Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

doğum yapan hamster hakkında

duende

Öne çıkan mesajlar

merhaba,

hamster alan bi arkadaşımın soruları var ben cevaplayamıyorum ve aranızdan cevaplayanlar çıkar diye size soruyorum.

ya şimdi benm kafes küçük, ve 2 haftadır da altlarını temizlememiştim tam temizleyecektim ki bi baktım yavrular olmuş bile ve daha 2 hafta en az da temizleyemeyeceğim.

yavruları ayırmalımıyım?

ayıracaksam eldivenlemi ayırmalıyım? (çünkü eğer elinin kokusu yavrulara geçerse anne yavruları yiyormuş.)
ayrıca yavrularıda rahatsız etmemesi lazım, zira ters bir durumda anne yine yavruları yiyebilirmiş.

herneyse yeni doğum yapmış bir hamsterınız olmuşsa ve bilgilendirirseniz süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde bir arkadaşımın hamsteri dogum yapmıştı sonra cok bızıklamışlar sanırım, yavrularını yemiş ve sonrada kendisini yemeye başlamış.

Bendede bir erkek var, aslında aldıgımda erkek ve dişi olarak 2 tane besliyordum ama yavruyken verdim dişiyi başka bir arkadaşıma.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamnında erkeği ayırmadığım için 9 yavrunun 5 tanesini göz göre göre parçaladı erkek hamster dişinin kurtarma çabaları içinde tam olarak bi bilgim olmasada yaşadığım kadarıyla söyleyebilirim ki ayır :) gerçi sonra bayan hamster'ımız erkeği boğazladı gözümün önünde, mutlu mesut yaşadılar geri kalan hayatlarında, ta ki yavrular ile anne samimi olmaya başlayana kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

erkek varsa hemen erkeği ayırması gerekio kafesten. Yawrularda kendi başına gezip yemek yemeğe başladığında ayırmıştım ben anneyede yem olarak kedi maması veriyodum daha çabuk toparlanması için. 12 tane yawrum olmuştu videoları var bulursam uploadlarım=)) bütün gece ağlıyolardı. Bide şeye dikkat et kafesse yavrular kaçabilir ben ufak cam akvaryumlardan almıştım anne doğurmaya yakın ona koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
internette bilgi ararken paticik çıktı ben de sorayım dedim belki bilen vardır.
benım 2 tane hamsterım var.doğum yaptı sabah.
6 tane yavru var totalde görebilidğim kadarıyla.anneleri üzerinde çünkü tüyleri altında.

internetten araştırıyorum tabi ama besleyen varsa hamster yardımcı olursa sevinirim.
şimdi ayırması gerekiyo denmiş erkek ile dişiyi fakat sanırım benım dişi olan bu erkekten hamile kalmadı çünkü ben alalı 1 hafta oldu erkeği,fakat hamilelik süreleri 2 hafta falan oluyormuş.

yine de ayırmalı mıyım ikisini?
bide bu erkek olan bu yavruları yer mi?
panik oldum biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Guzin_Abla said:

Zamnında erkeği ayırmadığım için 9 yavrunun 5 tanesini göz göre göre parçaladı erkek hamster dişinin kurtarma çabaları içinde tam olarak bi bilgim olmasada yaşadığım kadarıyla söyleyebilirim ki ayır :) gerçi sonra bayan hamster'ımız erkeği boğazladı gözümün önünde, mutlu mesut yaşadılar geri kalan hayatlarında, ta ki yavrular ile anne samimi olmaya başlayana kadar...

abi bu hayvanlarında bu olayı kötü direk ensest :)
köstebeklerde öle
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...