Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Firefox'ta bazı sorular

Bone

Öne çıkan mesajlar

Genelde Opera kullanıyorum.
Ancak bazı durumlarda firefox ve ie de açmam gerekebiliyor.

Bu durumlarda firefox kullanırken bir takım sorunlar yaşıyorum.
1- Sitelerde yükleme süresi kısıtlı. Hemen timeout oluyor ve hata kutusu çıkartıyor.
2- Tab satırı sıkışmak yerine sağa sola kayıyor, tabları bulmak için uğraşmak gerekiyor. Firefox'un eski sürümlerinde daha iyiydi.

Bunları nasıl düzeltebilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Cok tab actiginda scroll etmemesi icin;

Adres barina about:config yazip configuration sayfasina ulastiktan sonra filter'a browser.tabs.tabMinWidth yazip oradaki value'yu 0 olarak degistirebilir (double-click ile)

Timeout sorunlari icin;

Yine about:config sayfasinda network.dns.disableIPv6 secenegini true haline getirebilirsin.

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 22:48 tarihinde, bayat tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

tab işi halloldu da, timeout işi halen devam ediyor.
network.dns.disableIPv6 tam olarak ne yapıyor bilemiyorum.
ama zırt pırt alert diye pencere açılması feci deli ediyor beni.
siteler açılmayınca da çıkartıyor, ad'lar açılmayınca da çıkartıyor.
tam birşey yazıyorsunuz mesela, tak, alert.
çok kıl bir durum.

Sosyal ağlarda paylaş

Firefox kadar süperi yok.

Evet tablar çok site açınca soldan sağa doğru kayıyorlar, tab mix plus ile bu önlenebiliyor, hatta tab mix plus eklentisi ile fazla tab açıldığında 2 tab satırı bile yaptırılabiliyor.

Ama eklenti yüklemeyi sevmiyorum. Ne kadar çok eklenti olursa makina o kadar çok kasılıyor.

Bir de sayfalar açılmadığında çıkan hata sayfası acayip derecede kastırıyor firefox'u.
Sosyal ağlarda paylaş

eklenti sevmiyorsan opera kullan bir çok standart firefox eklentisi built in olarak geliyor ve bu eklentilere sahip firefoxdan daha az ram harcıyor. Ayrıca çok hızlı açılıyor. Eklentili firefoxun 6 saniyede falan açıldığını bilirim hatta arada hiç açılmıyordu.
Ha bi de favoriteslerini çat diye silmiyor günün birinde.
Sosyal ağlarda paylaş

firefoxla yasadigim bi sorunuda ben yazayim bari

flash banneri olan sitelerde ornek

www.merlininkazani.com once siteye girin sonra ustteki ati flash reklamin acilmasini saglayin sonra o flash bannerin altinda kalan(tam cozum hilelelr makaleler donanim) linklerini acmaya calisin flash bannerin altinda kalan linkler bende acilmiyor ne yapti isem duzeltemedim cozumu varmi acaba

[ Mesaj 27 Mayıs 2007, Pazar - 18:25 tarihinde, ajmet tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...