Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Küfür ve küfür etmek

Shock_The_Bizkit

Öne çıkan mesajlar

İnsanlar neden küfür eder hiç düşündünüz mü?Yada ilk küfür nasıl çıkmıştır?Aklıma geldi sizinle paylaşmak istedim.

Mesela irc'de veya başka platformlarda sürekli görürsünüz.Bazı insanlar sürekli küfür eder.Özelliklede küçük yaş grubu.13-14-15-16 ve bazende 17.

Ben bunun aile içindeki sistemden dolayı kaynaklandığını düşünüyorum.Çocuk sürekli aynı ihtarları aldığı için belkide (küfür etme, onu yapma, şunu yapma) yapabildiği zamanlarda iyiden iyiye abartarak yapıyor.mIRC'de çok gördüm sırf ana avrat küfredebilmek için kanala girenleri.Bunların genelde parası cebine konulup internet cafeye yollanan çocuklar olduğunu düşünüyorum.Hayalimde canlandırıyorum;

3-4 çocuk oturmuş bilgisayar başında mIRC açık.Giriyorlar kanala deli gibi küfredip atılıyorlar.Sonra gülmeler filan.Ben çok fazla o ortamlarda bulunamadığım için sadece bu şekilde tahmin edebiliyorum.Siz ne dersiniz?[hline]ymumcuoglu
Sosyal ağlarda paylaş

Hak yenmesi olayı değil.

Hemen laf kavgasına girmek istiyorlar.Normal yaşamda yapamadıklarını, sanal ortamda yapıp deşarj olmaya çalışıyorlar.Bunları küçük yaştakiler yapıyor tabi.

Teknik olarak yetişkin sayılan mankafalarda yok değil sanal ortamda.Sanal ortamda birbirine hakaret ile başlayan, daha sonra yer ve zaman verilip, bıçak çekmeye, hatta öldürmeye kadar giden kavgalar.

Benim bu threadi açmaktaki amacım size varolan birşeyi göstermek değil, onu nasıl yok edebiliceğimizi bulmak.Artık büyümüş, eşşek kadar adam olmuş kişiler için bişey yapılamaz tabi.Ama en azından yeni gelen nesilleri kurtarmaya çalışmalıyız.[hline]ymumcuoglu
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Emaleth, 25 July 2003 17:06 tarihinde demiş ki:
Gereksiz quote kullanımı hoş birşey değil / Nefr]

hehe şimdi fake account açanlar cıkmasın :)
uraşmaktan terlik kalmaz stokta valla :)[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net

[Bu mesaj Nefr tarafından 25 July 2003 17:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kufretmek insanlarin o anki sinirlerini bir an icin disa vurarak rahatlama davranisidir. Bir sure sonra refleks haline geliyor ister istemez kufrediyorsunuz. Mesela babaniz trafikte hic kufretmedi mi? yada sizi bir oyunda yenen birisi " nasil koduk ama " dediginde icinizden veya disinizdan kufretmediniz mi? Hele turkiyede o kadar yaygin ki bu erkekler arkadas arasinda "mna koim" kufrunu turkcede bir edat haline donusturduler.

Ornek: Dun bir oyun aldim mna ... , 4. el gecilcek gibi degil mna....
Veya mna... adami hala yatirmadi parayi.
Veya hay mna.... unuttum anahtari gibi.

Bunun gibi farkinda olmadan kullaniliyor artik, %90 arkadas ortamindan geliyor butun kufurler. %10 da evde , trafikte etc de anne babandan duyuyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

oohoo. Adam ne diyo siz ne diyosunuz. Haklısın kardeş öyle oluyo. giriyolar küfür edip eğleniyolar. Bu da bir tür trollük. His besleniciliği varyasyonu.

Fakat küfür çaresizin kendi onurunu koruma mekanizmasıdır diyebiliriz aşağı yukarı. Patrona yapacak bişi olmadığı için zılgıt yedikten sonra bir porsiyon küfür mideyi rahatlatıyo.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kavga ederken veya kızdığımda asla küfür etmem.
maç yaparken maç izlerken küfür ederim oda sinirlendiğim için.
Ayrıca esprili bir şekilde küfür etmeyi arkadaşlarımla küfür ederek dalga geçmeyi çok severim.
Bu ciddiyetsizlikten kaynaklanır.
Tabi küfürü kaldırabilecek karakter var kaldıramıyacak karakter var. o ayrı
mesela yeni tanıştığım biriyle küfürlü bir şekilde dalga geçmem büyüğümlede asla ama yaşıtlarımla geçeirm çokta eğlenceli olur tabi samimiysek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hakaret formatında ve agresiflikten kaynaklanan küfürleri belirtmiştim.Arkadaş arasında tabiki edilir şaka yollu.

Ama şöyle bişey düşün;

Yolda yürüyosun.Biraz dalgınsın diyelim.Adamın birine çarptın yanlışlıkla.Direk adam ana avrat saydırmaya başlasın sana.Daha adamla hiç tanışıklığınız yok yani.

İşte gerçek hayatta böyle bir insana rastlayamazsınız, çünkü o insanlar bütün agresifliklerini sanal ortamda sergiliyorlar.[hline]ymumcuoglu
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 3 4 senedir mirc ile alakalı bieri olarak artık mirc e giren 12 13 yasında insan kalmadı girenler ise zaten realden birbirini tanıyan insanlar oluyo ondan cok küfür görüyo olabilirsin
mesela ben mircde cok söverim ama realden tadıklarıma ehaaeh
dalga gecerim vs vs vs bu arada SoL rules... Blackmetal rules[hline]The-Hunter - Atlantic

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aron-Caldwell, 25 July 2003 19:09 tarihinde demiş ki:
Ben 3 4 senedir mirc ile alakalı bieri olarak artık mirc e giren 12 13 yasında insan kalmadı girenler ise zaten realden birbirini tanıyan insanlar oluyo ondan cok küfür görüyo olabilirsin
mesela ben mircde cok söverim ama realden tadıklarıma ehaaeh
dalga gecerim vs vs vs bu arada SoL rules... Blackmetal rules[hline]The-Hunter - Atlantic
Zaten ben en ufak bi tanışıklığımız olmayan adamın direk bana hakaret etmesinden bahsediyorum.Şahsen haftada en az 6-7 kere yedi ceddime saydırıyor birileri.

Ayrıca sen nerde takılıyosun bilmiyorum ama bizim kanallarımızda her yaştan adam var.Reklamda yapmak istemiyorumki :hmm:
[hline]ymumcuoglu

[Bu mesaj Shock_The_Bizkit tarafından 25 July 2003 20:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...