Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablo nternet Kullanıcılarının Tavsiyelerini stiyorum

Spidee

Öne çıkan mesajlar

yılardır güzelim olan kablonet türksat tarafından işletilmeye başlanınca battı.
düzelttiler şimdi gititkçe iyiye gidiyor gene ama çok vahimdi durumu bir aralar.

yanılıyor olabirili ama adsl in yurtdışı çıkışı daha iyi olabilir soldatta en azından ; adslde 60-70 gösteren serverlar kabloda 120-130 gösteriyor.

[ Mesaj 01 March 2007, Thursday - 20:04 tarihinde, LethE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sanirim bu soruya en iyi ben cevap verebilirim :)

isimi internet uzerinden yaptigim icin evimde hem 1mbit kablo hemde 1 mbit adsl var

birincisi kablo adsl den acik ara iyi ve hizli. Derdin oldumu tamirede bir gun icinde birisi geliyor. Adsl daha yavas ama kablodan daha az sorun yasiyor benim icin.

sorarsan kablodan yana tercih kullanirim

ucuz
daha hizli
ping daha iyi
servis idare eder
cok yakinda digitale geciyorlar kanal sayisida articak(bazi evlere digital kutulari yolladilar)
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulda, anadolu yakasında, evimde 256/32 kablo var, 1-2 sene evvel 20-25 kbps civarında download yapabiliyordum, şimdilerde bu hız 9-15 arası değişiyor. Bir süre neti kullanmadığım zaman bağlantım kesiliyor ve yeniden açtırmam gerekiyor. Memnun değilim.
İzmitte 1024/256 6 gb kotalı aldım, 100-120 kbps arası download yapıyorum. Uploadumda hiçbir sorun yok, downloadum gayet iyi, oyun deseniz o da gayet iyi, hiç sorun yaşatmıyor. Bir kere bile kesilmedi bağlattığımdan beri. Gayet memnunum. Tek sorunum kotanın yetmemesi =)
Şehirden şehre hizmet kalitesi değişebilir olsa da adsl>kablo şu anda =) (hm aklıma gelmişken bir not: kablo netin bağlanması için 1 hafta beklemiştim, ama adsl için başvurduğum günün akşamında bağlantım vardı =) bilmem anlatabildim mi)

[ Mesaj 03 March 2007, Saturday - 04:53 tarihinde, Sacros tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Anadolu Yakası'nda Acıbadem'de oturuyorum. İlk günler, böyle bi hız görmemiş olmamdan duyduğum heyecanla bi sürü screenshot almıştım. Hala elimdeler. Çok isteyen olursa yollarım.
Bağlantım yavaş diyenlerin bağlantılarında sorun var bence. Mesela sinyal zayıftır, ya da ne bilim kablo sorunludur, veya splitter vardır, vs.

Adamlar geldiklerinde sinyal ölçümü yapıyolar. Eğer sinyal kalitesi internet hizmetine uygun diilse ince ayar yapıp, sinyal kalitesini artırıyolar. Eğer kablotv hattı duvardaki anten prizlerinden dağıtılmıyosa, ana splitter'dan yeni bi kablo çekiyolar modemin bulunduğu odaya. En sonda da bi kablotv görevlisini arayarak modemin MAC adresini veriyolar ve adam bağlantıyı açıyo.

Ben eskiden de kablo kullanıcısıydım. Teknik destekle nerdeyse hiç işim olmadığı için, nasıl insanlar bilemiyorum. Ama bi şey biliyorum ki o da şifrenizi ve müşteri no'nuzu almak için 444 0 126'yı aradığınızda, telefon üzerinden diil de, başvuru yaparken verdiğiniz e-posta adresinden alıyosunuz cevabınızı. Üstelik tüm işlemleri otomatik hallediyosunuz, soğuk, bilgisiz, saçma insanlarla uğraşmanıza gerek kalmıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

upload yaparken downloadun yavaslamasi gibi bir sorun yok yahu kabloda daha ne olsun.

tum arkadaslarim FORZA ADSL dıye adsl ye gecıs yaptılar kablodan, hepsi geri kabloya donduler.

kablo rulz yani.

yazdik tekrar yazalim, port acma derdi yok, hizlari iyi. e simdi birde kotalisida cikti kablonun.

plug n play.

[ Mesaj 03 March 2007, Saturday - 12:41 tarihinde, Zegna tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...