Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter: Çocuk kitabımı yoksa fantastik mi?

Farinal

Öne çıkan mesajlar

@solgun adalet heryerdesin bide o isimde bi gazete varmış sanırım...

hp da mı büyücüler az herhangi başka bir fantastik roman da kaç tane büyücü şehri büyücü olimpiyatları dev gibi bir stadı doldurcak sayıda büyücü yada devasa büyücü okulları gördün söylermisin hp tabiri caizse kum gibi büyücü var nerdeyse toplamda diğer insanların sayısına yakın...
kimse hp ezik kitabı demiyor zaten sadece söylenen hp yi anayurtla güz alaca karanlığıyla karagül şövalyesiyle... karsılastırmayın diyoruz sonuçta hp arkaplanını tam olarak verememiş bir çocuk kitabı bende geyet zevk alarak okudum bütün kitaplarını hatta son kitapda çıkar çıkmaz alıp okiyacağım ama bu hp nin eksik yanlarını kapatmaz maalesef...
Warcraft kitaplarının hepsini okumadım ama ilk 2 kitap gayet hoştu bana göre özellikle throll çok sevdiim bi karakterdi...[signature][hline]"Every creature will taste death"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Redeagle, 11 Aralık 2005 01:19 tarihinde demiş ki:
O da olmasın sokaktan bir dm çek yanına de ki "Senin FR senaryon var mı?" o vakit en kral en sürükleyici FR hikayeleri elinede geçer. Ha yazarımız para uğurunda çok abartıya kaçıyor orası doğru ama yaratılan evren sağlam ve altını çiziyorum. Fantazi eserleri seven hp fanlarından çok daha fazla FR fanı var Hatta katlar bile. Bu fanlar evreni besliyor ve sağlam temellerin üstüne katlar çıkıyorlar. Dersin ki bunu HP'ye uyarlarsak ne olur. 3 tane hikaye yarışması yapıldı. Bütün konular Cho Harry'le çıkacak mı? başlıklı. HP gidemiyor işte Harry'den öteye yapmayın etmeyin başka evrenlerle kıyas etmeyin diyorum ama boşuna:)
[Bu mesaj Redeagle tarafından 11 Aralık 2005 01:33 tarihinde değiştirilmiştir]

said:
Solgunadalet, 11 Aralık 2005 02:25 tarihinde demiş ki:
Redeagle katılıyorum

said:
Solgunadalet, 11 Aralık 2005 11:46 tarihinde demiş ki:
Ya yapmayın ya tamam benim gördüğüm her DL cide vur kır yapmıyandı da bunun vur kırla ne alakası var. Tamamen o dediğin kulupte ki adamların mantığı. ile alakalı

biraz çelişmiyormusun soylediklerinde?[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:
Sarisinlar aptaldir ve zeki kiz cekilmez zaten

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solgunadalet, 11 Aralık 2005 11:46 tarihinde demiş ki:
soru: VE sen FR de core rol yapmaya çalıştında dünya sana nasıl bir şekilde izin vermedi veya engelledi lütfen bunu biri söylesin de bizde bir anlayalım. Herkesin ağzında aynı sakız
Ben FR ye hakim bir adamım yani sağdan soldan oyun alıp oynamak yerine otobus beklerken bile yanımdaki ile bir iki oyun oyınya biliyoruz, tabii bu imkanlar ile vur kırın ne kadar saçma olduğunu anlarsınız.

Kitabın kapağını bile açmamış olmak cahillik değildir....
üstelik bir şeyi bilmek için ilada okumak gerekmez...

Gandalf sıçrıyan midillinin hancısı için ne diyor: düşüne düşüne duvarın arkasunu bile göre bilir.

saving throw,zarlar bunların hepsi engel.Ya diyorum zaten bu settingler sadece saçma sapan,vurdu kırdıcıların aralarında cıngar cıkmasın dıye yapılmıs seyler.
Yaratıcılıgı hayal gucunu engelleyen bır suru sey var.
zaten zar muabbetı ıyıce bıtırıyor benı,sırf şanssızsın diye yıllarca aldıgın egıtım bosaymıs gıbı onunde duran koca bır ayıyı okuz gıbı sılahla ıskalıyabılıosun.

