Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Age of Decadence - İzometrik RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

horacegoesskiing said:

ya beendim oyunu hakkaten zevkle oynuyorum şimdilik :D
replay değeri de yüksekmiş bir roguelike olmasa da. ama hikayeli bişey için süper. assassin olarak dialogda adam kesmeye bayıldım. flavius var sarayda onu kesmek çok istiyorum ama kesemiyorum henüz. :'( dagger +2 filan yok mu bi yerlerde adamın çok sağlam armoru var.

Infiltration sırasında

Guardhouseun ordan Flaviusa değil de diğer taraftan ana binaya gidersen mutfakta bi steel dagger buluyorsun, ama çatıdan girdiğin için geri dönüş yok tabi flavius yaşıyor o senaryoda. Antidasın yatakodasına girip şiir kitabını okuyabiliyorsun ama asd

Flaviusu da kesmek için devamlı netted tutman lazım baya sağlam statları var. Poison + büyük daggerlardan biri (khanjir / yatağan) + aimed : arms spamle kesebildim ben de dagger assassinle. Bu arada kullandığın silahın base damage ı ne kadar yüksekse aimed arms/legs/headle verdiğin debufflar da o kadar fazla oluyor. O açıdan alternatif bi heavy dagger taşımak yararlı.

said:
oberyn gazına gelıp spear bastım ama yakın mesafe vuramıon ya o cok gıcık.
dıger sılahlar nası?

2 handed spear kullanıyorsun galiba? Push diye bi olay var 2 apye adamı itebiliyorsun.

Silahlar :

Axe: Savage blow %25 ek damage procluyor. Eskiden 30du nerflediler ama hala op, bonus damage sayesinde str damagela en iyi scalelanan silah grubu.

Hammer : Armorı parçalıyor, eh işte. Bide critlerde knockdownı var ki asıl güzelliği burda.

Spear: Görmüşsündür zaten thretened alanına giren düşmanlara da attack of opportunity koyuyor (normalde sadece senden kaçanlara var AoO). Yüksek lvllarda vur kaç, adam sana yürüsün AoO al vur geri ittir diye acı çektire çektire öldürüyorsun milleti. 1handed spearlar diagonal vurabiliyor bu arada diğer tüm 1handerların aksine. Bonus : Alchemy varsa yere liquid fire atıp üstünden vurabiliyorsun gerçek bir acımasız gibi.

Sword: Betada bi ara optu sonra nerflendi, specialı olan bleed eeh işte ama diğer silahların gerisinde kalıyor. Bence buff lazım. Oyunda iyi sword kullanan çok düşman var, craft olmasa bile bi ton iyi silah buluyorsunuz böyle bi artısı var.

Dagger : ASSASSINO. Crit dagger buildleri eğlenceli baya, arterial strike critleri ve poisonla yok etmece.

Xbow : Str istemediği için str dumpstat build yapılabilir. Knockbacki ÇOK güçlü, ama bow daha iyi. Hand xbow + shield üzerine bi build deniyorum unique itemlar var ona uygun. Bakalım iyiyse yazacağım.

Bow : Crit + bow + dodge da op şu anda. Özellikle kiting imkanı olan yerlerde can't touch this diye geziyorsun slow sayesinde.

Throwing : Special abilitysi armor bypass olduğu için güzel de 1 adet poisonla normalde 20 vuruş yapıyorsun diğer silahlarda, throwingde tek 1 adet silahı poisonlıyor böyle bi saçmalık var. Patchle düzelir heralde, şimdilik poison yoksa kullanılabilir varsa geçiniz.

Dipnot : Ranged silah kullanıyorsanız alchemy kapalı alan combatlarında çok işe yarıyor özellikle liquid fire 3 tur rakibin size yaklaşamaması demek.

said:
Zamanında varmışta yokolmuşlar falan filan.
Belki loremasterı zorlarsan ılerde olabilir hehe

Oyunda MAGE diye achievement var bu arada asd. Yüksek lorela bazı itemları aktive edip questleri yaparsanız alıyorsunuz, baya spesifik bi path istiyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bi kaç yol var orda, ama her türlü zor combatlardan biri.

Alchemy 4se kendi poisonını yapıyorsun, sanırım 5te gelen poison daha da etkili. Bide galiba preatora şey eklediler ya dellar ya da merchant plazadaki alchemistten standart rat poisondan daha etkili poison alabilirsin kendinde alchemy yoksa. Ek olarak critical strike 3se seni karşılayan elemanı direk kesebiliyorsun, disguise/persuasion + lore ile smelterı patlatmak veya sneakle girip power source u çalmak da mümkün ama sanmıyorum bu skillerin hepsi sende olsun. Zaten o iş için başta poisonlamaman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya başta poisonladım, aslında sonradan merchantlarla konusunca daha kuvvetlı poison cıktı ama yapmıstım zaten poisonlamayı :/.

ilkini critleyip kesiyorum, ikincide yatıyor ama mızraklı ve okçu kesiolar beni.
Baştanmı başlasam napsam
axedice said:

Şimdi bi kaç yol var orda, ama her türlü zor combatlardan biri.

Alchemy 4se kendi poisonını yapıyorsun, sanırım 5te gelen poison daha da etkili. Bide galiba preatora şey eklediler ya dellar ya da merchant plazadaki alchemistten standart rat poisondan daha etkili poison alabilirsin kendinde alchemy yoksa. Ek olarak critical strike 3se seni karşılayan elemanı direk kesebiliyorsun, disguise/persuasion + lore ile smelterı patlatmak veya sneakle girip power source u çalmak da mümkün ama sanmıyorum bu skillerin hepsi sende olsun. Zaten o iş için başta poisonlamaman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

eglencelı
mesele zorluk deıl zaten combattakı yonlendırmede hata var.

Mesela 4 vs 1 gırıp 2 kısı kesıorm yanı, bu mu zor combat? Zaten olması gereken bu yaw, ıste benım oraya tek gıtmemem lazım daha fazla adam toplayabilmem lazım o yok
eldar said:

oyun eğlenceli mi, yoksa hardcore olacak diye baymışlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

suark oyun sana çözüm şansları veriyor ama bazen bir seçeneği hazır değilken seçersen kazanma şansın 0 oluyor. beceremiyorsan kombatı biraz önceye dönüp gidicen dayağını yiycen banditlerden dönücen komutanla konuşcan falan öyle ilerlicek oyun.

ama hartkor difficulty biraz eski oyunların ve ilk dark souls'unki gibi unintentional bad design kokuyor. lüzumsuz mu bence lüzumsuz. buna rağmen çok keyifli oyun zevkle oynuyorum. ilk şehri yeni bitirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark dodge var sende dimi? Kaç şu anda? 5 dodgela falan yapabiliyor olman lazım, bi iki liquid fire bolas ve net falan alsana. Inn in önündeki merchant, blacksmith ve commerciumun ordaki merchantta var bişiler. Biraz consumable harcayarak geçebilmen lazım her türlü.

Decanusla Xbowman i birbirinden uzaklaştırabilirsen (misal decanus seni takip ederken yere bi liquid fire atıp xbow u arkadan dolaşmaya zorlamak gibi) baya rahat edersin. Poisonlayıp kaçmak da iyi bi seçenek, zaten az hpleri var weapon poisonla bile öldürebilirsin.

Hiç olmadı bana save ini at geçip taktik anlatırım sana asd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...