Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW: Northrend ek pakedi

Bone

Öne çıkan mesajlar

Beyler, bu yazılanlara inanıyorsanız, şöyle diyeyim, sizce Blizzard ööle aptal, imba olmayan bir klas eklemek için "certain criterias must be met" veya ne biliyim "will start from high zone" gibi laflar eder mi?

said:
*The Deathknight will be a kind of Damage Dealer and at the same time a Tank with so far non existant new abilities. He will be playable by Alliance and Horde, but it will be just certain Races who will have the possibility to create a Death Knight. He is the first Hero class and other will probably come in the following Expansions.

Şu ana kadar görmediğiniz abilities'den bahsediyor, bilmiyorum kelimeler üstünde çok durmak istemiyorum ama, spells diyebilirdi mesela..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancak bu Arthas, Warcraft Evreninde, 3. en güçlü (kuvvetli, imba, gosu, pwn0rer, ne derseniz diyin) karakteri.

Elune, Sargeras, Arthas...

Arthas'ı gözünüzde çok büyütüyorsunuz.
Ayrıca anlamadığım konu, niye Lich King diyince insanların aklına Arthas geliyor da, Ner'zhul gelmiyor...
Sonuçta Lich King, Ner'zhul'dur. Arthas ise onun bir askeridir, vücut olarak Arthas'ı kullanmıştır.

her neyse, Elune, Sargeras, Arthas meselesine gelirsem, Elune ve Sargeras birer titan. Elune, titanlar arasında en güçlüsü.
Ancak Arthas, yani Lich King, bir titan değil. Lich King, Titan Sargeras'ın uşağı olan İblis Kil'jaeden'in uşağı. Bu yüzden "Arthas, dünyadaki en güçlü 3 varlıktan biri" demek biraz tuhaf kaçacaktır.
Guardian Of Trisfal'ın (Medivh'in annesi) Sargeras'ı ve yanındaki iblisleri haşamat edebildiğini de eklemek istiyorum.

Archimonde CR50 Eredar, Kil'jaeden CR59 26 Sorcerer/10 Warlock Eredar, Mannoroth CR45 Pit Lord (Grom'un öldürdüğü), Agamaggan CR54 47 Barbarian, Queen Azshara CR52 27 Sorcerer/16 Wizard, Cenarius (Demigod) CR44 20 druid of the wild, Elune CR92 85 Healer, Malorne CR62 35 healer/10 druid of the wild/10 hunter, Ursoc CR52 24 fighter/21 healer, Ursol CR52 24 fighter/11 healer/10 shaman, Neltharion (Deathwing) CR34, Ragnaros CR40, Aggramar The Avenger (Vanir Titan) CR71 26 fighter/10 gladiator, Aman'Thul The High Father (Aesir Titan) CR77 20 healer/10 druid of the wild/10 shaman, Norgannor The Dreamweaver (Aesir Titan) CR74 37 Wizard, Sargeras The Destroyer (Vanir Titan) CR73 22 fighter/10 warlock/6 sorcerer, Illidan Stormrage CR37 20 Sorcerer/8 Rogue/7 Fighter, Kel'Thuzad Lich Lord CR28, The Lich King CR50

Elbette RPG kural kitabından alıntı olduğundan, WoW ile %100 accurate olduğunu söyleyemeyiz. Yine de, story-based düşünürsek, Lich King'in Ancients ve Titan'lara göre güçsüz kaldığını söyleyebiliriz.
Bir de işin içinde Old Gods var...

said:
Yalnız elune ve Earthmother farklı tanrılar. Hatta tauren mitlerine göre elune earthmotherın gözü. Daha sonra Malorne a aşık oluyor bunların çocuğu Cenarius doğuyor falan. Earthmother tanrı değil hatta titan. Uldum açılırsa titanlarla ilgili daha fazla şey öğreniriz.

said:
Earthmother, Azeroth'u şekillendiren titanlardan biri. Yünan mitolojisinde Gaia ya denk geliyor galiba. Güneş anshe ve ay musha bunun gözleri. Birbirlerini kovalıyorlar, günler oluşuyor falan. Daha sonra musha yani elune, aparo yani Malorne a aşık oluyor evlenip çoluk çocuğa karışıyorlar. Cenarius bunların çocuğu. Çook daha sonra Cenarius Taurenlere unuttukları druid yöntemlerini öğretiyor.

Night Elf'lerin Elune'üyle Tauren'lerin Earthmother'ı aynı olduğu söyleniyor.
Tabii, "Gaia" gibi doğa ana konsepti de olabilir.
Daha detaylı bilgi için:
http://www.wowwiki.com/Earthmother
Sosyal ağlarda paylaş

taurenlerin elune earthmother ilişikisi druidlerin veya shamanların bulunduğu tentte yazıyor oyunda uzun uzun,

elune gözlerini cıkartıyo üzülüyo taurenlerin birbirleriyle savaşmasına, biri türuncu biri mavi onla birbirleirni kavalıyo işte, bişiler bişiler hangısı elune'du hatırlamıyorum ama
Sosyal ağlarda paylaş

Arthas, Lich King'in askeri değil, yanlış biliyorsun..

