Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

Anti-partisan duty verirsen bolgede ve komsu bolegedeki partisan ratingi yavas yavas dusurur. Aslında annex ettigin yerlerde bikac birligi dagıtarak o sekilde tutarsan yetiyo ama annex edemedigin yerler biraz daha sorunlu garrison koyabilirsin ya da bi iki military police brigade'i eklersin iste. Partizanlık cok onemli deil ama IC ve TCyi dusuruyo ama ICye etkisi cok buyuk deil TCde ise anca sıkıntı yasıyosan (alman-rus cephesi mesela) onemli sadece.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

tüm dünya bana savaş açtı 1942 sonları düzenliolarak geri çekilişim zaman kazanmamı sağladı ruslarla kuzy cephesini durdurdum 30 division yaklaşık 60division u tutuyor şükür ruslar ordan saldırmıyor
güney cephesi karışık rusları yavaşlatmak için çekildim çekildiğim yerlerde bana bağlı yeni devletler kurdum onlar rusları oyalarken rusla birliklerini dağıttı şuan 30 division bölgede savaşmakta rusları tamamen durdurmaarı imkansız ama oyalamak mümkün
ingiltere ve fransa bitti ellerinde kala kala aafrika kaldı ve tabi büyük adam oradalardanda bir saldırı yapamıyorlar bir kaç büyük filolarını batırdım böylece normandiya çıkarması gibi bir şey mümkün gözükmüyor ingilterede 13 amerikan divisionı var bunlar avrupaya geçme teşebbüsünde bulunmadı zaten geçecek gemileri yok amsterdamda 9 divisionım var başkentte de yaklaşık 13 nükller araştırmanın son bölümü %24 te ayrıca balistik füze de gelişime devam ediyor
şunu anladımki tek başına bir milletin dünyayı ele geçirmesi imkansız tabi elinde diğerlerinden olmayan bir güç yoksa o gücü bulmaya çalışıyorum umarım ilk nükleer silahı ben bulurum bu işi başardığımda tüm dünya kaosa hazır olsun çünki yok etmedik devlet bırakmayacam[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hangman, 11 Şubat 2005 00:32 tarihinde demiş ki:
tüm dünya bana savaş açtı 1942 sonları düzenliolarak geri çekilişim zaman kazanmamı sağladı ruslarla kuzy cephesini durdurdum 30 division yaklaşık 60division u tutuyor şükür ruslar ordan saldırmıyor
güney cephesi karışık rusları yavaşlatmak için çekildim çekildiğim yerlerde bana bağlı yeni devletler kurdum onlar rusları oyalarken rusla birliklerini dağıttı şuan 30 division bölgede savaşmakta rusları tamamen durdurmaarı imkansız ama oyalamak mümkün
ingiltere ve fransa bitti ellerinde kala kala aafrika kaldı ve tabi büyük adam oradalardanda bir saldırı yapamıyorlar bir kaç büyük filolarını batırdım böylece normandiya çıkarması gibi bir şey mümkün gözükmüyor ingilterede 13 amerikan divisionı var bunlar avrupaya geçme teşebbüsünde bulunmadı zaten geçecek gemileri yok amsterdamda 9 divisionım var başkentte de yaklaşık 13 nükller araştırmanın son bölümü %24 te ayrıca balistik füze de gelişime devam ediyor
şunu anladımki tek başına bir milletin dünyayı ele geçirmesi imkansız tabi elinde diğerlerinden olmayan bir güç yoksa o gücü bulmaya çalışıyorum umarım ilk nükleer silahı ben bulurum bu işi başardığımda tüm dünya kaosa hazır olsun çünki yok etmedik devlet bırakmayacam

Aynı durum bendede var ama ben moskovaya ve leningrad a yaklaştım baya ancak güneyde italyanlar inglizlere yunanistanı verdi birlki kaydırdım baya ama ingilizlerin orduları dinlenmiş ve güç destekle gelio.Acil nuke lazm[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

military controooooollll..

