Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dexter (2006) - Showtime

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

şaşırtmalı olsa bu sefer 2 sezon ustuste oldu dicektiniz. bence gayet iyi bitti. çoğu kişi beklmiyodu bole bi sonu. herkes deb ogrencek quinn olcek falan bekliodu. iyi oldu bence bole bitmesi. lumen'in gidişi resmen kalbimden vurdu beni ama olsun. umarım yeni sezonda geri doner. bence deb dizi finalinde falan ogrenir dexterın durumu. hatta son sezon direk bunun ustune bile olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi yani... Ben yakıştıramadım, Lumen'in gitmesi çok zorlama olmuş, sürpriz yapmak istemişler ama hiç bir dayanağı yok, olmamış. Ayrıca klasik bir dexter izleyicisi olarak Jordan'ın cesedini attıktan sonra teknede dönerken lumen burunda oturup gülümserken uzun menzilli bir tüfekle vurulmasını bekledim açık söyleyeyim :) Bir şey olmayınca o sahnede şaşırdım hatta. Kurgu hataları da vardı, dexter'ın elinde bıçakla merdivenlerden yuvarlanması, kaza yaptığı arabanın bulunmaması gibi. Jordan abimiz de bu kadar basit ölmemeliydi, sıradan bir insan gibi hata yaptırmışlar ama o adam Dexter gibi bir herife arkasını dönecek, silahını da masaya bırakacak, geçiniz. Sonuç olarak; olmadı, yakışmadı. En azından bir Quinn'i öldürün arkadaş. Bu kadar sade bir son geçen sezon ağzımı 5 dk açık bırakan o finalden sonra olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

lumen....

dexter'ın kaza yaptığı arabayı kimsenin görmemesi, deb'in naylon perdeyi çekmemesi değil de, insanlar lumen'ın gitmesine takmış. niye? zorlama olmuşmuş.

yahu karı intikam peşindeydi. aldı intikamını. kendisine bunu yapanları öldürdü. durduk yere birilerini öldürme isteği yok. başka bir öldürme içgüdüsü kalmadı. ben senin gibi değilmişim dedi dexter'a. daha net bir açıklama olabilir mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Final

Kurgu hataları zaten yazılmış onlara katılıyorum.

Ben aslında memnun olsam da, mazoşist yanım böyle bitmemesi gerektiğini söylüyor.

Deb o perdeyi çekmeliydi ve ondan sonra oradan uzaklaşmalıydı. En azından bir daha ki sezon neler olacağını merak ederdik. Bununla da kudurur teoriler üretirdik.

Lumen'ın gidişi çok acele oldu. Biraz bir şeyler yaşanıp anlaşamamazlıklar olsa ve "Ha tamam bizim bağımız adam öldürmekmiş" deseler anlayacağım da, yok bir gecede içindeki karanlık gitmişmiş vs çok yavan kaldı.

Quinn olayı da çok saçma oldu. Katil olduğunu anlamasına rağmen "tamam baba sen beni kurtardın bende sana borçlandım" demesi Quinn'in genel kişiliğiyle uyuşmadı sanki.

Sosyal ağlarda paylaş

meh

türk filmi gibi bitti ya
biz bunun için mi dexter izliyoruz
gene böyle yapcaklarsa 6.sezonda bitsin gitsin derim

forever alone

yazık acıdım bizim oğlana ya
lumen bildiğin milyonlarca kadının yapacağı hareketi yaptı ahaha

ama iyi de oldu. Ritüeli 2 kişilik izlemek tiksindiriyodu beni açıkçası.

Sosyal ağlarda paylaş

ben dexter'dan asıl "debra kıyağın en büyüğünü yaptı bize. baba adammış!" hissiyatıyla, "la motherfucking motherfucking kıpramayın orda!" diye bağırıp bunların arasından duvara sıktığı kurşunu ve boş kovanı alıp yok etmelerini beklemiştim. malum "bi' saat sonra bin tane polis gelecek buraya." falan diyordu, kayıtlı silah, balistik malistik, "ya debra o değil de duvara sıkmışsın, hayırdır?" demelerine karşı...

bir de sanırım astor'un ergen emo olup arkadaşıyla geldiği bölüm var ya, hani "hasiktir jordan kaptı kaçtı kızları." zannettiğimiz. o bölüm hakkaten öyle olmalıydı ya, dexter daha seminerlere falan giderken "yok rita, astor cody, harrison, o bu..." diye istemeden de olsa gözdağı vermeyi biliyordu ama.

ayrıca bir sürü açık var tamam da, "debra niye perdeyi çekmez fffffffffuuuuu! diyen arkadaşlar, karı bin defa izledi tecavüz dvd'lerini. "neler çektiklerini anlıyorum, ben de deli manyak tarafından kaçırıldım." deyip duruyordu. ayrıca dexter'la yaptıkları, sonu "some people don't deserve to live."e bağlanan konuşma falan... perdeyi açmamasının bundan daha fazla yolu yapılamazdı yani. karı resmen hak veriyordu vigilante'lere.

quinn de mal değil, parmak izi, liddy'nin son aramaları falan, dexter'a ezkaza ters bi' bakış atsa direk içeri attırırdı dexter. ki bence sırf "ha tamam o kan robocop'un değilmiş ok." ile yırtması bile yeterince saçmayken, üstüne bi' de "allah allah niye hemen eyvallah çekiyor ki dexter'ın öldürdüğünden eminken?" demek tüy dikmek oluyor bence. şükretsin yani bu kadar beleşe yırttığına. =)

Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Ayrıca klasik bir dexter izleyicisi olarak Jordan'ın cesedini attıktan sonra teknede dönerken lumen burunda oturup gülümserken uzun menzilli bir tüfekle vurulmasını bekledim açık söyleyeyim :)

Yalnız bölümü izlerken durdurup msn'den bir arkadaşa şunun aynısını demiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

abi izlemeyenler olabilir, ne bu rahatlık? nefret ediyorum şu spoiler verme alışkanlığınızdan.

direkt olarak sana söylüyor değilim ama diziyi izlememiş adam ne bok yemeye sezon finali yeni yayınlanmış bir dizinin topakında son sayfayı kovalar beynim yetmiyor abi.
yani son bölümle alakasız bir yorum bulma ihtimali nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun bilen icin degil bimeyende zaten, ornegin dexter neymis acaba diye giriyor aaaa 4. Sezonda bu su olmus olarak gorunce diziyi izleme zevkinde degisim oluyordur, sorun zaten herkesi kendimiz gibi sanmaktan ortaya cikiyor. Izledim sonra girdim topige ben misal, kendim gibi sansam milleti yazsam herseyi simdi banlanmam lazimdi.

Dexteri bilen adam icinde durum ayni aslinda, 2. Sezonda olur merak eder vs. Spoilera almak arkadasim sana zararli dikkatli ol demek bilmeyen icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...