Bir şeyi bilmek için okumak gerekmez mi? kurdugun cumleye kendın ınanabılıyormusun?
bir şey hakkında yorum yapabilmek için ona hakim olmak gerekir.Sadece bilmek değil,
sen HP hakkında ufacık bır bılgıye bıle sahip değilsin,
gelip burda konusuyorsun
birde ustune
ben sana cevap verıyorum.Bilseydim yazmazdım bu kadar satır,gerçekten kızıyorum şu anda kendime.

kahvedeki osman abi ne diyor: İnsan düşüne düşüne marsa bile gidebilir[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeathLord, 11 Aralık 2005 14:05 tarihinde demiş ki:

hp da mı büyücüler az herhangi başka bir fantastik roman da kaç tane büyücü şehri büyücü olimpiyatları dev gibi bir stadı doldurcak sayıda büyücü yada devasa büyücü okulları gördün söylermisin hp tabiri caizse kum gibi büyücü var nerdeyse toplamda diğer insanların sayısına yakın...

Tum dunyada sadece 3 tane buyucu okulu var.Bu 5 milyara oranla ciddi az bir sayı.Hele çobanın buyucu oldugu bır dıyardan soz edıyorsak iyice az.

bide throll değil o Thrall.düzeltiyim dedim.[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

Hmms her ne kadar masaüstü ile aşırı derece ilgilenen biri olsam da bu bölüme 3. girişim ve ilk mesajımı atıyorum :)

Harry Potter nedir? Tek cümle ile ifade etmek gerekirse bana göre anlayana göre fantastik bir eser,anlamayan bir şey çakmayan adama göre ise çocukça.

Aynı şey Yüzüklerin Efendisi içinde geçerliydi.İlk film çıkmadan çok önce LOTR1 'i okumuştum ve filmi merakla bekliyordum.Çıktı izledik hoba ,süper dedik ama yeni bir bölüm oluştu.Kitaplara okumamış artistlenen hiyarlar topluluğu.Malesef tüm Dünya'da böyle :)

Aynı şey Harry Potter içinde geçerli ama bir farkı var.LOTR gerçekten iyi bir kadro,iyi bir yönetmen ve herşeyden önce gerçekten büyük bir emek sarfederek yapıldı.Ama Harry Potter'in ilk 3 filmi bana göre özensiz ve kitabi yansıtmayan olaylar çerçevesinde gelişti.İlk 3 film gerçekten çocuk filmiydi.(Son filmede gittik ve yönetmen,çalışanlar vs. değişmiş ve yeni bir bakış açısı ile ben kitabi yaşadım resmen filmde çok iyiydi.)

Ama ilk 3 kitaba bakınca hiçte öyle değil HP'de.Kötü bir hayat süren çocuk bir anda başka bir Dünya'nin istemediği halde kahramanı oluyor ve bu Dünya'yı tanımasını konu alıyor.Bir çocuğun olaylarla geçen ve geçecek 7 senesini anlatacak bir kitap.Ve işin içinde onun bir zamanlar inanmadığı ama hayal ettiği Büyü kavramı.Harry Potter kitapları kesinlikle Fantastik eserlerdir.

İçinde her büyü geçen şey fantastik eser değildir tabii ki.Nitekim Harry Potter'i fantastik yapan da J.K. Rowling'in özentiliğidir.

Her kitapta başka fantastik eserlerden ve mitolojiden birşeyler çalmış.Kitaba kendinden verdiği çok az yenilik var.Sadece olayları yöneten Rowling.

Ama Harry Potter gene de güzel bir kitap.

Ben Forgotten Realms 'i tercih ederim :) Drizzt Rlz[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

@Suark
Benim dediklerimle Solgun'un dediği arasında bir çelişki olduğunu sanmıyorum!? Git bir dm'e sor dediğim vakit, bu dm fix bir şekilde gider Conan misali milleti kestirir kalıbına uygun düşünmeyleim. Dm oyuncularını krallığın başına politik entrikalarlada getirir, insanları evlendirirde(bence rpler insanları birbirine yaklaştırmanın güzel yollarından biri). Hatta sadece kasaba panayırında geyik yaptığımız manyak bir oyun vardı bir ara buralarada yazabilirim(bir cüce, bir elf ve bir bard'dan çok sade bir şair diyelim, mutlaka deneyin).
Ben FR vurdulu kırdılı demem. Kendimi yalanlarım o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi hayri, daha ilk yazımda verdiğim örnek gibi o türden hoşlanan, eylencelik konuşmalar filan iyi olabilir ama bu onu üstün bir kitap yapmaz ve konu itibari ile de içinde çocuklar olduğu için onlara hitap eder. değilmi

