Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

saylonlar robot ırkıdır, insan görümlü robotlar yaparlar.. insanların haberi olmadan aralarına karışırlar ve tabiri caizse insanın köküne kibrit suyu dökmeye and içmişlerdir.

gezegenlerden çok az sayıda insan kurtulur (52679 falan gibi bişi olabilir herhal?) ve 12kobol tanrısının tasvir edildiği dini metinlerde anlatılan dünyaya gitmeye çalışılar

şimdi bu insan görünümlü robotların insansılaşmalarını ve insanlığın götünü kurtarmaya çalışmasını izliyoruz.

en basitinden böle herhal.

epik bi uzay hikayesi(:S)

kesin izlemelisin. zaten ilk iki bölümde temel olan her şeyi anlayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mayhem said:
Mayhem said:
ya arkadaşlar birisi allah aşkına bu dizinin kısa özetini falan yazsın
indirip izlicem merak ediyorum

ya birisi anlatsın, çatlıcam meraktan.
indiriyorum izlicem hiçbir bilgi sahibi olmadan :S
Insanlar her seyin basinda 13 koloniler. Adini izlerken ogrenecegin 12 koloni + dunya. Tarihin bir doneminde dunya kolonisi 12 koloniyle bozusup kendi yoluna gitmeye karar veriyor ve 12 koloniden ayriliyor. Iste bu 12 koloni de 12 gezegende yasiyor, ortak bir politik sistemleri falan var.

Insanlar cylonlari yaratiyor, cyborg gibi bisi iste bunlar. Fakat sonra cylonlar gelisiyor ve evrimlesmeye basliyor, insanlarla bir savasa giriyorlar. 1. Cylon Savasi bunun adi. Neyse baya kayip veriliyor iki taraftan da, en sonunda ateskes ilan ediliyor.

Savas bitince insanlar her zaman yaptiklari gibi saliyolar iste the war is over diye, fakat bu sirada cylonlar acaip bi is yapiyo ve organik 12 cylon modeli gelistiriyor. Yani ayni insanlara benzeyen 12 farkli model.Yillarca insan ordusunda, yonetiminde vs. her yere girip her turlu bilgiyi aliyorlar en sonunda da Dr. Gaius Baltar adli bir bilim adamini ayartip (no. 6 ftw) insanlarin savunma sistemini bertaraf ederek kolonileri nukelemeye basliyorlar. Sonuc: 12 gezegenden geriye yasayan sadece 40.000 insan kaliyor, apart topar uzay gemilerine binenler iste bunlar.

Bunlar (bisuru sivil gemisi, baslarinda da Battlestar Galactica) insanligin son uyeleri, arkalarinda da cylonlar var devamli takip halindeler bunlari da bulup yok etmek icin. Fakat iste bu dini kaynaklarda Dunya diye bi gezegenin varligi ve kolonilerden ayrilmasinin hikayesi falan var, ve bir liderin onlari alip Dunya'ya goturecegi miti falan var. Ellerindeki tek bilgi olan bu dini seyleri takip ederek Dunya'ya dogru yola cikiyorlar, bir yandan bir suru entrika, politik mevzular, cylonlarla savaslar, ic savaslar vs vs vs

Boyledir efendim en spoilersizi : )
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
bilim kurgu & uzay birleşiminden nefret eden bir kişi açısından, bu dizinin hoşuna gitme olasılığı var mıdır?

BSG nin diğer bilim kurgulardan farkı: buradaki arkadaşlar kahraman falan değiller, herkes alkolik falan, birde robotlarla insanlar paso yiyişiyorlar düşmanlar teneke değil hatta çoğunluğu taş gibiler (grace park, tricia helfer, lucy lawless (xena ablamız) gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
bilim kurgu & uzay birleşiminden nefret eden bir kişi açısından, bu dizinin hoşuna gitme olasılığı var mıdır?
BSG uzayda gecen drama zaten, drama yani uzay dizisi diil oyle mr spaklar, ciuv ciuvlar falan yok. Ben SW haric hic sevmem oyle uzay dalgalarini, hastasiyim ama bunun.

Bu arada BSG'nin cok onemli bir ozelligi de su, baslikta tartisildi mi bilmiyorum ama, uzayda ses olmaz o olaya super dikkat edilmis. SW'de, Star Trek'te falan boyle gemiler ciyuv ciyuv oter falan, BSG'de kabin disina cikildigi anda eger atmosferde degillerse sessiz bole her sey, uber bi olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...