Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van Rektörü, Cezaevi, YÖK, Erdoğan

AthleT

Öne çıkan mesajlar

said:
Viktor, 23 Ekim 2005 21:16 tarihinde demiş ki:
boyle gıderse şeriatın gelıcegı bır turkıye kalmıcak zaten lol

katılıyorum..halkımız neden hala bunu istiyor anlamıyorum
sorun üstüne sorun ..
Açıkçası rektörleri destekliyorum nedenleri belli[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drigeolf, 23 Ekim 2005 21:04 tarihinde demiş ki:
bence orada ikinci sınıf derken aşağılama amacı güdülmüyor. Savcının bürokratik seviyesinden bahsediliyor.
(not:belki anlamazsın,1. sınıf lokanta vardır,2. sınıf lokanta vardır.Bu lokantaya bir aşağılama değildir,sadece onun seviyesini belli eder. Hadi bir başka örnek: Albay ile er aynı seviyede değildirler ama bu erin aşağılık bir varlık olduğunu göstermez.Sadece sıfatıdır.)

valla kusura bakma 2. sınıf savcı diye bi sıfat olmaz. aslında ss alıp savcılığa şikayet etmek lazım. görsün 2. sınıf savcıyı.
Sosyal ağlarda paylaş

Devrim oncesi iran:) Devrim oncesi iran aslinda su an ki turkiyeydi. Hatta hic bir farklari yoktu biraz incelerseniz.

En modern ulkelerden biriydi. Amerikanin bir numarali ortagiydi. Hatta sovyet rusyayi kesfe giden butun ucaklari irandaydi. Bir kesim acliktan olurken bir kesim cok zengindi. Bakin bir musluman hatta orucunu tutup cogu dini gereksinimlerini yerine getiren biri olarak derimki din bir hastaliktir. Asla iyilestiremezsiniz. Neden hastalik derseniz cunku sizi baskalarina muhtac edip onlarin dediklerini dinlemenize yol acar.

Asla unutmayin dunyada savasabileceginiz belli basli seyler vardir. Viruslere karsi savasirsiniz, irklara karsi savasirsiniz ama dinlere karsi asla savasamazsiniz. Ve su anki iktidar dini kullaniyor. Gozumuzu acmazsak devrimin kaziklarini cakildigini goruceksiniz. Unutmayin turk insani begenin yada begenmeyin koyundur. 20 senesini anadoluda gecirmis biri olarak diyorum. Ne verirseniz ona inaniriz bir seyin dogru yada yanlis olmasindan dogrusu nasil satildigidir. Dogru propogandayi yaparsaniz anadoluda seytana inanan muslumanlar bile olur. O yuzden seriat in gelmesi o kadar zor degil. Butun mevzu devrim olucagi o ince noktaya gelebilmek. O noktaya geldiniz mi donus imkansiz gibi birsey. Dedigim gibi herseye karsi savasirsiniz ama dine karsi savasamazsiniz. O yuzden bu svas baslamadan once kendimize gelmemiz lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 23 Ekim 2005 22:31 tarihinde demiş ki:
bu rektörler acaba van a gitmek için uçak masrfalarını kendi ceplerinden mi ödedi
yoksa hükümetin eğitim, araştırma ve bilim çalışmaları için kendilerine veridiği kaynaktan mı
gerçekten çok merak ediyorum.
Benim okulumun rektörünü Haci Ömer Sabanci Vakfi gönderdi.

Ayrica, hükümet egitim, arastirma ve bilime ne kadar önem verdigini Tübitak konusunda gösterdi zaten forgiver. Demagojiyle nereye kadar arkadasim?[signature][hline]WoW EU - Magheridon
Penthesilea, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 23 Ekim 2005 22:31 tarihinde demiş ki:
bu rektörler acaba van a gitmek için uçak masrfalarını kendi ceplerinden mi ödedi
yoksa hükümetin eğitim, araştırma ve bilim çalışmaları için kendilerine veridiği kaynaktan mı
gerçekten çok merak ediyorum.

