Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Dark Knight (Batman)

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

olağanüstü gerçekten,şu 6 dakikalık girişten tut poster çalışmalarına,fragmanlara herşeye

film patlasa bile her halde reklamı en iyi şekilde yapılan film olarak tarihe geçecektir ki bu film patlamaz,patlarsa yazık olur.

gerçek bir efsane mi geliyor,bence geliyor fakat hiçbir zaman bu kadar yüksek bir oy beklemiyordum imdb'den

off diyecek bir söz yok,ilk güne imax sinemalardan birinde yer ayırtmayı planlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin patlama ihtimali artik %0. Gise rekorunuda kiracak. COK buyuk bir hype oldu cunku, ustelik Heath Ledger icin gideceklerde var. Tum zamanlarin acilis rekorunu kirabilir diye dusunuyorum.

Joker'de harika bence. En bastan beri Nicholson'dan iyi oldugunu dusunuyordum zaten. Milletin yorumlarida yuzumu kara cikarmadi.

6 dakkalik goruntu leak sayilmaz, amerika'da magazalarda bluray olarak oynatiyorlar. 720p versiyonu var bende :D. Ilk film zaten muhtesemdi, ilk Batman ile yarisiyordu, bu goruldugu kadariyla artik zirveye oturttu Nolan'i.
Sosyal ağlarda paylaş

Jack Nicholson'un Joker'iyle Heath Ledger'inkinin karşılaştırılmasından yana değilim ben,yeni Joker'i daha adam akıllı izleyemedik ama eski Joker bugüne kadar izlediğimiz en iyi film karakterlerinden biri değilmiydi şimdiye kadar?

Burton'un Batman'i bir külttür.Şundan kesinlikle eminim ki eski kuşaklardan ve bizim kuşaktan daha önce Batman'i izleyen varsa,sorulduğunda akıllarına ilk gelen Joker,Nicholson'un Joker'i olacaktır.Bu filmin yeri ayrıdır yani,anlatamıyorum belki ama Dark Knight belki hepimizin 1 numarası olacaktır ama Burton'un Batman'ini her zaman 1.liği paylaşacaktır bu filmle

Lakin Nolan'in yaptığı iş,olağanüstü.Batman serisi resmen ölmüştü,fanları ayakta tutuyorken çıktı ve seriyi baştan aldı resmen.Begins'e çok önyargılı bakmıştım ve çok çok geç izledim,yaklaşık 6 ay önce :) Hayatımda zamanında izlemediğimden dolayı pişmanlık duyduğum sayılı filmlerden biri haline geldi

Ayrıca herkes Joker'i konuşuyor da Christian Bale'in oynadığı karakteri de tüm filmler arasındaki en iyi Batman'dır benim gözümde,Micheal Keaton'ı görmezdem gelemem ama kusura bakmasın :) Şu dünyada zaten hayran olduğum sayılı erkek aktör vardır biri de Christian Bale'dir,listede Heath Ledger'da var gerçi de malesef daha fazla filmini izleyemeyeceğiz :(

Ben merakla bekliyorum bu filmi,Burton'un Batman'ıne ne kadar saygı duysam da ne bileyim,bu film farklı olacak bunu kabul ediyorum.Neyse biletler ne zaman satışa çıkıyor bakayım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki ilk Batman'in yeri ayridir.
Benim en sevdigim Superhero Batman'dir. Bunda Tim Burton'in Batman'inin ve Batman Animated Series'in yeri cok buyuktur.
Benim icin seriyi yucelten yapimlardir.

Fakat Nolan'in Batman'i seriyi kurtarmayla kalmayip, harika ve kusursuz hale getirdi. Batman Begins'te ki konu harika otesiydi, senaryo deliydi. Ayrica CGI'in minimum kullanilmasi yine arti puan getirdi.

Ayrica diger superkahraman filmlerine baktigimda Batman Begins'i en iyi secmistim ben ciktiginda. Ne Superman Returns, ne Spider-man bu kaliteye ulasamadi. X-Men 1 guzeldi birde.

Filmi izleyenlerin roportajlarini izledim. Hayatlarinda izledikleri en iyi filmlerden birini izlediklerini soyluyorlar. Deliricem izlemek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

22m X 16m diye biliyorum ben perdeleri,70mm formatında filmler.Yüksek çözünürlükte görüntü ve kaliteli ses deneyimi vs.

edit,bkz. Wikipedia TR

IMAX (Image Maximum) yüksek boyutta ve netlikte görüntü kapasitesine sahip olan bir film gösterim sistemidir. Standart IMAX ekranı 22 metre genişliğinde ve 16 metre yüksekliğindedir. Normal bir film karesi 35 mm. formatındayken, IMAX filmleri 70 mm.dir. IMAX sisteminin tek avantajı görüntü kalitesinin yüksek ve görüntünün yansıdığı alanın büyüklüğü değil, aynı zamanda görüntünün bir çeşit kutuplandırma(polarizasyon) yöntemiyle ve özel gözlükler vasıtasıyla üç boyutlu olarak izlenebilmesidir. Ayrıca omni-max olarak isimlendirilen bir IMAX türünde görüntü, balıkgözü mercekler yardımıyla küre biçimindeki perdeye yansıtılır ve yatay eksende 180 derecelik bir görüntü sağlar. IMAX dünyada büyük format halinde özel mekanlarda sunulan en başarılı film izletme sistemidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...