Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Private Store'lar Lineage 2'den bu yana oyunlarda cok buyuk rol oynamistir.. Kaldirilmalari gibi bir seyin asla soz konusu olucagini zannetmiyorum. Ayrica AH'e item koyma limitininde insanlari PS kullanmaya yonlendirmek icin oldugunu dusunuyorum. Lineage 2'de PS'ler ekonomide cok buyuk rol oynamis etkenlerdi. (newbie zonelara gidip, insanlardan raw material alip, bunlari isleyip, daha yuksek level bolgelerde PS acarak satabiliyorduk). Tabii AH bunu baya baya olduruyor.

Bunun disinda private store'lara son patchle afk suresi kondu. Su an bildigim kadariyla 30 dakika sonra AFK damgasi yiyip, disconnect oluyorsunuz. Eskiden boyle degildi, sira harbiden dusmuyordu, 1500 kisi icin 4 saate yakin bekledigimi biliyorum, su an 1-1.5 saati gecmiyor.

Bencede oyunun en buyuk eksiklerinden biri feat, veya talent sistemi gibi bir sistem. Karakterler asiri identical. Tipkisinin aynisi. Yok kombodur, yok stigmadir farkli oluyor falan diyip adam yiyorlar.. Farkli falan oldugu yok, gayet linaege 2'deki gibi herkes ayni. Burda buildle yaratilan farklilik ne ile yaratilicak, tabii ki gear ile.. Ne kadar abyss point farmlarsan, o kadar imba itemlar aliyorsun sonunda. Tabii insanlar "skill farki da var brooo" diyebilirler ama aion'da pvp zaten asiri basit.. Maymun bile becerebilir. En azindan ben boyle dusunuyorum.

Ben oyunda instance eksikligini cok hissediyorum. Ozellikle su an ki bolgelerde olan kalabalik ile. Quest sistemi falan koymuslar tamam da (questlerdende memnun degilim dogrusu, asiri basic ve gather questleri cok sacma sapan, level 19 quest 70 gather skill isteyen bir seyi toplamani isterken level 20 130 skill isteyen bir materyal istiyor.. ziplaya ziplaya gidiyor) insan istiyor ki soyle 5-10 level'da bir instance'a gireyim, 5-6 tane questi olsun, hem instanceda mob keserek level kasayim, hem o questleri de tamamlayip direk bir leveli aradan cikariyim diye..

Level 25'de ilk instance'a giriyorsunuz, instance'a yanyana konmus moblardan ibaret.. Zorluk seviyesi yok. Hicbir ozellik yok. Git, kes, tikla modunda. Hicbir event, hicbir tricky mob veya boss yok. Dogrusu boss yok.. Bir tane boss var(baska named moblar var ama drop table bos), o da bazen item bile dusurmuyor. Level 30'daki fire temple'a girmedim ondan yorum yapamiyorum. Umarim daha iyidir. 25'dekinin tek olayi 3 level boyunca gunde 1 kere 60% lik bir boost sagliyor level olaraktan kisa surede.. Ki insani bu bile mutlu etmeye yetiyor.

Beni su ana kadar tatmin etmeyen konular bunlar oyunla ilgili. Umdugum seyler; fortress, artifact olaylarinin eglenceli olmasi ve abyss point bakimindan zengin olmasi ki olumune grind yapmak zorunda kalmayalim, casual oyuncularda "iyi" ve "planli" oynayarak, duzgun itemlar satin alabilsinler, ayrica tier 2-3 stigmalarinda fark yaratmasini umuyorum, daha belirleyici farklar en azindan.. 3-4 skill ne kadar fark yaratabilir bilmiyorum ama, hic yoktan biraz daha az birbirine benzer insanlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin senle ayni olmasindan sanane, sen bak oyununa karsi tarafi farkli hayal et bingildak ne olacak. Wow da talent vardi ne oldu, herkes gene ayni, tanksan talent ayni, rogsan 80 den sonra herkes dagger, magesen herkes suru halinde fire, drood , pala, pri isen gec healer talente vs de vs..

