Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk dizileri (hoşlanmıyorum)

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

dolaylı depolitizasyon var. evet. anlamını da bilmiyorum gerçi. ama varmış öyle duydum:)

ya şaka bi yana hakkaten izlenecek bir şey yok ya. ema aplanın dediklerinin yanında bir de sabah programları var ki, onlarda aynı temayı taşıyor. sağda solda zırlayyanlar, yok kocam eve gelmedi, yok karım aparkat çaktı, yok ebem köpeğimle kaçtı, ya bütün kanallar mı aynı olur be kardeşim? TV'nin eskisi gibi tek kanal olmasını izliyorum pls. en azından bizi zap yapmak gibi bir işkenceye maruz bırakmazlar. hatta TV'yi komple kaldırsınlar. bilgisayar 1mbit internet bağlantısı neyinize yetmiyor?

[ Mesaj 03 Nisan 2007, Salı - 16:43 tarihinde, MrLevie tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Çemberimde Gül Oya ve Tatlı hayat mıydı hatırlamıyorum ismini güzeldi eskiden...

Ha şimdi izlenebitesi olan dizi yok bence.. Çünkü Tamam belki ekip iyi falan bile olsa oyuncular iyi bile olsa..

SENARİST YOK.

Bu Senaryoları bence ilköğretim mezunu falan insanlar yazıyor yani anlamıyorum iğrenç ya..
Sosyal ağlarda paylaş

Bir dizideki oyuncuların kalite yüzdesi genelde %5 falan. 2 iyi oyuncu, gerisi yüzü güzel kolpa oyuncular. Türkiye'de gerçekten iyi oyuncu yok. Herşeyden önce inandırıcı konuşmak gerekir. Bunu yapabilen az kişi var. Bir genç dizide: "Napıyosunuz?" yerine "Ne yapıyorsunuz" diyorsa bu yanlıştır, kötüdür. Çünkü Türkiye gençlerinde böyle konuşanların oranı da binde bir falandır. Ha yönetmen ister mi bilemem ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki birçok dizide bazı oyuncular böyle, bazıları da napıyosun şeklinde konuşuyorlar. Ki karakterleri de farklı olmuyor pek. Sonuçta mimikler, sesler falan hep inandırıcı olmalı. Ağlayabilmeli vs..
Sosyal ağlarda paylaş

@dory : +1

süper baba ve ikinci bahar en başarılarıydı sanırım dizilerde.

kurtlar vadisinin senaristini es geçmemek lazım.

ekmek teknesi iyiydi,sonradan baydı.

ben çocuklar duymasını da izlerdim be,o da sonradan baydı.

yayındaki dizilerdende,ilgi çekici bir şeye rastlamadıkça pek bi alakam yok.

edit:sabrina virüs gibi bi dizi.baktıkça bakasın geliyor.
başından kalkınca kendime çok gülmüştüm =)

[ Mesaj 03 Nisan 2007, Salı - 19:44 tarihinde, malik tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca ben unutmuşum iyilere eklemeyi. Star'da Sır Dosyası diye bi dizi vardı. X-Files 'ın türkiye versiyonu.. acaip iyi çekim teknikleri vardı. Oyuncular falan sağlamdı. Hikaye de herhal 10üzerinden 6 alır... ama rating almadı!

bilakis olay dizi ile desınırlı değil izleyen boş kafalar da rating denilen hedeyi belirledikleri için suçlu..

ama halkımız bunu istiyor! der ve kaçarım
Sosyal ağlarda paylaş

daha 3-4. bölümden kadınlara tecavüz eden cin hikayesi yapmışlardı ondada..cinde yeşil noktayı photoshopta blur edersinya aynen öle bişeydi..
bide bi bölümde bodrum katında şeytan yumurtaları bulmuşlardı

o zaman yüzüne bakmıyordukta aşiret dizilerine bin kere tercih ederim

2: HAHAHA bulutbey vardı ya hahahahaahahahah

[ Mesaj 04 Nisan 2007, Çarşamba - 13:16 tarihinde, Daesu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci Bahar güzeldi... Ama niye_?

Zamanında bitirmesini bildiler.

Oyunculuk, senaryo, karakterler vs. vardı evet. Ve güzellerdi. Ama böyle başlayan birçok dizi sakız gibi uzatmaktan bunları yitirip gidiyor. (Bkz. Süper Baba)

İkinci Bahar ise tam tadında sonlandı, artık zorlama senaryo noktasına gelmeden herşey bağlandı.

Hani şimdiki hicran ve acı dolu dizilere nazaran tatılı bir melankolisi vardı bazen, ama çokta neşeliydi aynı zamanda. Samimiydi.

[ Mesaj 04 Nisan 2007, Çarşamba - 16:14 tarihinde, Apis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...