Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

bu arada sam, liberalizmin de her ideoloji gibi kendini frenlemesi gereken bir noktasi var yoksa yok olur.

horace gibi bir ornekle aciklayayim.

sen bir koyde yasiyorsun, hersey satilik insan haric. annenin donunu satin aliyor bir arap seyhi, istedigi gibi indirip kaldiriyor.

bu durumda anani satmadilar ama satmaktan beter ettiler, degil mi?

sigortasi da yok bunun, buzdolabina kilit vurmaya benzemiyor toptan veriyorsun sonra yer varsa bi gazoz koyayim diye dilenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

dela adsadasd ne demiş bonec, baksana

said:
silencer da komikmiş hakkaten ha ha.
hani hazır ortam da oluşmuş ya,
oturup kendi kendini tatmin (masturbasyon) edebilmek için, eski topiclerime link verip dalga geçmeye çalışmış.
ama sadece şebek durumuna düşmüş.

bonec®'nin müthiş hayal dünyası(tm), - sadece 19.99ykr

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 22:06 tarihinde, silencer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu özelleştirme konusu dünyada da tartışılan birşey, ben zaten bütün ülkelerde bir konsensüs olduğunu iddia etmedim. ama genel gidişat olabildiğince çok kuruluşu özelleştirmektir. almanya'da devlet bira üretiyor mu sly? bizim burada rakı üretiyor devlet.

hastaneydi, okuldu bunlardan bahsettiği yok zaten akp'nin. benim dediğim "bana 'vatan satılıyor' edebiyatı yapmayın çünkü ben zaten devletçi ekonomiye karşıyım". nokta.

ve dediğim gibi kendimi bana aptal, 2. sınıf vatandaş muamelesi yapan insanlara açıklamaya zahmet edesim yok. ne zaman edep takınılır, tartışma üslubu belli bir seviyede tutulur, o zaman konuşurum ayrı bir başlıkta o konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

liberalizm, işleyişi, türleri, başarılı olup olamayacağı hakkında tartışmak uzun sürer, ve meyve vermez.

örnek uyuşmuyor ama, zira liberalizmin savunduğu ilk şey, şahsi mülkiyetlerdir. ananın donu ananındır yani. sosyalizm veya şeflik olsa ananın donuna el koyabilirler ama, ki koyarlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

ben nasyonel sosyalizm ruzgarina hazirim saclarimla uzun zamandir. rekabet ve sonucunda gelecek canlilik vs. gibi iyi uretimlerin karsiligi somurge duzenegi olmaya yakin su an turkiyede. iscisin sen isci kal ulkesi olmaya devam, birakin yapsinlar birakin satsinlar, siz de varostan bakarsiniz altimdaki arabaya ustumdeki kota.
Sosyal ağlarda paylaş

devletçi ekonomiye nasıl karşı olabilirsin ki sam, bütün hastanelerin özelleştiğini düşünsene ya da okulların. herkesin özel hastane ya da okula verecek parası yok. veremez türk halkının büyük bir kesimi. zaten dünyadaki en saçma şeyin sağlığın parayla olması olduğunu savunuyorum. sağlık parayla olur mu? parası olmayan niye diş ağrısı çekmek zorunda? parası olmayan neden kanserden ölmek zorunda? parası olmayan neden lazer ile gözlerinden ameliyat olup da görme hakkına sahip olamıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

evet burda akp karşıtılarının da yanlış anlaşıldığı bir nokta var. Çoğu özelleştirmeye karşı değil, vatan satılıyor derken de özelleştirmeyi kast etmiyorlar. Ya mallıktan becereksizce ve salakça yapılan özelleştirmeleri ya da kendi çıkarları ve milletin sırtını sıvazlamak amacıyla yapılan özelleştirmeleri kast ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben nasyonel sosyalizm ruzgarina hazirim saclarimla uzun zamandir. rekabet ve sonucunda gelecek canlilik vs. gibi iyi uretimlerin karsiligi somurge duzenegi olmaya yakin su an turkiyede. iscisin sen isci kal ulkesi olmaya devam, birakin yapsinlar birakin satsinlar, siz de varostan bakarsiniz altimdaki arabaya ustumdeki kota.

dela içgören asdad
bonec ülkeyi terkeder artık, yoksa kampa davet eder dela kendisini
Sosyal ağlarda paylaş

devletin içki üzerindeki vergisi azalmaz.
artarak devam eder.
içki ve özellikle sigara (ki günde üç paket içiyorum :( )
ama satılır.

kim daha çok para verirse, o alır, regülasyonlara uyarsa onda kalır. yabancı yatırımcıların alma ihtimali teşviklerden dolayı daha yüksek olacaktır ama.

benim tavsiyem, mümkünse gayrımenkul alın, değeri çok yükselecek.
Sosyal ağlarda paylaş

sahsi mulkiyet icin elinde avucunda para olmasi lazim, yoksa ananin donunu ettirgen bir sekilde satarlar.

ayrica tekel'in ozellestirilmesine kimse birsey demiyor, ilk sizden cikti o konu. bence gayet iyi oldu icki cesitleri ve kalitesi artti.

bizim tartistigimiz olasi bir savas, isgal, kriz esnasinda dis gucler tarafindan ilk baltalanmaya calisilacak, iletisim ve ulasim aglarinin, daha sonra enerji kaynaklariyla uzayip giden bir kritik zincir.

rakiyi ermeni yapsa da kurt yapsa da alman yapsa da iceriz, sorun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

sly yabancılar gelip zaten yatırım yapmıyor mu burada herşeye? eğer cidden savaşta öneme haiz bir kuruluş filansa ona göre şart koyarsın, ona göre bölüştürürsün filan sonu yok çarelerin.

ha dünyada ciddi bir entegrasyon var, herkes "aman savaş çıkarsa ne yaparım" derdiyle hareket etse zaten boku yemeyecek ülke yok savaş çıkınca dünyanın yer yeri aynı anda ambargo koyarsa ya da yabancı şirketlerin hepsi üretimlerini durdurursa. dünya ekonomisinin işleyişi 1914'tekiyle aynı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...