Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

THARKAS said:

bingildaka katiliyorum her konuda.
age of conandaki feat sistemi de cok guzeldi bir cok secenegin vardi karaktere sonuc olarka sadece kullanabilecegi vuruslar buyukler degil +evade sanslari+ critler yada degisik yaratici ozelliklerde ekleyip guclendirebiliyordun.

burda 22 olan adam 25 olana kadar karakterine hicbirsey koyamiyor.
halbuki zorda bir olay degil rahatca koyabilirlerdi zaten cok az class var...hani 12 class 10 class olsa anlicamda 8 class ve hepsinin olayi belli.

iyide bahsettiğiniz oyunlardan biri batı biri doğu oyunu biri epic fail oldu biri sadece asyada 3.5 milyon sattı.

asya oyunlarının tarzı bu ki bence güzel wow da talent varda ne oluyor her patch bir talent alıyor başını gidiyor bir bakmışsınız bütün server aynı talenti kullanıyor öbür patch başka birşey çıkıyor her daim birileri eziliyor burada belki basit ama dengeli
Sosyal ağlarda paylaş

orasi oyle tabi basit ve dengeli ama zor olan komlike ve dengeli yapmak o zaman tatmin olurum ancak:)
hos bunuda oynuyorum mutluyumda sıkılmıyorum tek derdim su an her level atladigimda karakterime bir yenilik gelmesini istiyorum o sıkıntı yaratiyor insanin biraz hevesi kaciyor.

simdi 19 dan 20 olmam 2 gun aldi mesela ama 21den 22 olmam sadece 1 gün tahmin edin neden:)
Sosyal ağlarda paylaş

Belli level araliklarinda skill gelme olayi Lineage 2'den kalma bir olay(belki lineage 1'dede vardir, oynamadim). Bilmiyorum neden ama, bazi fikirlere sahip sirket, bunlar yillardir mevcut ve kesinlikle degistirmiyorlar. O kadar onemli detaylar degil ama, insan garipsiyor yani.. Bilmiyorum belki sadece bana oyle geliyordur ama oyun yine, ustune basarak soyluyorum, YINE grind agirlikli. Diyiceksiniz hangi oyun grind agirlikli degil, kast ettigim sey lineage 2'de olan tarz bir grind. Oynayan arkadaslar bilir. Abyss'e COK ama COK daha fazla quest konulmaliydi bence, tamam guzel pvp bolgesi ama, pvp bolgesine de quest koyarak pvp'i arttirabilirsin. Warhammer bunu basarili bir sekilde yapan oyunlardan biridir bence.

Bugun 25-29 araligini kastim. 25'de questlerimi alip training'e girdim, 4 kisi ile.. Cok guzel bir sekilde 70% exp aldim, questleri verince de level atladim. Bundan sonra quest logu actim, abyss'de olan questlerin hicbiri yapilabilir degil. Eltnen'e gitsem abyss point alamiycam, e bu sefer 30 da alinan itemlardan geri kalicam. Ne yapalim, ne edelim OB'da kastigim grind noktasina gittim, catir catirda level atladim. Inanilmaz SIKICI ve bogucu olsa da, quest yapmaktan kat ve kat daha hizli. Diger oyunlardada boyle mindless grind yapiyorduk, mesela WoW doneminde, iyi bir gruba sahiptiyseniz bir instance'a girip cok hizli sekilde level kasabiliyordunuz. Bu da SIKICI bir olaydi ama AION'da yasadigima kiyasla daha az SIKICIYDI.. 1) Elite moblar (daha iyi drop, daha az targetla daha cok xp) 2) Grup olarak takilmak zorundasiniz (sosyallesiyorsunuz, kakara kikiri vakit geciyor) 3) Zorluk (Ne kadar grind modunda olsa da, soz konusu eliteler olunca her zaman hatanin failla sonucma sansi olmustur). Bunlarin hicbiri AION'da yaptigim grindde yok. Grupla yapilmaz mi? Yapilir, ama sadece DD'ler gelsin healer gelmesin, support gelmesin diyemezsiniz legion'daki adamlara. Eee bu insanlar gelince ne oluyor, oldurme hizi dusuyor, exp bolunuyor vs. vs. Buna alternatif olarak eliteler oldugu kamplar gosterilebilir ama ne yazik ki ben ne kadar bunlari denediysem XP-bakimindan asla tatmin edici olmadi, grup ne kadar iyi ve hizli olursa olsun.

Ben sahsen oyunu begenerek oynuyorum, bu yaptigim yorumlarda benim kisisel kritiklerimdir, hani oyunun bu yonlerinin kotu oldugunu gostermek icin degil, iyinin iyisinin arzulandigi icin dile getirdigim seylerdir. Ve sunu da durustce soylemek gerekirse, ben AION'un bu kadar satmasini veya tutulmasini AION'a baglamiyorum. Nasil derseniz soyle ozet geceyim; Oyun cok guzel, oyun cok basarili, oyun "tam" bir oyun. Ama basarisinin arkasinda -en azindan bu kadar buyuk olan basarisinin arkasinda- bence oyunun oyun olarak kendi basarisindan cok fazla sey var. Nedir? 1) WoW cok uzun zamandir devam ediyor ve insanlar inanilmaz SIKILDI. 2) WAR, Age of Conan gibi most-anticipated diye tabir edilen oyunlarin hepsi inanilmaz bir derecede patladi. 3) WoW acikladigi son EXP ve F2P olaylariyla agir sacmaladi.. Ve butun bunlarin ustune, insanlar bir alternatife aciktigi bir donemde AION gibi "duzgun" bir oyunun cikmasi ve piyasadaki su an ve onuzmudeki belki 1-2 yil icinde tek alternatif olmasi en buyuk roldur bu basarinin arkasindaki. Bu etkenler olmasa ben bu oyunun bu kadar saticagina inanmiyorum, oyunun iyi olmadigi icin degil, O KADAR iyi olmadigi dusundugum icin..

Tabii bunlar kisisel goruslerimdir.. Benim icin devrimsel bir oyun, hayatim boyunca en iyi mmo deneyimini yasiyorum diyen oyuncularda vardir elbette..
Sosyal ağlarda paylaş

oynamadım da varmış okuduğum kadarıyla, skille bağlı olarak değişiyormuş ne kadar olduğu (animation cooldown diye geçiyor bu arada)

şey sorayım ben de, kılıç savurunca nükleer patlama efekti yerine iki üç ışık vermek gibi efekt düşürme opsiyonu var mı ? videolardan başım döndü resmen, tereddütteyim alsam mı almasam mı.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

gcd çok az, yok gibi.

abi şimdi gcd sıkıntısı şu
gcd demek çok instant var spam olmasın demek
çok instant=tamamen mobilite üzerine kurulmuş daha az kişisel yetenek gerektiren oyun mekanikleri.
Yani o kadar baydım ki zıplaya zıplaya 12124123 spaminden bi dur düşün akıllı oyna diyen mmo arıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...