Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

SSCB ile oynarken Naval uçağa gerek yok. Fighterlar ile dengeyi kurduktan sonra tacticallar ve CAS lar ile interdiction, logistical strike yapıyorum. Strategic SSCB ile oynarken pek işe yaramıyor.

Almanya ile oynarken tamamen Fighter gidip Air Superiority kuruyorum CAS lar ile interdiction ve logistical. Yine Strategice çok gerek yok ama Naval yapmak lazım İngiltereye karşı.

Müttefiklerde ise Strategical neredeyse en kritik birim. Alman IC sini düşürmezsen yenemezsin. (very easy oynuyorsan o başka)

Uçaklar ile ilgili en sevdiğim şey (pratikte çok yararlı değil ama) Airborne assault:D
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:
e şimdi ben new yorktan bu phillipines e gidicem.
transporta koyuyorum tankları. gitmiyor
sonra sırayla panama , batı amerika , pearl harbor , phillipines.. tek tek tıklatıyorum. her yolladıktan sonra geri dönmeye kalkıyor transport, her sferinde tekrar bindiriyorum gemiye.. ömrümden yiyor :(

kolayı yokmu :(

Benimkiler gitmişti valla senin derdini anlamadım. Move unload gel geri load move unload çalışıyor bende.
Sosyal ağlarda paylaş

mesafe yetmiyor diyor.
HATTA şöle bişi var. 2 transport biri götürüyo diğer mesafe yetmiyo diyor! :X gelde delirme. kapadım şimdi dayanamayıp. zaten bozuldu oyun. amerika aldım beni allies a almadılar almanya dağıttı ortalığı ve 30 tane Lend-Lease yolladım bi dönüşü olmuyor :(

nuke nasıl atıyoruz bu arada? hiroşimayı almadım bilerek bombalıcam..
Sosyal ağlarda paylaş

Transportlarla amphibious assault mesafesi çok kısadır.Uzaktaki düşman bölgelerine yapamazsın.Ama sea transport mesafesi bayağı uzundur çünkü şehir kontrolü sendedir.Yani önce orayı alman gerekli.Transportlarında teknolojisini geliştirebiliyordun sanırım.Belki biri eski model biri yeni modeldir o yüzden olabilir.
Nuke hiç atmadım.Nuclear search teknolojileri,secret weapons kısmı bayağı bir şeyler yapmak gerekiyor galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sen bilirsin, kanser olursan bana kızma ama.

II. Dünya Savaşı bitmişti benim oyunumda, Almanlar yenilmişti, ben savaş bitene kadar bayağı bir uğraşıp sağlam tanklar ve modern infantry çıkarabilecek kadar geliştirmiştim ülkeyi.

Ruslar Ally'larla savaşa girdi tek başına, ben de hazır fırsatı bulmuşken doğuda genişlerim diye Ally'lara yanaştım, Ruslar'a savaş açtım. Ruslar doğuda İran'ı falan almıştı benim oyunumda, batıda da bayağı yakındı adamlar. Delilercesine yardım ediyor Ally'lar karşılıksız hammadde göndererek ama ilerleyemiyorsun hiçbir şekilde. Bitmek tükenmek bilmiyor Ruslar'ın kuvvetleri ve sen ne kadar kaliteli asker çıkarmış olsan da, sayılarıyla boğuyorlar seni. Ally'lar gelsin, birlikte yenelim desen o da yok, Ruslar tutuyor batı cephesini rahatça.

Örneğin doğuda çok sağlam dağcılarımın savunduğu bir şehre 2 kere saldırdılar, püskürtüp takviye yaptım şehre, sonra da karşı saldırıya geçtim, savunmayı yendim ve şehre yürüyüşe geçtim ama ben oraya ulaşamadan eski kuvvetin 2 katı kuvveti yığdı şehre, yenildim tabii haliyle.

Altyapı olarak hiçbir yatırım yapmadıklarından, çamura saplanıp kalıyorsun Ruslar'a karşı. Savunma yapmak çok zevkli de, "Rusya'yı istila etmek" falan gibi bir düşüncen olmasın, çok fena oturuyorsun götünün üstüne =P
Sosyal ağlarda paylaş

ben almanya ile en son oynadığımda (doomsday, sonra armageddon core moduyla da oynadım ama devam etmedim o kadar) super battleship filosu kurmuştum ve submarine doktrinlerini bırakıp battleship doktrinlerini sıfırdan araştırmıştım. uçak gemilerine karşı dönitz ile girişip tokatlıyordum yağmurlu havalarda filan. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

zevk. (:P) süper savaş gemisi hayranı olmam bir kenara, daha zor olanı başarmak daha keyifli. zaten barbarossa bitince sıkıcılaşıyor almanya oyunu.

bir de almanların uçak gemisi doktrini geliştirmeye uygun tech team'i yok. çok uzun sürüyor. bir kere denemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben deniz teknolojilerinden ve donanma yapmaktan nefret ediyorum. Şu anda İngiltere ile açtım oyunu (doomsdayde 1936'da başladım) Hava gücüne ağırlık veriyorum yanlış mı yapıyorum acep. Denizide tam boşlamış değilim ama ağırlık hava gücünde. Strategic ve Taktik bombardıman doktrinlerini geliştirdim baya Almanya Polonya'ya dalar dalmaz Strategic Bombardımana girişmeyi düşünüyorum. İngiltere oynayan arkadaşlar varsa bir tavsiyede bulunsunlar. Birde Akdeniz'de avantaj olsun diye Republican Spain'e yardım edip İspanyol İç savaşını iki ay içerisinde kazandım ve Republican Spain'i Alliance'a aldım süper oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

İngiltere ile daha önce oynadım.Strategic ve tactical gitmen iyi.Ancak bunları Alman fighterlarına karşı korumak için fighter yapman gerekli.
Deniz kuvvetleri için zaten elinde önemli bir donanma var.Ancak ben yine doctrine kasıp gemiler üretmiştim.Çünkü çıkarmayı Amerika'yı beklemeden yapmak istiyordum ve İngiliz kanalı temiz olmalıydı.Aynı şekilde Akdenizi temizlemek lazım İtalyan ve Alman donanmasından.Hatta önce İtalya'dan başlamıştım çıkarmaya daha sonra Fransa sahilinden.
Republican Spain hiç ally olarak almadım.Ama Almanya ile oynarken Cebelitarık boğazını kontrol etmek için işgal ediyordum.Sanırım boğaz kontrolü sende olunca düşman gemileri geçemiyordu.Bir nevi Akdenizi kapatmıştım.Tabii oraya donanma yığdım ve naval bomber kullandım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsi yalan oldu. İngiltere ile bu oyunu kazanmanın bir yolu varmı yaw? Zorluğu düşürüeyim hile mi yapayım ne yapayım?

Güneyde İtalya'yı darmadağın ettim anakarasına bile çıkarma yaptım ama Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya ve Portekiz elden çıktı. Sene 1941 aralık. Daha SSCB'ye dalmadı yalnız Almanya.
Sosyal ağlarda paylaş

inglizlerle zor nerdeyse hiç oynamadım oyunu adamlarla.bi keresinde almanya iken italya ve yunanistandan adam çıkarma yapmıştı rusya savaşıda oldugundan nerdeyse 3 tarafta geri çekilmiştim.rusyada başarısız oldumdu.manpower bitmişti.

müthiş bir hava desteği ile belki bişiler olabilir.CAS ve tactical ordusu gerekki almanların org. düşsün
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...