Forgiver bu adam sucsuz cikarsa ozur dileyecekmisin cok merak ediyorum. Bu kadar sacma sapan gerekceler sebepler sonuclar cikartarak nereye varmak istedigini merak ediyorum. Gercekten kim oldugunuda merak ettim yani paticikte ilk defa birinin gercekten nasil birisi normal hayatinda nasil davrandigini fln merak ettim cunku o kadar komik konusuyorsunki acaba yasantinin tamamindami boyle komiksin merak etmiyor degilim.

Bu tutum gercekten mantikli elle tutulur bir tutum degil. Adamin suclamandan bahsetmiyorum tamam senin fikrin suclu olabilir ama o kadar anlamsiz gerekceler sunuyorsunki yani insanlar senin savlarini curutmek icin caba harcamiyorlar sende kendini hakli cikartiyorsun.

Rektorler devletin vermis oldugu para ile bile gitse kimse gikini cikartamaz. Zaten en ufak bir sanslari olsaydi kiyamet kopardi merak etme tek akilli!! sen degilsin bunu dusunen. Ama belki bilmiyorsun ama boyle kisilere aylik belli bir butce baglanir bu butce icerisinde isterse herif evinden okuluna helikopterle gider kimse karisamaz karismaya hakki yoktur. Bu para egitim arastirma bilim parasi degil kisisel harcamalari icin verilmistir. O konuda ne yazikki verilen paranin miktarini duysan biz guleriz ama sen buyuk ihtimalle nelerine yetmiyor dersin. Cunku o kadar dar goruslu fanatik bir adamsinki...

Bu adam sucsuz cikicak cunku sucsuz. o zaman burada anlamsiz anlamsiz hatta sacma sapan konusanlar ozur dileyene kadarda ustunuze gelicem..

Yani adami desteklemek icin gelen rektorlerin yolunu kesen tiplere bakin hepsi sakalli tekbir getirerek yumrukluyorlar sonra siz bunun adaletli bir hareket oldugunu dusunuyorsunuz.

Aptal dusunceleriniz ile size basarilar dilerim. Umarim hayatinizin sonuna kadar bu kadar basarisiz dusunceleriniz ve fikirleriniz olurda. Biraz mantikli ve bilgili olan herkes hakettiginden cok daha fazlasini alir...[signature][hline]Bir leoparı sakın kuyruğundan tutma
Tutarsanda sakın bırakma

a.k.a homoid
Sosyal ağlarda paylaş

yönettin elm :)[signature][hline]WoW EU - Magheridon
Penthesilea, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
elm, 23 Ekim 2005 22:49 tarihinde demiş ki:
Forgiverıda suçlamamak lazım belki hayatı boyunca kızlar onu ezmiş şeriat gelince istediklerini yapıcak , belki 5 tane kadınla evlenicek hayalleri vardır belki onunda.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elm, 23 Ekim 2005 22:49 tarihinde demiş ki:
Forgiverıda suçlamamak lazım belki hayatı boyunca kızlar onu ezmiş şeriat gelince istediklerini yapıcak , belki 5 tane kadınla evlenicek hayalleri vardır belki onunda.

Cidden dikkat ediyorum böyle fikirlere kapılan insanların %90'ı kişisel bölümünde kızlar şöyle allahın belasıdır böyle gereksizdir diye konuşan insanlar, adam çok güzel bir noktaya değinmiş.[signature][hline]Gods&Slaves
Msn Space
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lizardking, 23 Ekim 2005 19:32 tarihinde demiş ki:
sen genç diilmisin? sence sen yeterince sorguluyomusun

Elimden geldigi kadar sorguluyorum en azindan ne oldugunu biliyorum birilerine nasil peskes cekildigini biliyorum.
Ama forgiver a sorsak heralde gayet yasal firma icin karli bir anlasma olmus hayirli olsun diyecek.
Sit alanindaki gokdelen insaatina ne guzel Istanbul teknoloji kentine donucek hayirli olsun diyecek.[signature][hline]Bir leoparı sakın kuyruğundan tutma
Tutarsanda sakın bırakma

a.k.a homoid
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AthleT, 23 Ekim 2005 13:12 tarihinde demiş ki:
Konuyu arattım ve hayret ettim açılmamı$, farklı bi isimle açılmı$sa affedip siliniz.

