Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Age of Decadence - İzometrik RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

Sırf metaplotu görebilmek için loremaster non-combat gittiğimden öyle hızlı bitti ya, combat buildlerin imkanı yok o kadar kısa sürede bitirmesinin lel. Şimdi bi de Aurelian olarak bitirelim bakalım.

Bu arada oyun baya iyi, sanırım tek eleştirim oyun sonunda tek mekan olması. Fallouttaki Cathedral - Mariposa gibi olsa daha iyiydi, o önemli mekanlardan birini optional yaptıkları için baya bi içerik kaçırmak mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Fena olmayan bi review, başta biraz zorlanmış ama hardcore rpg oyuncusu değilim diyor zaten http://wegotthiscovered.com/gaming/age-decadence-review/

Bu arada tek karakterle bitirince gerçekten oyunun yarısını ıskalamışım, ancak ikinci oyunda loreun çoğunluğunu görmüş oldum.

Ya oyun ÇOK iyi. Hikaye ve anlatılma şekli, yazın kalitesi, karakterlerin ve olayların gerçekçiliği, neredeyse her questin çok sayıda farklı yollarla çözülmesi (ki çoğu seçenek dialog ekranlarında çıkmıyor bile gerekli skilleriniz / background checkleriniz / geçmiş quest çözümleriniz yoksa), post apoc atmosferi ve keşif hissi hepsini verebilmişler. Benim için GotY, witcher3ten bile daha iyi oyun.

Yeni başlayanların (ve reviewlarda rage e girip 1 verenlerin) en büyük hatası herşeyi yaparım zannedip skilleri çok yaymak. Mercenary backgroundla başlayıp Imperial Guardlara katılıp 2 puan persuasionla assassinleri ikna etmeye çalışan ya da etiquette yerine sword/critical strike giden preatorla diplomasi kasanlar tabii ki oyun anlamsız zor diyor, önemli olan özellikle başta en fazla 2-3 skille odaklanıp oyun ilerledikçe bunu biraz arttırmak.

Diplomasi/Lore ağırlıklı karakterlerle 2 ayrı factionla bitirdim oyunu, sanırım lore ve hikaye adına açılabilecek her noktayı açtım her endingi gördüm. Şimdi sırada full combat bi karakter var, onu da vakit bulabilirsem lets play şeklinde yapmayı düşünüyorum. Çok az kaynakla (sadece 4 kişiler, lead dev. son bi iki yıla kadar normal işinde gücünde olan bi adamdı) bu kadarını yapmalarını beklemiyordum, beta zamanlarından beri inanılmaz ilerletmişler oyunu.

(tu)(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yeni başlayanların (ve reviewlarda rage e girip 1 verenlerin) en büyük hatası herşeyi yaparım zannedip skilleri çok yaymak. Mercenary backgroundla başlayıp Imperial Guardlara katılıp 2 puan persuasionla assassinleri ikna etmeye çalışan ya da etiquette yerine sword/critical strike giden preatorla diplomasi kasanlar tabii ki oyun anlamsız zor diyor, önemli olan özellikle başta en fazla 2-3 skille odaklanıp oyun ilerledikçe bunu biraz arttırmak.

Bunu yapamıyorsan RPG oynamanın ne anlamı var?

Oyunun hikayesine göz attığımda bayağı kaotik bir ortam olduğunu görüp thief bir karakter açtım. Üçüncü questte palasın kapısındaki guardın yolladığı yerdeki makineyi incelemek için loremaster'ı ikinci seviyeye getirmeye zorladı. İyi de ben kültürsüz, iki kuruş para için adam pıçaklayan bir thief oynamak istiyorum. Bir anda tüm olay gitti, tercih olarak hırsızlık yapan beyefendiyi oynamaya başladım. Üstelik bunu da main questte zorluyor. Gerçi karakterin hikayesinin başında diyordu öncesinde çok çalışan bir adam, sonradan hırsız oluyor diye ancak çok fazla kalıba sokuyor ve tercih imkanı tanımıyor oyun. Grafikler zaten acayip, Everquest 1 den bile kötü. Biraz daha zorlasa 97 meridian havası yaşatacaktı. Başladığım için bitirmeye zorlayacağım ama hiç beklediğim atmosfer yok. Hikaye çok klişe ve sıkıcı. İlk yarım saat oyunun ne kadar ölümcül olduğundan bahsedip, ancak diyaloglarda "üç adam kimmiş, döverim hepsini" diye bile bile ölüme götürme seçeneği dışında tırıvırı olan ve skilleri doğru hesaplamazsan oyunun tıkandığı ve hiçbir şekilde ilerlemeyeceği için baştan başlamak gibi bir gereksizliğin "çok zor oyun" diye sunulduğu gerçeği var. Harita tasarımları da bir o kadar kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 ten iyi demiş ya la adam Cinali grafikli oyuna