Tabi ki, aslında ezik kitabı diyemeyiz, ama size söyle bir örnek:
aşık olduğun kızdan daha güzel bir kız hayal edebilirmisin, veya biri çıksa ve diğer kızları onunla aynı kefeye koysa ne dersin.

aslında bir çelişki göremedim ama kafandakini açıkca sor belki yanlış yazılmış veya eksik olabilir ama ben ce yok

yaa suark insanları anlamak içinde süt içmek lazım bol bol ekmek yememek lazım neymiş efendim...

ben orda bir nevi latife yaptım, ve asıl anlatmak istediğim şey:

Bir insanın sevemdiği bir konuyu okuması vakit kaybıdır, sırf yorum yapmak için bir kıtap okunduğu nerde görülmüş allah aşkına

Zaten adam okuyacak olsa alıp okur ve zaten aldığına göre seviyordur, ve almama kararına varmış ise zaten konu hakkında
bilgisi vardır.

hayriye gelince ben okumadım ama okumuş kadar oldum. Bu kitab ilk çıktığında kaç sene oldu 6 mı. bilmiyorum level de tanıtımını görmüştüm elimde okunacak bir kitapda yoktu çıkanlar yeni bitmişti. ve alıp oksammı diye bir düşündüm. Başı ilginc idi ve almaya kararverdim ama sonlarında klasik cocuk masallları tadında büyücü okuluna gitmeler filan bunlar beni bayar arkadaş, çok basit ve benim fataziden beklediğim şey bu değil, bir çok insanında değil. Kİmse ezik bir büyücü çırakları ile dolu bir okulda olmayı hayal etmediği için suçlayamazsın.

Ve evet, düşünerek buldum okuyanlaı inceldim konuştum araştırdım okumuş kadarda oldum ve yorum yapıyorum. Not: DL kitaplarını sırf zamanında Fr Yok diye okudum ve bir çoğunu okumamış olmayı dilerdim Hayride bunlardan farksız

Tabi ki Şirinlede büyü yapıyor bür sürüde büyücüleri var bu bir kırter mi allah aşkına

Ya FRP demek hayal gücü demektir sırf zar vardiye zar atmak zorunda değilsin ki, sende zarsız oyna demek istediğim bu sen istediğin gibi oyun oynıya bilirsin benim hayalleri FR de vuku buldu, Seni hayri tatmin ediyorsa eyvallah kim ne derki

Ama, Kimse zar var kaka derse bu onunda okuduğunu anlamadığı manasına gelir.

Unutmayalım ki dünyaları dünya yapan içindeçi insanlardır ve oyunları oyun yapan oynayanlardır.

sen sırf arabanhızlı diye gaza kökleyip mi gidersin.

Birde hayriyi yazan kadının o kitapları acaba neden yazdığını bir araştırında ki para için yazmış bir öğrenin. Kadın kitapları yayınlamadan önçe nedeymiş ve niye kitap yazıyormuş bir öğrenin.
Sosyal ağlarda paylaş

hm pardon o çelişki olayında 3. quote yanlış olmuş."Kitabın ne sucu var" cumlesını alıcaktım karısmıs.Yanı onu oraya alırsan anlamlı olur[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

Solgunadalet, 11 Aralık 2005 23:44 tarihinde demiş ki:
Bir insanın sevemdiği bir konuyu okuması vakit kaybıdır, sırf yorum yapmak için bir kıtap okunduğu nerde görülmüş allah aşkına

Yorum yapmak için değil,yorum yapabilmek için kitabı okumuş olman gekeri.

bilmiyorum level de tanıtımını görmüştüm elimde okunacak bir kitapda yoktu çıkanlar yeni bitmişti. ve alıp oksammı diye bir düşündüm. Başı ilginc idi ve almaya kararverdim ama sonlarında klasik cocuk masallları tadında büyücü okuluna gitmeler filan bunlar beni bayar arkadaş, çok basit ve benim fataziden beklediğim şey bu değil, bir çok insanında değil. Kİmse ezik bir büyücü çırakları ile dolu bir okulda olmayı hayal etmediği için suçlayamazsın.

Bunlar seni bayar,eywallah bişi diyemem.Ama senin beğenmemen bunu çocuk kitabı yapmaz değil mi?