Bildiğiniz üzre Van Rektör'ünün cezaevine atılmasından sonra Türkiye'de ki tüm rektörler ilk uçakla Van'a Rektöre moral vermek için seyirttiler.
Adına da Rektörler Olağan Üstü Toplantısı dediler.

1-2 lafım olacak rektörlere ;

Herhangi bir polisin haksız yargılandığı dü$ünülüp tüm polislerin i$ini gücünü bırakıp protestoya gittiğini dü$ünürsek asai$ ne olur?

Aynı $ekilde doktorların, eczacıların, öğretmenlerin yaptığı dü$ünülürse sağlık, eğitim durumları ne olur?

Herkes önce i$ini yapsın.
bence ole deme eger sucsuzsa yapılması guzel bişe cunku bu konuda birlik beraberlik oldugunu anlatmaya calısmıslar...[signature][hline]...Lütfen Post Kasmayalım Kasanıda Uyaralım...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 23 Ekim 2005 14:22 tarihinde demiş ki:Dinci basını veya şuan Erdoğan'ın yalakası olan Hürriyet, Milliyet gibi gazeteleri takip ederseniz pembe gözlüklerinizden kurtulamıyorsunuz demektir.

senin fikirlerinin savunulduğu gazeteleri okuyarak pembe gözlüklerden kurtulabiliriz mesela değil mi puahah iyiymiş ya :)[signature][hline]c h i l l o u t w i t h t h e l o u n g e m u s i c FM1 0 2 . 0
Sosyal ağlarda paylaş

harbiden ha..
gzete kalmadı onlardanbaşka zaten:)
okumayalım bi şey ozman..
%bilmem kaç küsürlük dilim acaba senin gazeteleri okuo..
yada hepimiz hülyalardamıyız bi sizin gibilermi akıllı yuada gerçekten böle düşünebiliomusunuz mrk ediorum?[signature][hline]tanidigim en buyuk sürtük kaderdi..

malik dixon
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AthleT, 23 Ekim 2005 13:12 tarihinde demiş ki:
Konuyu arattım ve hayret ettim açılmamı$, farklı bi isimle açılmı$sa affedip siliniz.

Bildiğiniz üzre Van Rektör'ünün cezaevine atılmasından sonra Türkiye'de ki tüm rektörler ilk uçakla Van'a Rektöre moral vermek için seyirttiler.
Adına da Rektörler Olağan Üstü Toplantısı dediler.

1-2 lafım olacak rektörlere ;

Herhangi bir polisin haksız yargılandığı dü$ünülüp tüm polislerin i$ini gücünü bırakıp protestoya gittiğini dü$ünürsek asai$ ne olur?

Aynı $ekilde doktorların, eczacıların, öğretmenlerin yaptığı dü$ünülürse sağlık, eğitim durumları ne olur?

Herkes önce i$ini yapsın.

Ne sapkın bir düşüncedir bu böyle
ülkemizde doğruyu savunmak böyle sapkın düşünceler yüzünden gün geçtikçe zorlaşıyor[signature][hline]Dynun, 15 Ekim 2005 22:56 tarihinde demiş ki:
saça öyle denir ya. güle güle kullan denir. denmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AthleT, 23 Ekim 2005 13:21 tarihinde demiş ki:
Suçu sadece kaçakçılık olmayan bir adamın cezaevine konmasını Tüm Rektörler toplanarak protesto etmesi ve ücretleride Üniversitelerin kar$ılaması, adına olağanüstü rektörler toplantısı denmesi ne kadar doğruysa ben o kadar yanlı$ım.