Ps ye katilmiyorum eger ortamda ah var ise ki var, sacmalik bu sekilde kullanilmasi.
Sosyal ağlarda paylaş

private shop eq1 de vardi ama nefisdi, bir pazar alani vardi herkes oraya gider hazirlanmis tezgahlara park eder dukkanini acardi. kim ne ararsa oraya gider ve tellden sorar yellden bagirir vs idi. bir ekonomi dinamik bir havasi vardi cunku ticaret merkezi orasi idi.

simdi neresi belli degil elite mobun yaninda adam kurmus dukkani. zirvalik
Sosyal ağlarda paylaş

WoW'la karsilastirmak istemiyorum ama madem sen karsilastirmissin soyle anlatiyim.. Dedigin uzere her zaman level kasarken, end-game vs. gibi ozellikte digerlerine nazaran her class icin "daha iyi" bir talent build olmustur. Ama sunu unutuyorsun, herkes oyunda "ben en iyi olucam" felsefesiyle takilmiyor, dagger rogue 800 dps yaparken, sadece kilicla oynamayi sevdigi icin 600 dps'e razi olan insanlar var. Bu kisiler, dagger daha fazla dps yapiyormus diye sevdikleri gibi turden (atiyorum sword diyelm) vazgecmeye biliyorlar. Ayni sekilde pvp icinde bir suru secenek var.. Tamam belki warlocklar icin atiyorum demonology'e gitmek daha iyi (survival vs. pvpde gerekli) ama bunun yaninda kisi sadece o oyun tarzini sectigi icin destruction'a gidip 0 survivalla full dps oynayabiliyor.. Daha "iyi" olmasa bile.

Sirf bir grup insan "en iyi" talentlari seciyor diye, bu sistem ise yaramaz zaten herkes ayni oluyor fikri cok yanlis.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu auction sistemini anlamadım ben yalnız. Searche hangi itemi yazsam çıkmıyordu sora normal bakmaya başladım bi deneyim dedim steel ingot gördüm searche steel ingot yazdım arattım yine bişey çıkmadı ve gördüğüm her itemi denedim searche yazdım ama nafile hiçbirinew sonuç vermedi. E peki ne anladım ben bu auctiondan search ü bozuksa ?
Sosyal ağlarda paylaş

aion da sadece level 18 im su anda ama gorunen o ki stigma ile skillerin kullanim sirasi ile bile senin istedigin cesitlilik olacakmis gibi duruyor.

aion turkiyede ;

Aion’un “Stigma” sistemi oyuncuların karakterlerini daha fazla özelleştirebilmesini mümkün kılar. Bu sayede aynı sınıftan hiç bir karakter birbiriyle aynı olmayacaktır.

Kullanılan her bir “Stigma Taşı” karakterine kayda değer güçler ekleyecektir. Bu taşların bir kısmı kolaylıkla elde edilebilirken, bir kısmı ise çok güç elde edilecek ve bu yüzden daha prestijli olacak. Stigma taşları karakterinin “Stigma Panel” adlı bölümünden kontrol edilebilecek. Kullanabildiğin Stigma taşlarının sayısı karakterin seviyesiyle artacaktır.

denmis benim icin yeterli senin icin yetersiz kalmissa yapacak sey yok :) go wow go go.. saka saka.
Sosyal ağlarda paylaş

stigmalar farklılık yaratıyor herkes aynı olcak diye bişey yok

misal ben sorc'um lvl50 über dmg stigmasını alıcam ya da über CC stigmasını alıcam. ama bu son stigmaları almak için belli stigmaların olmak zorunda. tree şeklinde yani. her stigmayı alamıyosun. o yüzden belli bi yön veriyosun karakterine.

Stigma calc
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

oyunun ilk 25 lvl ı sıkıcı ama nezamanki abyss e çıkıyorsun karşında gördüğün ilk kırmızı ile oyun çok zevkli bir hal alıyor

Dün Morheim da q yaparken, kendi q ları gereği bir elyos teleport olmuş bizim haritaya, hemen hs çekmek yerine geziyordu şehrin önünde. Muhtemelen üzerine ne çöktüğünü anlamadı heh, 15-16 kişi öyle bir atladık ki üzerine. Kolay değil tabi gördüğümüz ilk elyos. Tabi aynı şeyi bende yaptım diğer tarafa gidince, acaba tek gezen birini bulur muyum diye gezinirken.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildaka katiliyorum her konuda.
age of conandaki feat sistemi de cok guzeldi bir cok secenegin vardi karaktere sonuc olarka sadece kullanabilecegi vuruslar buyukler degil +evade sanslari+ critler yada degisik yaratici ozelliklerde ekleyip guclendirebiliyordun.

burda 22 olan adam 25 olana kadar karakterine hicbirsey koyamiyor.
halbuki zorda bir olay degil rahatca koyabilirlerdi zaten cok az class var...hani 12 class 10 class olsa anlicamda 8 class ve hepsinin olayi belli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...