Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uo projem

Daniel

Öne çıkan mesajlar

limbscompla uzun aradan sonra yeni bir server projesine daha adim atmaya karar verdim

simdilik sizlere isim danısmak istiyorum ;

orjinal bir isim istiyorum aradıgım klasik yabancı seyler deil türk ismiyle türk serveri olacagı icin türk ismi arıyorum ancak kafa patlattım hiç adam gibi bir türkçe server ismi gelmedi aklıma bu andada sizin yardımızını uygun gördüm :) bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru, farkettim direk dalmışım türkçeyi görmedim HMMM türkçe ne olabilir.

yanlız türkçede tek kelime bişey olamz uo ya yakışmaz.Karanlık Uo shard gibi böyle olmaz ama Karanlıklar efendisi fln böyle abidik gubidik şeyler olabilir.Tek kelime baya zor.
Sosyal ağlarda paylaş

isim dungeon and dragon tarzında türkçe seçilirse d&d gibi karizma kısa hali ile anılabilir :)

zindan ve ejderha uo dendiğinde komik gelebilir ama z&e uo dendiğinde hoş olabilir :)

ps : tamamen örnektir!

[ Mesaj 03 Mart 2006, Cuma - 08:26 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

"batı köprüsümü" olm onu biz theselia'da yaptık yani o tür bir senaryo üzerine gelişen dünya sistemini sonra zaten projeyi açmadan bitirdik tutması için üzerine en az 2 3 yıl uğraşılması lazım sende biliyon...

olabilicek çok şey var ama yapıcağın sunucu neyle ilgili tam olarak nesi ön planda olucak bu sunucunun ??

mesela örnek verelim isime ...

denizler kenti ( yukarda rotwi'nin dediği gibi bir senaryo üzerine)
korsanlar yurdu
hukumdar ... gibi şeyler olabilir ...
Sosyal ağlarda paylaş

ilk bakışta hoş görülmeyen bir çok kelime, shard ismi olabilir... insanlar çabuk alışır zaten.

mesela ben "asa" dedim... asa dememin bir kaç sebebi vardı;

- kısa bir kelime. akılda kalıcı ve herkes tarafından aynı biçimde telaffuz edilir.
- türkçe karakter içermez. hiç bir yerde bu yüzden sorun çıkarmaz, yazım bozukluğu oluşturmaz.
- anlam yüklemek istiyorsan aynı "batı köprüsü" gibi bir çok anlam yükleyebilirsin... herşey üzerine senaryo yazılabilir... ki asa üzerine çooook fazla senaryo yazılabilir... (ki bir senaryo oluşturup daha sonra isim bulmak daha kolay ve mantıklı olabilir)
- "asa", fantastik rol yapma oyunlarında yeri olan bir olgudur. çok fazla çağrışım yapar.. özellikle büyü ve büyücülerle sıklıkla ilişkilendirilir..

"asa" bir örnekti... "asa" yerine bir çok kelime koyabilirsin.. amacım bir isim bulurken dikkat ettiklerimi ortaya koymaktı....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...