Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone (iPhone'la ilgili tüm sorularınız için)

Sintisyzer

Öne çıkan mesajlar

Sağdan soldan aldıkları teknolojileri biraz dizaynla süsleyip yenilik orjinallik diye yutturdular maşallah.. Eksik ve hatalı yerlerini de klasik marjinallik meraklısı insanlar rahatlıkla görmezden geliyor veya bir şekilde geldiriliyor. Ne başarılı(!) firma şu Apple :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyle dusunuyordum eskiden Baggio. Fakat gecen gun buradaki computer graphics hocasi (kendisi hayvan bi insandir, NASA'nin Mars'a gonderdigi son aracin tum simulasyonlarini bu yapmis) iphone'dan bahsetti konu acilmisken.
multi-touch denilen sey 98-99'da yapilmis birsey, ama kullaniliyor muydu? hayir. ipod dedigin mp3 player. telefonlarda browser yillardir var. ama herifler eski teknolojileri, guzel bi sekilde dizayn edip guzel bi sekilde sunuyorlar. ve adam bunun aslinda cheap gorunse de basli basina bir basari oldugundan bahsetti. apple adam gibi research falan yapmiyor ki zaten, kimsenin o anlamda bisey bekledigi yok.

Cok iyi bir universitenin CS bolumunde, engineering bolumunde vs. bu isi en iyi bilen insanlarin yaridan fazlasi iphone kullaniyorsa, ortada guzel bi sonuc var yani. 3 hafta oldu alali, cok mutluyum, hicbi sorun olmadan kullaniyorum ve bekledigim her seyi veriyor bana.

Teknik olarak cok daha ileri bi telefonum vardi (N95), birakip buna gectim cunku her sey teknolo ji degil, kullanilabilirlik ve sunum da onemli.
Sosyal ağlarda paylaş

Sagdan soldan aldilarda teknolojileri hani, nerde diger markalarin multi-touch'li, duzgun arayuzlu modelleri? Hala adam gibi telefon yapamadilar iPhone'a rakip olacak.

Hala N95 var iPhone'un karsisinda. Adamlar birde dunya'nin telefon devi olacak.

Yok eski teknolojiymis, yok sagdan soldan toplamis ben bilmem arkadas. Piyasayi goruyoruz. O kadar aciz ki Nokia, developer conference duzenliyorlar "ahanda boyle olacak gelecekte telefon, ahanda boyle dizayne diyoruz bir sonraki telefonumuzu" ama yok ortada hic birsey.

Dark Knight'ta ki nokia'dan heyecanladi millet ya... Millet filmde ki telefonun dizayninin Nokia'nin iPhone'a rakip olarak cikarmasi planlanan telefon oldgunu sandi (dizayn olarak) ama hemen Nokia cevap verdi "o yeni telefonumuz degil, o film icin ozel olarak tasarladigimiz bir telefon." dedi. Artik insanlar filmlerden medet umuyor.

Cok iyi oldu Apple'in iPhone'u cikarip piyasayi domine etmesi. Elleri ayaklari birbirine dolandi digerlerinin.
Sosyal ağlarda paylaş

apple in piyasa stratejisi bu , mevcut teknolojiyi "şık ve kullanılabilir en sade" şekilde piyasaya yeniden sürmek

iyide yapıyorlar gayette memnunum ben appleın olayından açıkcası yanlızca iphone deil , ipod ile mp3 player nasıl olur gosterdiler

imacler ile portatif ev kullanıcısı bilgisayarı nasıl olur gösteriyorlar , kağıt gibi klavyeler laptoplar , telefon kadar pc kasaları vs.. herşey performans değil herkes için. bu olursa en hızlısı olsun her boku olsun ztn türk klasik mantığı (hepsindan karışık yap ortaya) bok atılacağına takdir etmek lazim kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

Bok atma meselesi değil bu arkadaşlar, hemen bana saldıran mı fanboy oluyor ben mi acaba :) Samsung hariç hemen hemen her markayı kullandım ben, herhangi birşeyin fanatiği değilim. Telefonla fotoğraf çektiğim de ayda birdir herhalde, ... element uydurmayın. Kriteriniz fotoğrafsa benim bişey dememe gerek kalmaz zaten.

Telefonu almak için depozito kontrat vs gerekiyor, Symbian olmadığından içine birşey yüklenmiyor, GPS'te Türkiye'yi ne kadar özenli yapmışlardır bilinmiyor, e o zaman neye para veriyorsunuz? Tabii ki üzerinde Apple yazmasına, pahalı ve moda olmasına, havalı olmasına, bir de normal bir MP3 player'lı telefon yerine bir nevi iPod Touch'lı telefon olmasına. İşte bu da teknolojik bir başarı değil, bir pazarlama başarısıdır.

Ben işime yarasa iPhone alırım mesela da, Nokia veya başka bir firma teknolojik olarak daha iyi, fiyatta da aynı veya daha ucuz birşey yapsa kaçınız alacak bu fanlardan, bol keseden atmak kolay da? Neredeyse hiçbiriniz tabii ki. "En başarılı olan/görünen değil, en başarılı alternatif alınmalıdır" şeklindeki farklılaşma arzusu Türk gençliğinin yükselen trendi her zamanki gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Bok atma meselesi değil bu arkadaşlar, hemen bana saldıran mı fanboy oluyor ben mi acaba :) Samsung hariç hemen hemen her markayı kullandım ben, herhangi birşeyin fanatiği değilim. Telefonla fotoğraf çektiğim de ayda birdir herhalde, ... element uydurmayın. Kriteriniz fotoğrafsa benim bişey dememe gerek kalmaz zaten.

