Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark Messiah of Might & Magic

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Çok heycanlandırmakla beraber bir soru işareti yaratmıyorda değil. Might and Magic evreninde Arx Fatalis tadında olacak oyun, Arkane stüdyoları yapıyor, hl2 motoru kullanıyorlarmış. 2006 yazında çıkacak oyun Ubi den gelecek tabiki ve ilk defa 17 Ağustos ta Almanya`da Games Convention da gösterilecek az kaldı yani. :D Umarım M&M serisini aratmaz.[signature][hline]Hate naki yume motomeru shirube naki mirai de.
Sosyal ağlarda paylaş

Crusader of M&M iğrençti kusuktu diyebilirim. M&M bildiğim kadarı ile 96'da çıktı ve o yıla göre en iyi oyunlardandı.Hatta en sevdiğim 6 diyebilirim.Tabi ki de 7 çok mükemmel.Oyunun başında Save-Load manyağı olmuştum o red dragon'u kescem diye.Oyunun başında kestiğimi hatırlıom 4 adet mükemmel itemlar .[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

Might And Magic.
6, 7, 8 oynamış biriyim. her seferinde "belki bunu güzel yapmışlardır" diye açıp denedim.
ama 8den sonra Might And Magic'e bulaşmamayı öğrendim.

98-99. Ne güzel bir dönemdi.
Quake 2, Starcraft, Dungeon Keeper, Sanitarium, Fallout gibi efsanevi oyunlar çıkmıştı, sürekli bunları oynuyorduk.

Ancak gene o dönemler çıkmış M&M 6-7'e bakarsak...
Grafikler iğrenç gelirdi bana. 2 boyutlu yaratıklar ile dövüşürdüm. Ne bu? Duke Nukem 3D zamanında vardı 2 boyutlu yaratıklar ve cisimler.
Bir yaratığa değil de bir kağıda vuruyormuşum gibi hissederdim. Yaratıklar ölünce hepsi aynı şekilde ölü olarak yatardı. Yatardı diyemiycem, gene 2 boyutlu olduğundan bize tek bir kısmını gösterirlerdi yaratığın, o da genelde ayakları. Ayaklara tıklayıp altınları alırdık. Peki aynı yerde 30 yaratık birden ölmüşse?
İşte o zaman işimiz daha da zor. Bir "kağıt"ı diğer "kağıt"tan ayırmaya çalışır, ayaklara tıklardık.
Kamera açıları ise daha feci. Kendimi o ortamda hissetmekten çok, kafama bir pencere takmış dolaşıyormuş gibi hissediyordum. FPS oyunlarında First Person kamera aslında çok güzel bir özelliktir. Oyun sahnesine kolayca kontrol sağlıyabilmeni imkan tanır. Arkandaki yaratıkları, önündeki yaratıkları kontrol edersin. Bastığın yerleri, zıpladığın yerleri kontrol edersin. Kendini sanki o ortamdaymış gibi hissedebilirsin.
Ama bu oyunda First Person kamera açısı bunların hiçbirini sağlamıyordu. Kendimi sanki Wolfenstein 3D oynarmış gibi hissediyordum. Kamera yeterince esnek olmadığından, bir FPS'deki rahatlığı bu oyunda bulamıyordum. Merdiven aşşağı inmek, yaratıkların arasına dalmak felan ölümdü resmen.
Grup kontrolü daha da zordu. Bir archer, bir fighter, bir mage, bir cleric gibi bir grup yaptık diyelim. Savaşırken kafa karışıklığı çok rahat meydana geliyordu.
Uzaktaki düşmana ok atabiliyoruz sadece. Archerla saldırdıktan sonra sanki sürekli ok atıcakmışız gibi geliyor, ama fighterda olduğumuzu farkedince okla saldırmayacağını görüyoruz. Ya da mage. Büyüsünü yapmak hamallıktı resmen.

Bu yüzden bir türlü sevemedim bu Might & Magic serisini.

Crusader M&M bile daha zevkliydi bence. En azından combat konusunda çok daha başarılıydı, yaratıkların arasına dalıp birkaç kafa koparmak çok hoşuma giderdi.