Arthas, Lich King yani Nerzhul'un enerjisini "fuse" etmiş, ayrıca insanların kralı olan eski bir paladin.

Kil'jaeden onu yaratmış olabilir ancak WC3 campaign'de, Kel'thuzad onun beklenenden daha çok güçlendiğini söylüyordu.

Benim dediğim, Elune - Sargeras - Arthas sıralaması, kendimin uydurduğu birşey değil. Birkaç sene öncesinde bir dergi Warcraft evreninde en kuvvetli 100 yaratığı sıralamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

hikaye derken?

gercek olm bunlar alla alla.

ya işler cok büyüyünce karışınca kaynaklar iç içie gecicne böle durumlar olur, bide bi iş üzerine orjinalinden cok fansub konulursa ortam iyice karışır.

ha zaten bu tür durumlarda üreticilerde araları bol bırakırkı fanlar eğlensin doldursun fkir yürütsün
Sosyal ağlarda paylaş

Bone aynı olduğu söylenmiyor da işte doğanın koruyucusu falan aynı gözle görürler diyo. Regarded. Earthmotherla ilgili en olası spekülasyon Vanir Titanlardan Eonar olduğu. Gaiya ya benzer derken onu kastetmiştim baktım şimdi adına.

En güçlü sıralamasına gelince Illidian Ragnarostan daha güçsüz gibi durmuş. Gerçi sadece classları ve eclsi var, heralde skull of guldanı bulmadan önceki halidir. Warcraft d&d temelli bi oyun olmadığı için d&d kaynakları ve crler çok da resmiyet göstermiyor. Çünkü bambaşka bi ekip yapıyor onları, böyle iyice çorba oluyor lore bunun yüzünden.

Asıl diyeceğim Lichking in en güçlülerden olması doğrudur çünkü Azeroth üzerinde deniyor. Titan diyosun elune diyosun bunların hiç biri Azeroth üstünde yaşamıyor. Ki agamaggan Malorne vs. bunlar zaten sundering zamanında ilk savaşta öldüler. Old gods 5 taneydi 2 tane kaldı sanırım geriye. Biri zaten ölü, birini biz kestik cthunu. Birini arthas kesmişti zamanında. Kalanlardan biri emerald dreamdeki nightmare malfuriona göre. Diğeri de işte dünya üzerinde arthastan güçlü 2 varlıktan biridir. Arthas diyorum da lich king aslında. Yoksa arthas falan kalmadı ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthas, Lich King'in askeri değil, yanlış biliyorsun..

Arthas, Lich King yani Nerzhul'un enerjisini "fuse" etmiş, ayrıca insanların kralı olan eski bir paladin.

Kil'jaeden onu yaratmış olabilir ancak WC3 campaign'de, Kel'thuzad onun beklenenden daha çok güçlendiğini söylüyordu.

Benim dediğim, Elune - Sargeras - Arthas sıralaması, kendimin uydurduğu birşey değil. Birkaç sene öncesinde bir dergi Warcraft evreninde en kuvvetli 100 yaratığı sıralamıştı.

Dergi uydurmuş olabilir. Sonuçta Elune bir yaratık değil, direk tanrı. Sargeras da Titan. Titanları dahil edeceksek, yazdığım farklı Titanlar da girer işin içine.
Bir Titan kadar güçlü olduğunu hiç sanmıyorum.

Hepimiz Arthas Lich King oldu diyoruz da, işin aslını bilmiyoruz ki. Belki Nerzhul sadece Arthas'ın bedenini ele geçirmiştir, ruhunu da yoketmiştir. Bu durumda Lich King gene Nerzhuldur.

Warcraft 3'te ve Frozen Throne'da, taa oyunun sonuna kadar Arthas hep Lich King'in askeri olarak kalmıştır.
Arthas'tan bahsedeceksek, o Lich King'in askeridir.
Ancak Lich Kingle birleştikten sonra ne oldu ne bitti, o konuda kesin yorum yapamıyacağım.
Herşeyi yeni ek pakette değiştirebilirler çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Göbee ayrı gözü ayrı diyosun cüce. Hmm olabilir tabi. Ama cthun benzeri cthundan ayrı bi old god da olabilir. Sonuçta adları old god sadece, yoksa eski güçlerinden eser yok titanlar bunları patakladıktan sonra.

edit : elune sargareas arthas olayı bana da biraz kolpa geldi ama bi kaç yıl önce yok vanir titanlar yok aesir old gods şu bu yoktu hiç biri işin içinde. Lore yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Öyle takılmıştır dergi

[ Mesaj 02 Ağustos 2007, Perşembe - 12:14 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...