Telefonu almak için depozito kontrat vs gerekiyor, Symbian olmadığından içine birşey yüklenmiyor, GPS'te Türkiye'yi ne kadar özenli yapmışlardır bilinmiyor, e o zaman neye para veriyorsunuz? Tabii ki üzerinde Apple yazmasına, pahalı ve moda olmasına, havalı olmasına, bir de normal bir MP3 player'lı telefon yerine bir nevi iPod Touch'lı telefon olmasına. İşte bu da teknolojik bir başarı değil, bir pazarlama başarısıdır.

Ben işime yarasa iPhone alırım mesela da, Nokia veya başka bir firma teknolojik olarak daha iyi, fiyatta da aynı veya daha ucuz birşey yapsa kaçınız alacak bu fanlardan, bol keseden atmak kolay da? Neredeyse hiçbiriniz tabii ki. "En başarılı olan/görünen değil, en başarılı alternatif alınmalıdır" şeklindeki farklılaşma arzusu Türk gençliğinin yükselen trendi her zamanki gibi :)

turkiyede bi ok yeterli gps haritasi war
jailbreak 3g icinde calisiyor yane istedigin programlari yukleyebiliyorsun artik
teefon + mp3 calar yerine sadece telefon tasimak mantikli
ayrica gpsli iphone gibi dokunmatik mp3 calarli nokia ciksin onu alirim
Sosyal ağlarda paylaş

İphone un başarısı hardware teknolojisi değil software özellikleridir.

İphone daki yazılım kadar kullanışlı, göze hitap eden, basit ve bir o kadar sorunsuz (symbianlı telefonlara kıyaslayınca hele) başka yazılım yok.

Blackberry ler de güzel ancak o keypad çok yer kaplıyor ve ekranı küçültüyor. Apple'ın buna multi-touchla getirdiği çözüm çok daha iyi. Aynı boyutta klavyeye sahip, ama gerektiğinde ekranın tamamını video izlemek, web browsing için kullanabiliyorsun.

İlk iphone u bende hiç beğenmemiştim, telefonda aradığım özelliklerin bi çoğu yoktu. Ama şimdi AppStore ve Iphone 3g ye eklenen donanımsal artılarla gayet kullanışlı bi cihaz oldu iphone.
Sosyal ağlarda paylaş

abi symbianli telefonlara laf etmissinde, tatilde arkadasimin iphone'u kendi kendine tak diye hic bisi yapmazken kitlendi. itunes logosu cikarip bagla beni diye agladi. istanbula donup yeniden fw atmamiz gerekti, 10 gun telefonsuz kalmakta artisi. nokianin symbianli telefonlarinda hic boyle bisi yasamadim sahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:
abi symbianli telefonlara laf etmissinde, tatilde arkadasimin iphone'u kendi kendine tak diye hic bisi yapmazken kitlendi. itunes logosu cikarip bagla beni diye agladi. istanbula donup yeniden fw atmamiz gerekti, 10 gun telefonsuz kalmakta artisi. nokianin symbianli telefonlarinda hic boyle bisi yasamadim sahsen.

kırılmış iphone bozuldu iphone kötüdür demekte ilginç yani

kırarsan böle şeylere razı olacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

şuan için şözleşmeli alınıp software unlocked yapılabilen iphone yok versiyonun ne olursa olsun.

italya'dan ya da başka avrupa ülkelerinden sözleşmesiz pay&go seçeneğiyle alınırsa yaklaşık 1000 ytlye geliyo onlara unlock fln gerek yok turkcell hattını kutudan çıktığı gibi takıp kullanabilirsin.

amerikadan sözleşme iptalli telefonlar en ucuz $930' a gördüm ama verilmez garanti dışı kalıcak jailbreakle yapılınca ya da software unlock çıkınca.

ha ayrıca yakınca türkiyede satışa çıkıcak, 2.1 versiyonu cuma günü geliyo, içinde türkçe dil paketi olmasa bile, turkcell ve vodafone için hat ayarları var.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:
MrMarvelous said:
Bi de gps i sadece nerde olduğunu bulmak işine yarıyomuş, yol tarifi verme app i yokmuş bunun?!

gpsin konsepti zaten yer bulmak, yol tarifi dediginde google mapsten directions direk, sorun yok.

OLurmu öyle konsept. Gps dedinmi akla yazdığın adresi sana sesli olarak yol tarif eden bir alet geliyor.

Cidden sana şurdan şöyle gidiceksin diye göstermiyormuymuş bu 3gp'ler şimdi ? Öyle ise ne halta yarar bu telefon gider eskisini alırım. Spot fiyatları aralarında neredeyse 2 kat fiyat farkı var. Ne için vericem ben bu parayı 3gp başlamadı ne zaman başlar allah bilir , gps'de yoksa.........
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...