Oynuyordu axedice bir spectate edeyim dedim, iki dakika sonra watch game e basan parmağımı kestim, sonra elimi kaynar suya daldırdım sonra ise bileklerimi keserek devam ettim.

Kütük ötesi karakterler sakallı bilge olduğu suratının alt kısmının beyaz olmasından anlaşılan bir başka kütüğün etrafında toplanmış sayfa sayfa yazı çıkıyor vay efendim bilge hikaye anlatıyormuş teyy teyy

GOTY 11/10 Best game ever

AHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

thief bir karakter açtım. Üçüncü questte palasın kapısındaki guardın yolladığı yerdeki makineyi incelemek için loremaster'ı ikinci seviyeye getirmeye zorladı.

Mining Outpost hem Thieves Guild'ın main questi değil, hem de oyunda ilerlemek için zorunlu değil. Ama Thief olarak yapmak istiyorsan sneak ve lockpickle yapılıyor zaten lore gerekli değil, power tube u çalıp Dellar'a getirmen yeterli. Ha bu questi hiç yapmadan da harita konusunda Antidasla konuşmak mümkün , thief skilleriyle baya bi sneak, trap ve lockpick checki geçip palace infiltration eventini yapman lazım.

Misal loremasterların olayı powertube u bulup sonra makinayı çalıştırmak. Asassinler (ve mercenaryler vs.) outposttaki guardların bi kısmını zehirleyip kalanları ayıklıyor. Hatta biraz lore varsa makinayı overheat moduna getirip içerdeki herkesi öldürmek bile mümkün. Daha talky karakterler yakındaki raider grubunu con'layıp buraya saldırtabilir, Loremasterlar dellar ve House Daratana bağlı kalmak yerine aurelian guardlara yardım edip makinayı onlar için çalıştırıp direk House Aurelian hizmetine atlayabilir.

Bütün questler bu kafada genelde, çoook fazla seçenek var hepsiyle farklı bi guild için farklı çözümler elde ediyorsunuz, yeri geldiğinde kendi guild/houseunuza ihanet edip başka tarafa atlayabiliyorsunuz. Yeter ki merchant olarak imperial guardlarla omuz omuza savaşmaya falan çalışmayın asd
Sosyal ağlarda paylaş

Grafiklere gelince (quix tamam watsaptan haraslama lel) evet baya kötüler, çünkü unity bile değil torque engine o kadar kötü. 4 kişilik indie bi ekibin oyunu epi topu, ve zaten development gereğinden fazla uzadığı için öyle pek bi polish yapamadılar. Bunu bilip görüp kabul edip ona göre oynamak lazım, benim keyif almama kesinlikle engel olmadı.

Senin spectate ettiğin yer oyundaki ilk storytellerın eski hikayeleri anlattığı inn sahnesi, hiç bi aksyon yoktu keza. Xeşke o kadar acı çekmeyeymişsin. Oyunun tabii ki eksikleri bugları var, 10/10 GOTY!!!! diye bi iddam yok (W3 olur heralde GOTY), ama axedice's game of the year (küçük harflerle) oldu çünkü feci bağladı.