bir ülkede haksızlıklara ses çıkmassa(ki şu an çoğuna çıkılmıyor) bugünkü duruma geliriz(geldik) bir de haksızlığa karşı çıkmaya çıkmak neyin nesidir?
devleti ve mahkemelerini kullanarak illegal hareketlerde bulunan insanlar batmıyor , rektörlerin protesto amacıyla toplanmasını devletin finanse etmesi batıyor

nereye gidiyoruz artık biz ayrıca bu tip siyasi başlıklar çok yanlış sanırım herkes konuşuyor bilenlerse susuyor[signature][hline]Dynun, 15 Ekim 2005 22:56 tarihinde demiş ki:
saça öyle denir ya. güle güle kullan denir. denmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Akp'nin önünde 2 engel var; 1. üniversiteler, 2. ordu. Şu ana kadar 1. engeli geçen olamadı. Her kim üniversitelere karşı geldiyse alaşşağı edildi. Çünkü ülkede ki kafası çalışan, etrafında ne olup bittiğini anlayabilen insanların %85 i üniversiteli. Akp çok fena damara basıyor. Pis dayak yicek.[signature][hline]-Fear of the fool, is the beginning of the wisdom-

Mandoo, 05 Ağustos 2005 20:06 tarihinde demiş ki:
iyide abi o insanlar ne yapsın? ölsünler mi? isterseniz katledelim..
Shadowcast, 05 Ağustos 2005 21:05 tarihinde demiş ki:
Böyle çözümler kısa vadede olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zarek, 23 Ekim 2005 13:59 tarihinde demiş ki:
Cumhuriyetçiyim, laikim, istediğimi yaparım.

Son günlerde gündemi yoğun şekilde meşgul eden Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanması olayı birçok açıdan üzerinde düşünülmeye değer kareler bıraktı zihinlerimizde.

Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında 25 milyon dolarlık tıbbi alım ihalesine fesat karıştırmak ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmak suçlarından dolayı soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Hukukun üstünlüğünü ilke olarak kabul etmiş bir ülkede bu durum gayet normal karşılanmalı iken başta YÖK olmak üzere birçok kurum bu girişimin hükümetin bir komplosu olduğunu, Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın Cumhuriyetçi olmasından dolayı diyet ödediğini iddia ettiler. Öncelikle şunu belirtelim ki Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında devam eden yargılama sonucunda suçlu olup olmadığı ortaya çıkacak, hakkındaki suçlamaların doğru olup olmadığı henüz belli değil; ancak bir kişinin hakkında soruşturma açılması için yasalarımızın öngördüğü kriter kuvvetli şüphenin varlığıdır.

Peki suçlamaların dayandığı olayların içeriği neydi ki soruşturmayı yürüten savcıda kuvvetli şüphe oluştu ve bu süreç başladı. Mesela ihaleye fesat karıştırmak; acaba gerçekten böyle bir şey var mı? Olay hakkında basına yansıyan bilgilere göre 25 milyon dolarlık bir tıbbi alım esnasında teklif veren Ren-Med adlı şirket ihaleyi kazanan İspanyol şirketine göre % 300’e varan ucuzlukta ve aynı kalitede ürün verebileceğini komisyona iletmiş olmasına rağmen ihaleyi kazanamamış, dahası ihale sonrası teslim edilmesi gereken mallar yerine daha ucuz başka marka mallar teslim edilmiş ve buna itiraz edilmemiş. Bu arada Danıştay ihaleyi incelemeye almış ve ihale komisyonu hakkında soruşturma izni istemiş; ancak rektör tarafından gerekli izin verilmemiş, buna rağmen ihale komisyonu üyeleri üniversite içerisinde hızla yükselmiş. Tüm bunlar Danıştay 2. Dairesi’nin 2004/55 sayılı kararıyla tespit edilmiş.

Yolsuzlukları savunmaya ‘cumhuriyet kılıfı’

Ayrıca sayın rektörün üniversitedeki icraatları bunlardan ibaret değil, bir petrol şirketinden hibe yolu ile edinilen lüks bir otomobili makam aracı yapıyor, üniversitenin verdiği aracı ise eşinin özel hizmetine tahsis ediyor, tahsis edilenler bununla sınırlı değil, üniversite personellerinden bazıları da eşinin ve kendisinin özel hizmetine alınıyor. Ve tabii ki birtakım bilimsel çalışmalar için yurtdışı ziyaretleri yapılıyor. Aile efradı ve eş dostun da katıldığı bu geziler gidilen ülkedeki festivallere, özel günlere denk geliyor hep, basına yansıyan ve burada ifade etme lüzumu görmediğim daha birçok usulsüzlük iddiası var sayın rektör hakkında. Tabii bütün bunlar savcının kafasında kuvvetli şüpheyi uyandırmış olacak ki hakkında soruşturma başlatıldı. Ancak daha önce de dediğim gibi şu anda suçluluğu hakkında bir şey söyleyemeyiz, suçlu olup olmadığı davanın neticesinde ortaya çıkacaktır.

