Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spore... evrimin oyunu?

wizardofoz

Öne çıkan mesajlar

Bir de MTG turu bir modulu olacakmis deniyor? Yarattiginiz yaratiklarla, karsilastiginiz yaratiklarla, gezegenlerle, hatta yaptiginiz ufolarla binalarla alakali kartlar yuapacakmis oyun otomatik olarak ve sozum ona bununla ilgili bir MTG turu multiplayer kart oyunu cikacakti... bununla alakali bir yazi bulabildim sadece o da ilk aciklandigi yazi. Heycanla beklemekteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Official release date açıklandı:
7 eylül 2008
Will Wright yazdığı mailde şimdiye kadar attıkları ilk mail olduğunu ve bundan sonra oyunla iligili daha çok açıklama, oyun içi vidyo ve ss içeren mailler atıcaklarını söylemiş.

Artık çıksada oynasak baya ertelendi ama değicek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

değicek bir oyun olduğunu düşünmüyorum.
ilk başta "oba kendi evrimimizi mi yapacağız" diye düşünmüştüm heyecanlanmıştım da,

basit bir çocuk oyununcan öte olacağını hiç sanmıyorum.
gereksiz yere de çok uzattılar.
çıkartacaklarsa çıkartsınlar, yapacaklarsa yapsınlar.
yapmıyacaklarsa boşversinler iptal etsinler. kasmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla öyle ahım şahım bir oyun olcağını sanmıyorum.
noktayı koydu felan diyorsunuz da,
sonuçta yapabileceğimiz yaratıklar belli.
hep reptiloid veya benzeri çocuk oyuncağı gibi şeyler var.

hiç öyle elf gibin, wookie gibin, protoss gibin, orc gibin humanoid görmedim.

oyunun çocuklara hedef alınmasından böyle şirin yaratıklar yapılmış olabilir tabii ki.

diğer bir etken de, görünürde belirgin bir senaryo olmaması.
en azından morrowind gibi kendi senaryomuzu devam ettirebileceğimiz noktalar da olabilirdi.
küçük missionlar bile iyi olurdu en azından.

oyunu çok fazla bekliyor olabilirsiniz de,
çok tekrarlı bir oyun olcağını düşünüyorum.
bir kere oynadıktan sonra bir daha pek oynanacak gibi gözükmüyor.

halen movies oynayan var mı mesela merak ettim şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

diğer bir etken de, görünürde belirgin bir senaryo olmaması.
en azından morrowind gibi kendi senaryomuzu devam ettirebileceğimiz noktalar da olabilirdi.
küçük missionlar bile iyi olurdu en azından.

ne yaptın gene bone'cum lol

rpg ile sandbox oyun kıyaslanır mı? en basitinden 90'lı yıllarda gene maxis tarafından yapılmış olan sim life var. ona bakabilirsin bu tarz oyunun neye benzediğini anlamak için.

ha bu arada, movies'i oynuyordum geçenlerde ek pakediyle beraber, gayet hoş oyundu ama arabirim kötü. acı çektirmeye başlıyor insana 1950'lerden sonra tek tek minicik insanları bulup sağa sola sürüklemek. 2005'e geldim bıraktım artık çünkü boğuşulmuyor, oyun insanları sağa sola sürüklemekten ibaret ediyor geliyor tümüyle. (bir de terminator 2'yi çekmeye çalıştım, çekimleri 3 yıl filan sürdü ve oyunculardan bazıları kostümlerini giymedi filan, şevkim kırıldı ehe) her nedense molyneux'un black & white'dan beri oyunlarında takıntılı olduğu bir arabirim minimizasyonu var, ekrana düğme vs koymayayım diye perişan ediyor kullanıcıyı.

will wright'ın öyle bir takıntısı yok, o nedenle oynanışı sıkmıyor insanı oyunlarının. düğmelere basıp herşeyi yapıyorsun gayet pratik.

ha ama endişem nedir, nintendo ds için filan çıkacak oyunun sığ olabileceği düşüncesi.

rofl robin williams sunuşu harikaymış ya, çılgın adam :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...