Ve evet, düşünerek buldum okuyanlaı inceldim konuştum araştırdım okumuş kadarda oldum ve yorum yapıyorum. Not: DL kitaplarını sırf zamanında Fr Yok diye okudum ve bir çoğunu okumamış olmayı dilerdim Hayride bunlardan farksız

bak misal ben DL manyağı birisiyim.Soracak olursan 1. DL gelir benim gozumde.Ama işte zevkler ve renkler değişir senin neyden zevk aldıgın Dl sevmeyip FR sevmenden, benim neyden zevk aldıgım DL,HP sevip FR sevmemem den gözüküyor.

Bu arada araştırdım diyosunda neyi araştırdın?soracagım herhangı basıt bır soruyu cevaplayabılecek kadar araştırma yaptınmı HP tarihi hakkında?

Söylesene,Voldemort neden HP'yi oldurmeye gidiyor?

Ya FRP demek hayal gücü demektir sırf zar vardiye zar atmak zorunda değilsin ki, sende zarsız oyna demek istediğim bu sen istediğin gibi oyun oynıya bilirsin benim hayalleri FR de vuku buldu, Seni hayri tatmin ediyorsa eyvallah kim ne derki
Hp nin masaustu konusunda bir olayı yokki.
evet tatmin etmiyor,çünki fazlasıyla sığ,sürekli birşeyler gebertmek zorundayım gelişmek için.Oturup gece gunduz gozluk buyutsem bıle 2 goblın kesmıs kadar olmuyorum

Ama, Kimse zar var kaka derse bu onunda okuduğunu anlamadığı manasına gelir.

neden biraz açsana?

Unutmayalım ki dünyaları dünya yapan içindeçi insanlardır ve oyunları oyun yapan oynayanlardır.

Birde hayriyi yazan kadının o kitapları acaba neden yazdığını bir araştırında ki para için yazmış bir öğrenin. Kadın kitapları yayınlamadan önçe nedeymiş ve niye kitap yazıyormuş bir öğrenin.

Bunun olayla ne alakası var?Kadının amacı para kazmak eyvallah.Hepsinin oyle [DL hariç].Ama Gel görki yeterince güzel yazıyor ve sizin çocuk kitabı dedıgınız krıterlerın cok uzerınde.

neyse cevap vermekten sıkıldım aslında.Foruma yazmak yerine gidip oku 2-3 hp kitabı ya da cevap verme,çünki bilmiyorsun güzelim.
Kendini kanıtlama çabandan vazgeç.
Ayrıca Hayri demene anlam veremedim[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:

ondan sarisin ftw

[Bu mesaj Suark tarafından 12 Aralık 2005 00:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kişiler için çocuk kitabı değil çocuk kitabı katagorisin dedir.
bu bakış açısı, bardağın dolu tarafı.

Hayrının canına neden kast edildiği kitabın arka planı için yaptığımız yorumlar çerçevesinde bir anlam teşkil etmemek ile beraber kitabı okuyupta bu, tür bilgilere hayiz olamnın veya olmamanın yorum yapma keyfiyetimizi kısıtlaması ziyadesi ile enteresan bir lakırtı olmuştur.

Nedemek gelişmek için goblin kesmek sen bunu aç.

Günüzde tabiki insanların amacı para kazanmak ve bunu seninle bir alakası yoktu ama niye DL değimiş onu söyle...

Kendimi kanıtlamak mı, ben burda seninle konuşurken kendimi küçültüyorum, biri duysa ağza düşerim burda, sana dedim tuğla çocuk temali kitaplar beni tatmin etmiyor ama sen de git

ve okuduğunu anlama temalı bir kitap bul onu oku.

Ve neden hayri çünkü türkçe telafuza yakın bak söyle H-a-y-r-i P-ı-t-ı-r herkes bu telafuza bayılır, Özellikle kızlar hastasıdır.

Ve niye tartışmak tan kaçamak için yok okumadın bilmiyorsun, falan denir ki, bu laf bulamayınca taslanan bir büyüklük göstergesi... neyse zaten download son 7 dk. demiş
benim elim kaçar.