RPG seven, kötü grafikleri önemsemeyecek ve hikayeyi ön planda tutan herkese tavsiye ediyorum o yüzden. Combatın zor olması da kişiye göre bi artı ayrıca
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ya oyun ÇOK iyi.GotY, witcher3ten bile daha iyi oyun.

axedice said:

4 kişilik indie bi ekibin oyunu epi topu, ve zaten development gereğinden fazla uzadığı için öyle pek bi polish yapamadılar. Bunu bilip görüp kabul edip ona göre oynamak lazım

http://autoguide.com.vsassets.com/blog/wp-content/uploads/2012/09/week_in_reverse.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

Çapulcu indiesi olduğu için projeyi yakından takip edenlere çıkması bile yetti aslında, öyle deliverlanamayan bi build-up olmadı bize.

Bide oyunu ben promotelamasam patide bu kadar bu kadar sıkıntı olmazdı ya, bazen sevdiğim şeyler için alt hesap açıp forumda iyi bi insan roleplayi yapsam mı diye düşünmüyor değilim. Vingthorla neutrino bile trollüyor yani düşün ahahah

Elesso öyle bi yatış yok abi, hani biliyoruz eski dialoglar SSlar questler falan ortada, DEVASA gelişme var oyunda. Misal assassins guildla yaptıklarının benzerleri thieves guild hikayesinin arka planında gerçekleşiyor ama tamamen farklı questler tamamen farklı çözümler. Çok ince işlenmiş bi senaryosu var oyunun, ciddi vakit alıyor böyle şeyleri yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The Age of Decadence does a lot right. The well crafted world, brought to life through excellent character dialogue and general writing, alongside the good use of choices to define your experience, prove a good lesson for even the more established role playing games on the market. The developers clearly spent a lot of time considering this approach. These quality aspects of the game would be most welcomed in the likes of the Elder Scrolls series, whose own implementation often comes across as immaterial and frivolous. However, the Age of Decadence can not stand shoulder-to-shoulder with its AAA brethren, whose visual style and quality completely outshine this RPG and prove to provide a more well rounded experience. If you enjoy a very traditional RPG that encourages you take things at a much slower pace, then this game is for you. However, if you want more action, stay well away.

SCORE 6/10

http://genwire.co.uk/reviews-games/22-review-pc/380-review-age-of-decadence
Sosyal ağlarda paylaş

tek iddiası budaklı bir hikayeye sahip old school bir RPG olmak olan oyunun başlığına "grafikler kötü", "çarşaf çarşaf yazı var" falan yazılmış. purple prose da yok ki oyunda, ki kralı PoE'de olmasına rağmen allahın insanlığa lütfu gibi muamele gördü oyun.

sizleri bu paklar

Sosyal ağlarda paylaş

pillars of eternity'nin ölümüne savunulacak bir tarafı yok ki. writing çoğu zaman baya sıkıcıydı. çok iyi olabilecek karakterlerin hepsi dümdüz yazılmıştı. 2. oyunda adam edilebilir belki ama şimdilik gayet sıradan bir oyun PoE.

"kabul edeceksiniz" falan da süper argüman
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yalnız quix bildiğin samle uğraşa uğraşa same dönüşmüş sonunda, nitpicking 10/10 ...

https://lh5.googleusercontent.com/-CR8nFdYsrEQ/UM5_u0MbcMI/AAAAAAAABuc/QdNCKzRxhNs/s800/BG1Nietzsche.png

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/897/668/83d.png
Sosyal ağlarda paylaş

Bak Sam in verdiği örneği bile kullanıyorum, tam bir Sam im:

Torque motoruyla yapılan Dead State

Torque motoruyla yapılan AoD

Bir avuç kabiliyetsiz, oradan buradan çaktıkları bir hikaye ve 15 yılda RPG Codex te şöyle olsa iyi olurlardan biriktirdikleri tüm iyi fikirlerin içine etmiş. İşin özeti.

Sosyal ağlarda paylaş

grafikler şöyle olsun ama yeter ki oynadığın oyunun bir manası olsun,

ha bu demek değildir ki, grafikler böyle olsun ilelebet. daha iyisini yapacak varsa yapsın, 3d sini yapsın ama şu oyunun verdiği zevkin en az bir %70 versin bir zahmet

http://www.heroicfantasygames.com/AoD/5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...