Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

dreagloth

doğru bir tahmin yapmışsın en son wow a başlamıştım serverlar açıldıktan 4 gün sonra :) ozamanlar ilk defa sıra olayını görmüştüm.tabi bunları görmemin üstünden 4.5 yıl geçtiği için birazda sabırsız olmuş olabilirim :)aslında en çok sinirimi bozan acc sayfasına girip oyunu aktifleştirememem oldu.

saat 5 te başadığım 520 mb lık update an itibariyle %80 oldu ortalama 25 kb/s hızla update yapıyor bir aksilik olmazsa saat 11 gibi oyundayım(sıra beklemiyeceğimi varsayarak :D)

bi de oyuna girdiğimde selam naber muhabbeti yapabileceğim tecrübesinden faydalanabileceğim birini arıyorum nerde başlıyım hangi ırkı seçiyim toplandığınız bir yer var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ya cok degisik bir olayim var..

esim ve ben oynuyoruz duo olarak aionu. ikimizde rooter dan dogan sorun nedeni ile oyundan koptuk , 15 dakka ugrastim sonunda halletim, ikimizde oyuna girmeye calistik, o 1 saniye beklemedi girdi ben 1583 ncu kisiyim :(

bu nasil sira ve nedir bu siranin bu sekilde calismasini saglayan etken ?

ayrica boyle ayni evden bagli iseniz oyunun net performnsini super olcebiliyorsunuz. ornegin ben 10 metre ilerde esimi yanimda goruyorum o esasinda benim 10 metre arkamda oluyor falan..

grup dinamiklerinde bazen aksakliklara neden olabilir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ozgurtrk said:

Ping konusunda buradakini yapin. Microsoftun support kisminda da var aynisi. Youtube

buna benzer bir olayi WoW'da kullanmistim.. latency'de cok buyuk bir azalma olmustu.. Hicbir sakatlik yoktu.. Deneyip AION'da sonuc alan var mi?

@mortis : Onceden oldugundan hicbir farki yok diyebilirim. Senle de onceden konustugumuz gibi benim tek oynama nedenim baska bir alternatifin olmayisi. Oyunun iyi olmadigindan dolayi boyle soylemiyorum, sayet oyun cok iyi, ama ben yenilik ariyorum.. Ve AION'da pek yenilik yok.

bu her oyunda ise yarar, network kartının gonderdigi paket size ını yarıya dusurup 2 kat daha sık paket gondermesini saglıyo, eger zaten yapılmıssa Pc yi etkiledigi icin bi daha yapılmasına gerek yok tabiki ...
Sosyal ağlarda paylaş

{51c6ba42-2f24-11de-8323-806e6f6e6963}

{A9DA44F4-138D-474B-B358-9DB504F2D72A}

{DEC8E976-184B-4CA5-9CC6-043D1B4FF140}

{F4B55B36-EAD3-441C-88CD-5285699674CF}

Videodaki son girdigi listede bende sadece bu 4'u var (windows 7).. Acaba hangisine o eklemeyi yapmam gerekiyor? Isim olarak bilmiyorsaniz, ozellikle hangi ozellik aranmali o listelerde?

DhcpIPAddress uzerinde duruyor kaydeden, ama o'da 2 listedede var.. Emin olamadim..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

{51c6ba42-2f24-11de-8323-806e6f6e6963}

{A9DA44F4-138D-474B-B358-9DB504F2D72A}

{DEC8E976-184B-4CA5-9CC6-043D1B4FF140}

{F4B55B36-EAD3-441C-88CD-5285699674CF}

Videodaki son girdigi listede bende sadece bu 4'u var (windows 7).. Acaba hangisine o eklemeyi yapmam gerekiyor? Isim olarak bilmiyorsaniz, ozellikle hangi ozellik aranmali o listelerde?

DhcpIPAddress uzerinde duruyor kaydeden, ama o'da 2 listedede var.. Emin olamadim..

her ikisinde de yapabilirsin emin olmak için, zararı yok çünkü

birden fazla olmasının nedeni o makinede birden fazla yerel ağ ayarı olmasından kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum, yani bir ara mesela hem wireless hem yerel ağ kullanılmışsa ya da bir başka yerel ağ için ip adresi verilmişse orada kaldığı için her ikisinde de bu işlemi yaptım ben, sonuçta 350-450 arasındaki ping 130-170 aralığına indi
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Sagol Blackrose yanit icin.. Peki son bir sey sorucam, ordan new dedigimde iki tane secenek cikiyor, biri DWORD (32 bit) diger ise Qword (64 bit) bunlardan hangisini secmek lazimdir? Ben isletim sistemi 64 diye cat diye oyle yaptim ama dogru mu yaptim bilmiyorum..

orda illa DWORD demiş, bit ayrımı yapmamış diye ben DWORD u değiştirdim, istersen DWORD seçip bir dene, pingde farkederse tamamdır, işe yaramazsa öbürünü denersin, ben olsam böyle bir yol izlerdim yani
Sosyal ağlarda paylaş

Quo-Vadis? said:

http://wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html

sunu indirin yapın , registride yapmaya çalıştıgınız ayarı zaten adam yapıp koymus. ugrasmayın ,Her oyun icin gecerli sadece wow icin değil.

İcindeki scripte tıklamanız yeterli.

regedit değerleriyle oynanmamış laptopumda da bunu denedim az önce, bizim elle yapmaya çalıştığımızı yapıyor ve .../interfaces altındaki bütün alt ekranlarda TcpAckFrequency değerini ekliyor, DhcpIPAddress olup olmadığına bakmadan...

edit:

http://wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html
yapmadan önce;

ve sonra;

bunu vista 32 bit işletim sisteminde yaptım, basit bir macro oluşturdum oyun içinde şöyle ki;

/ping
/delay 2
/ping
/delay 2
/ping
/delay 2
/ping
/delay 2
/ping

delay süresi uzatılabilir, ben 5 ping attım bu sayı da arttırılabilir, bazen oyunda ağırlaşmalar olunca kullanıyorum sorunun nerden kaynaklandığını görmek için
Sosyal ağlarda paylaş

ncsoft accountu yarattım. Kutumdan çıkan serial code u aktivite edip oyunu oynayayım derken ödeme kısmına geldiğimde sorun yaşıyorum. 1 aylık ödemeyi seçip kredi kartı bilgilerimi girdikten sonra ilk 3 denememde "REFUSED"(reddedildi) hatasını, daha sonrasında "FRAUD SUSPICION" (sahtekarlık) hatasını aldım.
acaba ne yapabılırım bu sorunla ılgılı yardımcı olursanız sevınırım :S
Sosyal ağlarda paylaş

deads89 said:

ncsoft accountu yarattım. Kutumdan çıkan serial code u aktivite edip oyunu oynayayım derken ödeme kısmına geldiğimde sorun yaşıyorum. 1 aylık ödemeyi seçip kredi kartı bilgilerimi girdikten sonra ilk 3 denememde "REFUSED"(reddedildi) hatasını, daha sonrasında "FRAUD SUSPICION" (sahtekarlık) hatasını aldım.
acaba ne yapabılırım bu sorunla ılgılı yardımcı olursanız sevınırım :S

müşteri hizmetlerine mail atman ii olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...