almanya, italya, japonya, macaristan, romanya, siyam ve bulgaristan'ı ben kontrol ediyorum, sahip oldukları güçler sınırlı ve geri olsa da yapay zeka gibi verimsiz kullanılmayınca çok büyük bir güce kumanda edilir hale geliyor..

mesela japonya iki ayda hollanda'nın bütün asya topraklarını annex etti, italyanlar altı ayda ingilizleri sudan'a püskürtüp ırak'ı ele geçirdi, siyam singapur'u ele geçirdi, bulgarlar balkan sahil şeritlerini koruyor, macar ve romenler barbarossa'ya yardım edecek filan..

yoksa yapay zekaya bırakılırsa komedi cidden, axis çok zayıf kalıyor resource bulamayıp kasılıp kaldığı için. gerzek japonya yapay zekası savaştayken düşük ticaret verimine rağmen amerika'da ihtiyacı olmayan tonla malzeme alıyordu, gerizekalı bütün IC'leri supply'a yöneltmiş. dissent %15 filan, komedi. her yıl darbe oluyor neredeyse. koca japonya bir destroyer bile inşa etmedi altı yılda..

bu arada tek ülkenin dünya fethi gayet mümkün normal/normal'de..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 11 Şubat 2005 01:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim durumum baya komik yeni basladi savas ama almanyayim yanimda sadece puppetim olan hirvatistan var axis kurulmustu daha once simdi anlayamadigim sekilde yok gozukuyo italya ve japonya savasta degil. polonyayi danimarkayi falanda aldim ama fransadan tek bi bolge bile alamadim 9divison olan strazburga 4farkli yerden yaklasik 50divisionla saldiriyorum surekli yeniliyorum imdaak[signature][hline]fol lol the doh fol the day
Sosyal ağlarda paylaş

son 2 si hariç tutorialları oynadım :d. son 2 side kasıntı geldi bu kadar denedim bişiler yaparım diye girdim baktım olmuyo :(. neyse tekrar bi bakcıa mhepsine :D.
bu arada sizde oyun kaç dakkada yüklüyor haritayı?. hani ben 5 dakka bekliorum ters/yannlış gözüktü..[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

said:
amendment, 11 Şubat 2005 02:37 tarihinde demiş ki:
fransadan tek bi bolge bile alamadim 9divison olan strazburga 4farkli yerden yaklasik 50divisionla saldiriyorum surekli yeniliyorum imdaak

işte tarih bilgisi bu yüzden gerekli.. :-p

von manstein planına göre almanya belçika üzerinden girdi fransa'ya ve maginot hattını bypass etti. belçika üzerinden girip 17 günde bordeaux'a varmıştım, işin sırrı bu..

bende 36 senaryosunun yüklenmesi 20 sn kadar sürüyor sanırım..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

valla fransa'yı insan oynayınca esasen belçika ve isviçre sınırına lvl 10 fort yığıp almanları durdurmak çok kolay esasen, mp'de bile almanlar adım atamaz hele bir ingiliz birlikleri takviye ederse.. :-)

ben sovyetlerle bir oynayayım dedim de sovyet-alman sınırına lvl 5 fort, lvl 3-4 aa, lvl 1-2 radar dizmiştim filan.. :-p hele hele düzlük değilse, bir de nehir geçiyorsa saldırganlar belli bir noktadan sonra isterse 48 division (hq'la desteklenen field marshal'lar birleşip) saldırsın gene almaları mümkün değil zira ilk oyundaki gibi savunanlar için geçerli değil over command max olayı.. dağlık bir yerde lvl 10 fort'la tek mountaineer aynı tech'te 10 normal division'ı tutabilir sanırım..

