Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spore... evrimin oyunu?

wizardofoz

Öne çıkan mesajlar

ilk bi saçma sapan ilerlediydim sonra bi baktım adamı değiştiremiyorum artık, baştan başladım =P şimdi heves ettim stage2 mi oluyo ne oluyo ordaki bütün parçaları toplucam. dostane bi kuş gibin bişey yaptım böyle herkesle dans ediyom şarkı söylüyom, öldürmesi daha zevkliydi ama olsun böyle daha bi farklı böyle epic yaratık geliyo kaçıyon falan. epic yaratıkları kaçmayıp öldürebilen varmı acep?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda çok pis açmaza girdim.

uzay kısmındayım.
param kalmadığı için rüşvet isteyen uzaylılara para yediremedim.
sonunda sinirlendiler bana saldırdılar.
karşılık verip hepsini öldürünce daha da sinirlendiler.
şimdi paso bana dalıp duruyorlar.
elim kolum bağlanmış oturuyorum sadece.

yav böyle bişi var mıdır be. self defence yaptın diye adamların reputation kısmında "benim gemileri yokettin, -30 puan" gibi birşey gördüm yuh dedim.

adamla konuşunca savaşı durdurmak için 600k kadar para istiyor.
ama bende yok o kadar para.

biraz quest yapayım para kazanayım diyorum, her defasında tak diye gezegenime dalıyor adamlar.
her defasında patlatıyorum ben bu adamları ama 5 dakika sonra aynı muhabbet.

bir de patlayan gemilerin ardından 5 dakka onların artıklarını toplamak daha da sıkıcı oluyor.

starship felan basamıyor muyum ben, gezegenimi korumak için?
planetary defense sistem felan kurmak istiyorum. gelen patlasın ölsün, beni uğraştırmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

Uber turret var ama hiç bi işe yaradığını görmedim bu ana kadar.

Bence oyunu "normal" modunda oynama ben ilk başta öyle bir hata yapmıştım daha sonra easy'de oynayarak space bölümüne geldim neredeyse hiç kimse bana saldırmıyor hatta işi abartıp sıkıntıdan Grox'lara ben daldım =P
Sosyal ağlarda paylaş

SPORE™ Creature Creator
ben bunu buldum yükledim 374mb bişi
bu sadece karakter yaratma şeysi mi asıl oyunu yüklememiş miyim oyuna giremiom da:F sadece karakter yaratabiliom
help me pls

hee ya şimdi gördüm oyun 3,5gb fln benim dalgınlığıma gelmiş ben de mal mal diom nie oyuna girmio
Sosyal ağlarda paylaş

civ stage benim çok çabuk bitti.
hem religion hem military gittim ama religion daha çabuk gibi geldi biraz. belki de ikinci oynayışım olduğu için de olabilir.

religion tank bas, 10 tane felan yapıp yolladığında diğer şehri ele geçiriyor. hele hızdan felan kısıp religion gücünü arttırabilirsin daha çabuk capture ederler.
civ'in "dizayn" yönü daha uzun.
tankı dizayn et, şehri dizayn et... ohoo bi ton iş.

tabii dizayn işi senin yapacağın şeye göre değişir. tam hayalinde cuk diye oturacak birşey istiyorsan baya uğraşıyorsun saatlerini harcıyorsun. ama 2 dakkada tasarlayıp bitirmek de mümkün.

barışçıysan civilization kısmı gibi tribe kısmı da çok çabuk bitiyor. military'de cidden çok uğraşmıştım. baby üret, baby'i koru, düşman gelirse senin bölgeyi koru, ölen askerlerin yerini tekrar doldur, hazır olunca karşı towna saldır. senin askerlerinin hepsi ölsün. yeniden asker üret, tekrar saldır felan çok külfetli. ancak iki borazancı üretip adamlara yolladığında 2 saniyede capture ediyorsun koca bölgeyi :D

cell kısmı cidden çok kısa. etraftaki kırmızı veya yeşil noktaları topla, patır patır bitiyor bölümler.
ancak bölümlerde ek özellik takmak istersen çok uzuyor. meteor parçaları arıyorsun, bir saatte bir meteor parçasıyla karşılaşabiliyorsun. büyük yaratıkların yanında gitmek daha çabuk parça bulmanı sağlıyor. onlar yaratıkları yedikçe parça çıkabiliyor ortaya. tabii sana saldırmaları da var, jet özelliğin yoksa kaçmak imkansızlaşıyor.

civ, tribe, cell'in toplamından uzun bir zaman creature stage'de geçiriyorum ben. bir sürü yaratık var küçük ada parçasında. her biriyle git konuş, veya savaş. onları capture etmeye çalış. çok zaman geçiyor, hele parça koleksiyonu yapmak istiyorsan of of 3 saat bile geçse yeni parça bulmak zorunda kalabiliyorsun.
şunu farkettim ama geç farkettim, yanında kendi ırkdaşlarınla birlikte dolaşıp o şekilde sosyalleşmeye çalıştığında, charm felan daha etkili oluyor. boşuna uğraşıyordum tek başıma 5 yaratığı etkilemekle felan.

ama aralarında cidden en zoru ve en uzunu bana space geldi.
dediğim gibi uzayda bir iş yapayım diyorum, home planet işgal ediliyor, taa o kadar yolu geri dön, halkını kurtar, düşen gemileri lootla, parçalanan şehirleri tamir et, sonra gezegenden çıkıp başka gezegene doğru yol al, tam o sırada gene gezegenin işgal edilsin...

of of deli olcam. oyunu baştan da oynamak istemiyorum buna bir çözüm bulmak lazım ama bulamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Her binayı tasarlamak zorunda değilsiniz arkadaşlar, orada hazır bir yığın bina ve araç var onlardan birini 2 saniyede seçebiliyorsunuz. Yoksa space stage de hazır bina vs seçmezseniz kafayı yiyebilirsiniz =P Space stage de civ tarzı çabuk yayılayım dedim şimdi durmadan under attackdan başka birşey yapamaz oldum o.o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...