Hasta luego.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 11 Aralık 2005 14:25 tarihinde demiş ki:
said:
DeathLord, 11 Aralık 2005 14:05 tarihinde demiş ki:

Tum dunyada sadece 3 tane buyucu okulu var.Bu 5 milyara oranla ciddi az bir sayı.Hele çobanın buyucu oldugu bır dıyardan soz edıyorsak iyice az.

bide throll değil o Thrall.düzeltiyim dedim.

düzeltmeye teşekkür ederim sanırım dalgınlığıma gelmiş neyse (kafam dotaya gitmiştir belki orda trol varya :D ) komik birincis hp de 5 milyar insan olduğunu bilemezsin çünkü maalesef ama maalesef kitap arkaplanı vermekten aciz!!!
3 tane büyücü okulu onların yüzlerce yıl yaşıyan mezunları portrelerden konuşan ölüler ve bunlara koftileri ve benzeri şeyleri dahil edersen oldukça büyük bir rakam çıkar karşına !!!!
Hp da koskoca quiddich(yazmak için kitaba baktım sonra düzeltmeye çalışıolar) stadyumunu dolduracak kadar büyücü bir araya toplanabiliyor kaç tane olduğunu rowling hanımefendi bile bilmez çünkü o sadece kücük hayrisiyle ilgileniyor!!!
Son olarak FR evreni zaten bir rp evrenidir gerçek dünyaya benzetmek gibi bir çaba harcanmamıştır zaten çoğunluk farklı karakterlere mensuptur (savaşcı,büyücü,rahip vs.) bu yüzden karşılaştırman komik olmaktan öteye gitmiyor hp büyücü az diyemezsin çünkü nerdeyse dünyanın yarısı büyücü!!!!
Adamlar kendileri arasında devlet kurmuşlar bakanlıkları denetim kurulları mahkemeleri var sen bu topluluğun sayısının az olduğunu düşünüyosan söyliyecek bişey bulamıyorum :::::([signature][hline]"Every creature will taste death"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 11 Aralık 2005 14:23 tarihinde demiş ki:

saving throw,zarlar bunların hepsi engel.Ya diyorum zaten bu settingler sadece saçma sapan,vurdu kırdıcıların aralarında cıngar cıkmasın dıye yapılmıs seyler.

ohaaaaa diyorum o-haaaaaa!!!!

Yaratıcılıgı hayal gucunu engelleyen bır suru sey var.
zaten zar muabbetı ıyıce bıtırıyor benı,sırf şanssızsın diye yıllarca aldıgın egıtım bosaymıs gıbı onunde duran koca bır ayıyı okuz gıbı sılahla ıskalıyabılıosun.

olamaz mı? illa vurucak değilsinki.

Bir şeyi bilmek için okumak gerekmez mi? kurdugun cumleye kendın ınanabılıyormusun?
bir şey hakkında yorum yapabilmek için ona hakim olmak gerekir.Sadece bilmek değil,
sen HP hakkında ufacık bır bılgıye bıle sahip değilsin,
gelip burda konusuyorsun
birde ustune
ben sana cevap verıyorum.Bilseydim yazmazdım bu kadar satır,gerçekten kızıyorum şu anda kendime.

okumadan yorum yapılamaz kısmına katılıyorum.

söylediklerinin bir kısmı o kadar saçmaki sırf kötülemek amacıyla yazıldığı gerçeğini saklamak imkansız olmuş.

kahvedeki osman abi ne diyor: İnsan düşüne düşüne marsa bile gidebilir

gidemez mi? ehe dalga geçmeyi hedeflemişsin ama olmamaış sanki (:

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ya böyle bir konu açtığım için çok aptal olmalıyım yada o zaman kafam dağınıktı: (:P).herkesden de böle boş bir konu açtığım için özür dilerim hp tabiki de fantastik bir kitaptır ayrıca fantastik olup çocuk kitabıda olabilir.Pardon herkese bunları düşünemedim.