ekleme: bu arada yoğun aa konulmuş prov'lara saldırı intihar gibi birşey, acayip kayıp verdiriyor. bazen rotterdam (10 aa) kıyı şeridini koruyan garnizona tek başına bir ingiliz bomber saldırıyor, 4-5 saatte tümden yokoluyor 100 strenght'ten.. :-o[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 11 Şubat 2005 05:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ne gereği varki kafadan dalmaya zaman kaybetmeye
belçika fln gibi ülkere neden kuruldu snaıosunz?
ilk svaşta panzerlerim üzerlerinden geçsin die.
magiotta isterse 50 tümen olsun hiç umrumda değil sonçta ben parisi aldıktan sonra onlar istediği kadr korusunlar o sınırı

italyada sladıran dağcı piyadelerim belçikadan saldıran panzer tümenlerimle birlşeip maginotu fransadan kesser,2 ay sonra maigotta açlıktan ölmeyen fransız askeri kalmaz
o kadar

dirak kafadan saldırdıım tek fort gibraltardır.[signature][hline]Kapansın camiler açılsın meyhaneler
İçin dostlarım benim için
için için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 11 Şubat 2005 05:05 tarihinde demiş ki:
abi fortress bi yere kadar tutuyo.uçaklarla sürekli bombalayıp bi ton birlikle ard arda ataklar yapınca düşüyo fazla sürmeden :)

işte olay tek başına dizmek değil fortları, aa'ları da kökleyince öyle kolay bombardıman edilmiyor.. :-)

gerçi ben mp'den filan bahsediyorum, zaten kolay bombardıman edilmez düşmanın fighter/interceptor savunması yoksa doğru düzgün..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye ile savaşa girmeyi becerebilen varmı?
yok beligerence ş uakdar olucak yok ally olmıcaksın. herkeslede non agggresion pact var.. nası ülkedir anlamadım.. neyse sabırla bekliyip diktatörlük kruacam :P
savaş açınça bir değer var o yükseliyor ve aprtisan activity çoşuyor. şimdi ne yapsam etsem bu değer artmaz? (brezilyayım. kapıcam bütün çevreyi :P)
bide hala ally ların bnaa bedava malzeme yolmlasını anlayamadım :([signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

ulan diyorum bi ara Türkiye Guide filanmı yazsam LoL.... Hehe Türkiyeyle savaşı bırak avrupanın yarısına girdim ben.Hemde 1936da Bulgaristan 37 Yunanistan 38 Yugoslavyayı aldım arada Albania da kaynadı.En sonunda Ruslara katıldım nasılolsa Almanlara sınırım yoktu , Allies da zaten RusLarla dost olmuştu.Fransa almanyayı annex etmişti dünya barışı devam ediyordu...120 IC yapmıştım..
Şimdi daha pis planlarım yeni bir Türkiye ile oyun açıp direk dünyada terör estirmeyi düşünüyorum bakaLım neLer olucak..[signature][hline]Strenght,Pride,Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

dostum nasıl yaptın onu cidden merak ettim kimse sana nasıl ses çıkarmadı hadi bulgaristanla arnavutluğu oyunun başında alıyorsun ama 3. bir devlete daldın mı saldırganlık oranı yetiyor ve direkt sana dalıyorlar bir aar de sen yaz cidden merak ettim bu arada oyunda dop oldum onca araştırma ve çatışmanın ardından bir oyundan çıkma ile işim bitti 1941 e döndük kasmadım sonra ... :([signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten benim beligerence 85 filandı bala almanyayı karşıya almadım ama zaten sovyetlere katılınca milletin biraz g.tü yemiyor saldırmaya Commitern ülkelerine.Önce küçük ülkelerden başlıyacaksın sonra büyüklerine ama tabi Türkiye ile oyunu kazanmak her ne kadar AI aptal olsada imkansıza yakın birşey bende 4 tech team vardı.Difficulty Easiest dı , Hardest yapsanda bi tek IC değişiyo oyüzden sürünen bir ülke almışım neden hardest yapayım ?[signature][hline]Strenght,Pride,Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Yunanistan'la oynuyorum, ya Yugoslavya'ya, ya da Türkiye'ye dalacağız mecburen :)[signature][hline]NTV'deki NBA Stüdyo programından bir diyalog:
- Evet, Amerika'daki seyircilerimizden de bize sorular geliyor. Şimdi Middle East Technical University'den gelen soruyu sizinle paylaşacağım.
- Ya, o bizim ODTÜ değil miydi?
- O_o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...