Fakat sorgulanması gereken daha önemli bir mesele var, o da sayın rektörün hukuka aykırılığı öngörülebilecek bunca eylem ve işlemi hiç tereddütsüz nasıl yapabildiğidir. Hangi güç arkasına sığınmıştır ki bir gün bu işlemlerinden dolayı kendisine kimsenin hesap soramayacağını düşünmektedir. Acaba sayın rektör, irtica ile mücadele eden bir cumhuriyetçi olduğundan hareketle yaptığı bu yanlışlıkların mazur görüleceğini düşünmüş olabilir mi? Öyle ya kurumunda o kadar bilim adamını irticacı diye fişleyip sürgün etmiştir, öğrencilere karşı dinci veya değil diye ayırım yapmıştır, güya cumhuriyetçilere mevki makam vermiştir ve onların her türlü yanlışına göz yummuştur, canım bütün bunlara rağmen kendisine ancak madalya takılmalıdır, başka bir karşılık beklenmemelidir. Bu düşünüş sayın rektörün bu kadar rahat davranmasına neden olmuş olabilir mi? Yine başta İnönü Üniversitesi’nde ve 19 Mayıs Üniversitesi’nde olmak üzere birçok üniversitede yaşananların arkasında da bu düşünüş olabilir mi? Peki bu yaşananlar bir bir ortaya çıkmaya başladığında sırf benim gibi düşünüyor, irtica ile mücadele ediyor gibi gerekçelerin arkasına sığınarak bu kişilere sahip çıkmak hatta sorunu Cumhuriyet’i savunmakla eşdeğer tutmak Cumhuriyet’in hangi ilkesi ile bağdaşır, hangi mantıklı kafanın yapacağı iştir. Bunu anlamak da gerçekten çok zor görünmektedir. Acaba bu savunmayı yapanlar bu değerlere sığınarak yapılan birçok yolsuzluğun ve çirkinliğin bir seylap gibi ortalığı kaplayacağından korkuyor olabilirler mi? Kısaca Cumhuriyetçiyim, laikim, istediğimi yaparım gibi bir bilinçaltı gerçeği var karşımızda. Evet ne yazık ki kral çıplak, kimselerin sorgulamaya cesaret edemediği bu kalkan arkasında olmak birilerinin işine geliyor.

Yargıya hiç bu kadar gözdağı verilmemişti

Bu bağlamda YÖK, Barolar Birliği ve birçok kuruluşun tepkilerini anlamak mümkün olacaktır. Avrupa Birliği ile müzakerelerin başladığı şu günlerde yolsuzlukla mücadele biraz daha önemli hale gelmi
Sosyal ağlarda paylaş

tutuklanan rektör bize para yolluyodu her ay 3k ytl, sırf forumlarda onu desteklememiz için. yani bu 8mbit uyduyu nası alırdım yoksa..
geyik bi kenara, biraz şüpheci olursan ve olayın diğer yanını anlatan yayımlara bakarsan, o iddiaların ortaya atılışının altındaki bi pislik olduğunu rahatlıkla sezebilirsin.[signature][hline]Try Reality!
the invisibile and the non-existent look very much alike!
Sosyal ağlarda paylaş

ben herkez seferber oldu derken rektorleri ve is dunyasindan bazi kesimleri kastetmistim, sanirim anlayabilmen icin daha acik yazmam gerekiyodu.
okudugum gazeteylede ne ilgisi var(zaten benim int. disinda tr gazetesi okumak gibi bi sansimda yok)bunlar tutuklanmasina sebep olan iddialar ve savcida kayda deger oldugunu dusunmusku tutuklama kararini cikarmis. zaten iddialar gercek degilse ortaya cikar salinir. benim anlamadigim neden yargi uzerinde baski kurulmaya calisiliyor.

[Bu mesaj Fable tarafından 24 Ekim 2005 09:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...