuz insanı oluyorum ya. Işığı aç, dakikalarca gözlerinle duvarları ve eşya kenarlarını scan et dur. Cinnet getirme sebebi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...