Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Medieval 2: Total War

LasT_SuRviVoR

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Turklerle veryhard-veryhard bitirmek o kadarda zor degil..hızlı gelısıp..gelen mogol ve tımurları guclu kalelerde duvarlarda erıtebılırsenız ıkı uc sehırkayıpla kurtulursunuz..esas nokta her savası kendın yapman..

Haclı olayı cok komık zaten..gemılerle ıstersen yaklastırmazsın..ıyı takıp etmek yeterlı..zaten gelse gelse jerusaleme gelıyor salaklar ben son ana kadar jerusalemı almıyorum ordum yoksa..sabahtan aksama rebel duruyor sehır..ıstanbul ustunden gelırlersede bı zahmet turcoman cıkın ugrasın..1000km var kutsal topraklarla aralarında..

para konusu farmıng-trade dir..ama sehır olmadan onlarda olmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
İlk başladıysan Milanı al, Sicilya ve kıyı şehirlerine iniyorsun direk zaten yanlardaki rebeller de kıyılarda bu sayede deli gibi trade parası geliyor. Uniteleri de gayet iyi, dunyada saygınlığı yuksek diplamacyde yardırılıyor. Papayı pek sallama ilerde council ve papa questleri çakışıyor zaten. Seni excomminucate etmesinin tek kotu yanı excommunite yuzunden %10 %15 public order kaybedebiliniyor. Bindir orduları gemilere adaları al rebel dolu oralar. Birkaç milletle bitirdim en kolayı Milan.
Sosyal ağlarda paylaş

ingiltereyle oynuyorum bende şu anda,rebelleri toparladık önce ardından hızlıca iskoçyayı aldım,kuzeyde herşey tamam da fransayı alayım diyorum herifler öyle bi asker basıyo ki,maintain siege 8 turn başkentleri için,3 kere denedim,hep yarıda alttan bir orduyla yardırıyo bozuyo işgali saçma sapan bişi nerden geldiklerinide bulamadım =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ben türkiye yi playable a aldım fekat bu oyunu oynamayı nedense beceremedim.

MTW de bi sınırdan diğerine at koşturan cihanlar padişahı ben.

Rebellerle başa çıkamaz oldum =( İspanya bi dert İngiltere bi dert
Osmanlı bambaşka dert.

Finans paso çöküyor.10turn de yer kapamazsan karşına düşman almak zorundasın bu sefer papayla ilişkiler zora giiroyr

offf çok karşık sildim
ama gaza geldim Mustafa filminden sonra yine yüklüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Finansı ayarlayamıyorum ve bi noktada sıkışınca artık mecburen müttefiklerin topraklarına saldırıyorum çünkü finans çöküyor ordu sıkışıyor maliyetler artıyor.Hazır olmadığım halde fransaya saldırıyorum

diplomasiyide iyi kuramıyorum sanırım.Atarlı bi bünyeye sahibim

MTW böyle değildi
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere müttefiğin yok, MTW'de diplomasi yalan.

200 yıl dost olursun, orduyu toplayıp sefere çıktığın anda arkadan girerler, apışır kalırsın, kimseye güvenme.

Finans önemli, şehirlerin gelirlerini iyi ayarlayıp gerekli binaları yapman lazım. Order'ı arttıran binalar, toplayacağın vergileri de arttırabilmen anlamına geliyor, trade binaları da şehrin gelirini arttırıyor.

Basit bir sistem aslında ama işte bir çok şehir olunca elinde ayarını iyi yapman lazım.

Kullanmayacağın orduyu üretme ama her zaman kendini savunabileceğin kadar ordun bulunsun. Ne zaman ki savaşa gidiyorsun, o zaman savaş hazırlığı yapıp ordu kurarsın.

Aldığın şehirlerle ilgili planlarını almadan önce hazırla. Eğer şehri alıp ticaret merkezine çevireceksen içerdeki halkı biçmek pek akıllıca olmaz, tekrar aynı nüfusu toplamak uğraştırır. Eğer acil paraya ihtiyacın varsa halkı katledip paraları yağmalarsın.

Öyle işte, çok da kasış değil aslında =)
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:
Ben türkiye yi playable a aldım fekat bu oyunu oynamayı nedense beceremedim.

MTW de bi sınırdan diğerine at koşturan cihanlar padişahı ben.

Rebellerle başa çıkamaz oldum =( İspanya bi dert İngiltere bi dert
Osmanlı bambaşka dert.

Finans paso çöküyor.10turn de yer kapamazsan karşına düşman almak zorundasın bu sefer papayla ilişkiler zora giiroyr

offf çok karşık sildim
ama gaza geldim Mustafa filminden sonra yine yüklüyorum.

Teknoloji binalarını yapma.Git farm yap port yap paso ekonomi yap, sağdaki soldaki yapsın teknoloji binalarını onları alıp nasolsa basarsın iyi askerleri.

Arkadaştan farklı olarak diyebileceğim birşey var,
diyelimki ekonomik anlamda zor durumdasın. Herkes üstüne geliyor, mıçılmış haldesin.
1 tane ordu yap,düşmanlarından birinin arka saflarına sızdır - gemiyle falan -.
1 tanede siege aleti falan olsun bunun,git hemen bir kaleye saldır, sack et sora şehir menüsünden tüm binalarını yık vergiyi hayvan gibi arttır kaleden çık diğer kaleye. Rebeller çıkıcak orda, sen orayı yağmalamış olcaksın zaten çoktan ve adam geri aldığında boş bi şehir alıcak.
böyle böyle 4-5 şehir al yık at zaten ordun biticek o aralar.
Mis gibi para, ve 1 düşmanına büyük darbe.

Ingılızlerle oynarken, önce adayı secure edicen. Ana karadaki toprakları bırak zaten,Fransa almaz sa bende danimarka aldı onları. Toparlandığın zamanlarda mogollar gelicek, danimarka rusya kanadını işgal etmeye başlıcak. Ally ol onlarla,doğudan onlar zorlasın batıdan sen.

Okçuları çok fena ingilizlerin.
Ama türkler, üfffffff. Yani o sipahi'ler oyunun sonuna kadar kullanıosun mazallah, seni zorlayacabilecek tek ordu doğu orduları timur moğol belki mısır falan. Gerisi fıs koştur koştur okla =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Oyunu ingiltere ile bitirmiştim zamanında şimdi de türklerle oynıyayım dedim.ingilizlerin okçu birimleri çok iyi olmasına rağmen ilk zamanlar bastıktan sonra ki pediyotlarda hiç kullanmadım.fakat türklerde çoğu güçlü biriminiz okçu olduğu için okçuları kullanmadan olmuyor.okçularla ilgili bir kaç sorum olucak:

-atlı okçular hareket ederken ok atmıyor,fakat bilgisayar karşımda yönetirken koştura koştura ok atıyorlar.hareket ederken ok atmaları için ne yapmamız gerekiyor?

-Bizans ile genelde archer vs archer kapışıyorsunuz ve sizin atlı okcularınızın melee damagei daha iyi ve onların yuruyen okcularını yanlarına giderek çok rahat harcaya bilirler.bu noktada söle bir sorun oluyor disable fire at will diyorum fakat hala adamların yanına gitmek yerine ok atmaya çalışıyorlar.hatta bi keresinde sipahilarin arasına bir grup atlı daldı öylece bakıyorlar,vurmuyorlar bile.

-iki sorunun birleşimi olarak şöyle bişi yapmak mümkün mü:atlı okçular ile adamların içine kadar giderken onları oklayıp daha sonra içlerine girip melee devam etmek?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...