Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300

Zegna

Öne çıkan mesajlar

filmde savaş sahneleri dışında hiçbirşey yok düzgün bir konu yok karakter tahlili yok karakterlere yakınlaşamadan sadece savaş sahnelerini izliyorsunuz konu deseniz oda fos faşist söylemleri biraz haklı gibi fantastik bir film ama persleri kötü gösteriyor perslerle birlikte tüm asyalılarıda kötü gösteriyor ama önemi yok zira iyi bir film değil kimsenin bi kaç ay sonra hatırlayacağını bile sanmam.. ben unutacam büyük hayal kırıklığı yaşadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş ama boş bir film.

Senaryo açısından çok kötü ve yavan bir film. Filmin en az %80'i savaş sahnesi zaten, haliyle senaryoluk bir şey de kalmıyor geriye. Senaryo hafif kalınca o kadar savaş sahnesinin bir anlamlı da kalmadı, o 300 kişi 3 milyon adamı da kesse savaşı da kazansa pek bir şey ifade edemezdi zaten arkasında sağlam bir kurgu, senaryo olmadan.

Sinematografi tek kelime ile mükemmel. Hatta filmi sırf görsel tatmin için yapmışlar desek yanlış olmaz heralde. Grafik romandan uyarlama bir film ve romandaki tüm resimler filmde de aynen mevcut.

Ayrıca film ile ilgili genel kanı ve eleştiri perslerin öcü gibi gösterildiği yönünde. Bence tam aksi spartalılar aşağılanmış (kain ve politik sistemin çarpıklığı) ve xerxes resmen tanrılaştırılmış filmde, hem güç yönünden hem mistik yönlerden. Gerçi pek de önemi yok sonuçta gerçeği yansıtan bir film değil, sadece bir grafik roman uyarlaması. Zaten o döneme ait gerçeği yansıtan kaynak bulmak da pek mümkün değil.

[ Mesaj 20 Nisan 2007, Cuma - 23:17 tarihinde, Adiemus tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
300 fazlasıyla milliyetçi yani amerikacı altmetne sahip olmakla ve mitolojiyi hafiften çapıtmış olmakla beraber en nihayetinde filmdir. hatta üstüne bir de aksiyon filmidir. o yüzden aksiyon filmi gibi izlemek lazım. frank miller da milliyetçidir gayet. persleri çarpıtması falan hep bu nedenledr. ama defalarca izlerim ben bu filmi bana hiç koymadı bu altmetin. bayıla bayıla da izliyorum. 20 sene de böyle film gelmez aha buraya yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Heredot diye adamın biri yarısını sallayarak yazmış bir şeyler işte. Tartışmaya bile gerek yok. Greseli için izleyin. Ha ben Pers komutanı olsam baştan alırdım orayı ama neyse.

Ayrıca ok yağmuruna tutarken adamlar saldırırlarsa onlar da yer okları.tabi arkası kapalı, tahta ve tekerlekli bir kutuysa olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Dvd'si bugün Türkiye'de resmen çıktı.

Hemen gidip aldım ve şunu diyebilirim,kesinlikle sahip olunması gereken bir DVD'dir kendisi.

2 DVD'lik bonus versiyonda 3 harika çıkarılmış sahneden,Frank Miller'in çizgi romanı üzerine söyleşi,Zack Zynder'in sesli yorumlarıyla film ve yapım belgeseli ve benim en merak ettiğim ama daha izleyemediğim Spartalı savaşçılar üzerine bir belgesel bulunmakta.

Kesinlikle edinilmeli :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut üye § 17 Temmuz 2007, Salı - 17:48

Bütün olay saldıran perslerin sürekli ok yağmuru altında tutmuyor olması herifler. Yolla bi piyade grubu aynı anda bas ok yağmurunu kalan sağlar bizimdir geç gitsin.

e ya bozmazlarda formasyonu geri cekilip kalkanlarla takılırlarsa, bi senın elemanlar oklanmış olucak...

hayır ok gelirken görünüyo zaten adamlar 300 m den okluyo
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...