Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bilgisayar çağında yaşıyoruz artık bir kurumun kontrolü bir makinanın kırmızı düğmesinde değil, veritabanı ağına, bilgisayar sistemine, serverına girişte yatıyor. Ben zannetmiyorum ki kötü niyetli ve yüksek pozisyonda biri bunlara ulaşmakta zorluk çeksin. İnsanlar da salak değil herhalde türkiye'nin tüm kilit noktalarını gözleri kör teslim etmesini bekleyecek değiller. Ama bir şey yapacak olsalar bunu bir şekilde planlarlar, özellikle ulaşmak istediklere şeye bu kadar yakınken.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ya mallıktan becereksizce ve salakça yapılan özelleştirmeleri ya da kendi çıkarları ve milletin sırtını sıvazlamak amacıyla yapılan özelleştirmeleri kast ediyorlar.

bundan önceki hükümetler de yanlış özelleştirmeler yaptı, hiçbirine "vatanı satıyorlar" demedi kimse radikal sendikacılar hariç. ama akp'yi devirmek için herşey mübah olduğundan yaygara kopuyor son aylarda. düğmeye basılmış gibi bu tartışmaların çıktığını farkedemeyen var mı cidden merak ediyorum.

ben de yanlış özelleştirmelere karşıyım. mesela tekel statüsüne sahip bir kuruluşu ya parçalayıp satacaksın ayrı şirketlere ya da tekel statüsünü kaldıracak şekilde o sektörde rekabete izin veren hakları ayrı şirketlere satacaksın. mesela türk telekom'un hem özel şirkette olup hem tekel olması çok yanlış. her gün eleştiriyorum küfrede küfrede.

ama bunun çözümü de özelleştirmenin durması değil. bilakis yumurta kapıya dayanana kadar beklettiğimiz için alelacele oluyor bu işler. yanlışın kaynağını düzgün tespit etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi gecen battlefield 2121 oynadim biliyorum savas taktiklerini.

iletisim aglari ilk saldirida bir kac saatligine kesilen ordu anca gerilla savasi verir isgalcilerle, santraller bombalandiktan sonra da iman gucuyle tas atip stealth fighter dusuren amcalari izleriz belki daha sonra.

herneyse, koprunun ve otobanlarin da ozellestirilmesi soz konusuydu en son, vergimle yapilan yolda "gevura" ya da "arapa" para mi vericem? devlete bile verilmesi tartisilirken ustelik.

gecen sene bodrumda tayyip'in yakini 2 otoyol muteahitiyle 10 dakika falan ictim ayni masada, gayrimenkul almak yerine bu adamlarla kanka olun. cok degerlenecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

sam biz amerika mıyız?
hindistan tüm iletişimi kesse amerika yine böcek gibi ezer hindistanı.
+ olarak stratejik dememin sebebi, insanların iletişimini dinleyebilirler, ki bu ordu ve devlet mensuplarını da içeriyor. çok önemli bilgilere ulaştıktan sonra zaten iş işten geçmiş oluyor.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 22:24 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben de yanlış özelleştirmelere karşıyım. mesela tekel statüsüne sahip bir kuruluşu ya parçalayıp satacaksın ayrı şirketlere ya da tekel statüsünü kaldıracak şekilde o sektörde rekabete izin veren hakları ayrı şirketlere satacaksın. mesela türk telekom'un hem özel şirkette olup hem tekel olması çok yanlış. her gün eleştiriyorum küfrede küfrede.

bu ozellestirme degil peskes cekmece iste, aksini savunamazsin. alternatif cep telefonu mu? internetin alternatifi gprs mi wap mi edge mi?

tum altyapi turk telekomun elinde, istedigi gibi at kosturuyor iste. superonline olsun anet olsun hepsi ttnetin eline bakiyor. kapa salteri cik git, fesh et sozlesmeleri topla tum aboneleri al sana somurge.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış özelleştirmeye karşıysam bunun çözümü olarak düzgün hale getirilmesini görüyorum ben, durdurulmasını değil. devlet tekel olarak işleteceğine yabancı tekel olarak işletsin daha iyi. tt'nin şu anki yetersiz hizmeti bile devletin eskiden sunduğundan kat be kat daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Turktelekomun özelleştirilmesinin arkasındaki çirkef plan şudur

[spo]
said:
Komutan: Alo link ışığı yanmıyor!!
Müşteri temsilcisi: Hattınız kirlenmiş efendim, iyi günler.
Komutan: x_X
[/spo]

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 22:34 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Irak savaşında Amerikan köpeği olmadılar mesela. Başka bi tane daha istemeyin ama :P Akpnin iyi icraatları içindi bu lafım diye editliyim.

said:
Düzeltiorum bu milletin %46 sı degil,

%46 (akp) + %15 (mhp, aşırı dincilikle, aşırı milliyetçiligin arasında ya bir basamak var ya yok), %5 (Dtp liler) %2-3 (Sp) = %69. Aziz nesin %10 la kaçırmış, ancak fazla degil, az söylemiş.
Evet Bleda sen olayı kapmışsın. Ülkede senin gibi düşünmeyen herkes aptal. Aziz Nesin'i, ne demek istediğini çok iyi analiz etmiş çözmüşsün. Tebrikler.

edit : tv başına gitmeden önce açtığım konuya yeni cevap atınca tabi bi kaç sayfa öncesine yorum yapmışım..

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 22:40 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...