[Bu mesaj Farinal tarafından 24 Aralık 2005 19:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Fantastik ile yakından uzaktan alakası yok....Neymiş bebeler fantastik dünyaya ve edebiyata hayri pıtır ile girecekmiş...Yalaaaaann.Biz böle mi girdik orta dünya'ya veya unutulmuş diyarlara madem çocuk fantastik edebiyata meraklı ver eline JRR Tolkien'den hobbit'i okusun haz alsın sonra yaş biraz kemale erince zaten o lotr'u kendiliğinden bulacak.....Harry potter sucks....[signature][hline]''Fight club is about winning or losing.It isn't about words.When the fight is over,nothing is solved,but nothing mattered....''
Sosyal ağlarda paylaş

bunların filmlerini izlemeye başladım da, ilk üç filmi bitti 4 de izliycem inşallah.

bu kadar fan var, şu 3. filmde anlamadığım bazı şeyleri bana açıklasın bari.
bu baş büyücü bozuntusu iyi kalpli değil miydi? masum bir hippogriff ile sirius black'ı idama mahmuk ediyor. adam gözleri önünde hippogriff katlediyor lan, hiç acımadan yaratığın canına kıyıyor. neden bu kadar acımasız oldu? ilk iki filmde iyi kalpli sanardık bu adamı.
diğer bir soru, hermione neden bir anda gaza gelip kolyesini çıkartıp geçmişe dönmeye karar verdi? yani manyak mı bu kız durup dururken "lan hadi geçmişe dönelim" felan diyor?
gereken yerlerde müdahele edenlerin bunlar olduğunu bilmek harbiden çok zekice bir senaryoydu, ben bile düşünemem valla :P
neyse onu geçtim, bunlar geçmişe dönmese bu olaylar olmuycak mıydı yani neden bu kadar zorlama bir senaryo kasmışlar ki?
son olarak sirius black böyle çok gaz büyücü, süper tehlikeli büyücü diye dolaşıyor, ama sopasız kalınca bir halt bile yapamıyor. anca kurt formuna dönüşüyor. bu kadar güçsüz bir büyücü mü bu?

fantazi kurgu diyorsunuz da beni çok uyuz eden birçok şey var.
böyle peri masallarındaki periler gibi ellerinde çubuklarla dolaşıyorlar. bir büyü yapıcaklar illa çubuk gerekiyor.
harry potter'ın etrafında olaylar gelişiyor ama bu sadece mal mal bakıyor, "hayır hippogriffini kesemessiniz" "hayır o olay öyle değil böyle" bile demiyor. kendimi Gordon Freeman'i izlermiş gibi hissediyorum. sus pus oturuyor bir kenarda.
bu okul büyücü eğitme okulu değil mi? neden roy denen adamın şaklaban davranışlarını, malfoy denen adamın kindar yaklaşımlarını düzeltip bu konuda eğitmeye çalışmıyorlar? sonuçta az sayıda büyücü bunlar, düzgün eğitilmeleri gerekmez mi?
çok fazla soru işareti bırakıyor filmler, kitabını okumak da lazım ama o kadar para vermek de istemiyorum (klavyem olsun ama tozlanmasın, pencere açayım ama içeri sinek girmesin... demek gibi birşey bu da... evet..)
neyse öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Olabildiğim kadar yardımcı olayım;
3. filmi izlemedim kitaptan hatırladığım şekilde aktarıcam.

Adam iyilerin tarafında evet, ama orda onun ölmesi gerekiyor.Zaten şöyle birşey var, Amcamız kolyenin hermione de olduğunu biliyor çünkü hermione ye kurul veriyor o kolyeyi.[fazla ders aldığı ve dersleri çakıştığı için aynı anda 2 derse girmesi gerekebiliyor.Bu durumda once bir derse giriyor; ardından geçmişe gidip oburune giriyor.]
E kolye ondaysa bunlar kesin birşeyler yapar diye umuyor sanırım.Zaten 6. kitapta anlıyoruz ki Dumbledore un tum hayalleri harry üzerine.
Hatta 6. kitapta bir yerde
-Korkmuyorum harry,yanımda sen varsın.Bile diyor.

Büyücülerin hepsi öyle=).Asa giderse yumruklar konuşur hesabı.Gerçi gene asasız savuşturma hareketleri var ki snape falan yapıyor, ama zaten sirius snape'in onda biri olamaz.
Zaten zamanında bunlar gençken, harry nin babası [biraz lavukmuş =)] yanında sirius ve lupin olmada dalaşamazmış snape e.
Bir büyücüye ceza verebilmek için, onun önce bakanlığa gönderilmesi yargılanması lazım ki malfoyun babası bakanlıkta.
Ayrıca nasıl gryffindor[bole yazılıodu sanırım] lı hocalar harry yi koruyorsa, slytherin lilerde malfoyu korur.
Iyi ve kötüden ziyade yaşam biçimleri farklı.
yardımcı olabildiysem artık.[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...