Bakalım bu DMoM&M nasıl bir oyun olcak. Umarım Might & Magic'in devamı olmaz :-P
HoM&M 2'nin dünyasında bir traditional rpg'ye hayır demezdim :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Artık pek iyi oyunlar yapıyorlar denemez.Level dergisi alırdım bakarım yapılan oyunların %80'i hep 90+ oy almış.Ne güzel oyun derdik cd satan yerleri tıkır tıkır gezerdik.Şimdi millet görüntüyü yapacam diye ne bir seneryo nebir oynayış yapabiliyor.Gerçekten ne güzel oyunlar vardı.Hele Quake 3 çıktığında VAY BEE kelimesi aylarca ağzımızdan düşmedi ki Quake2'i bıkmadan oynarım OSN sunucusunda.Sanitarium'da kafaları kırardık ama artık yok böyle güzel oyunlar[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Sosyal ağlarda paylaş

M&M 6 ve 7 FRP dünyasıyla tanısmama vesile olmuslardır benim için ayrı bir yerleri vardır.8 cok begenmesemde yinede idare ederdi ama 9 resmen berbattı oyunu yükleyip 2 saat baktıktan sonra silmiştim cok büyük hayal kırıklıgıydı benim için,bu oyun yıllardır süren M&M aclıgımı giderecek kadar güzel olur umarım özledim M&M dünyasını...[signature][hline]-Silvar- *Pure Mage*
-Yuotibol- *Pure Tamer*
-Silenka- *Pure Murderer*

...........Saf olan kıymetlidir.........

[Bu mesaj Azure_Knight tarafından 15 Ağustos 2005 12:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Masteis, 15 Ağustos 2005 09:47 tarihinde demiş ki:
dikkat et

dikkat et?

bkz Might & Magic 6 = 98 yapımı
http://www.gamespot.com/pc/rpg/mightandmagic6themoh/

said:
Masteis, 15 Ağustos 2005 09:55 tarihinde demiş ki:
Şimdi millet görüntüyü yapacam diye ne bir seneryo nebir oynayış yapabiliyor.
artık yok böyle güzel oyunlar

herkes 40 yıllık oyuncuymuş gibi "ah ah şimdiki oyunlar iğrenç" diyor ama 90 yılından beri pc oyunları oynamama rağmen bu "tez"e katılmıyorum.

Bakınız Max Payne 2, Bakınız Kotor, Kotor 2, Bakınız Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Bakınız Star Wars Republic Commando, Bakınız Unreal Tournament 2004, Bakınız Half-Life 2...
Daha sayabilirim buna benzer oyunları.
Oynadığımda beni alıp başka diyarlara götürüyorlar. Sanki ordaymışım gibi hissettiriyor, bir yandan eğlendiriyor.

Wolfenstein 3D, Test Drive 3, Eye Of The Beholder gibi oyunları hiç aramıyorum. Tersine sürekli güzel oyunlar çıkıp duruyor. Eğlenceli oluyor.

Ha tabii bir Fallout, bir Starcraft etmez belki, ama onları klasik yapan da o :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Genelleme olarak konuşuyorum . 2 yıl öncesinin level dergisindeki oyunlara bak ve bu ayın level dergisindeki oyunlara bak, hangi dergideki oyunlar daha çok zevk veriyor.

Bu sırada ben m&m6'i yüklerken 96 yazıyordu ordan dedim fakat site çıkış tarihi 98 yazmış.

Ayrietten ben her çıkan oyun berbat demiyorum öyle birşey çıkmadı ağzımdan[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Masteis, 15 Ağustos 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
Genelleme olarak konuşuyorum . 2 yıl öncesinin level dergisindeki oyunlara bak ve bu ayın level dergisindeki oyunlara bak, hangi dergideki oyunlar daha çok zevk veriyor.

2 yıl önce:
Max Payne 2, Jedi Academy, GTA Vice City, Warcraft 3: Frozen Throne.

Peki bu sene içerisinde bunlardan da güzel oyunlar çıkmadı mı? Half-Life 2, Bloodlines, Kotor 2... Bence çok güzel oyunlardı.

said:
Redeagle, 15 Ağustos 2005 22:00 tarihinde demiş ki:
Bende bir bozukluk var galiba. Deli gibi prince of persia, alaaddin, battlechess indirmeye çalıştığım üzere?

ona nostalji denir ;)
90-92 yıllarında deli gibi prince oynamış olmama rağmen, bloodlines'tan veya kotor 2'den aldığım zevki bana prince vermiyor.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bone tarafından 15 Ağustos 2005 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 15 Ağustos 2005 13:23 tarihinde demiş ki:

Bakınız Max Payne 2, Bakınız Kotor, Kotor 2, Bakınız Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Bakınız Star Wars Republic Commando, Bakınız Unreal Tournament 2004, Bakınız Half-Life 2...

bilmem farkındamısın ama bu saydığın oyunların hepsi başarısız oyunlar oldu. max payne 2 , 1 kadar hit yapamadı, bloodlines keza buglarla dolu kötü bir oyun, kotor 1 satış yaptı bolca fakat gene eski jedi knight oyunlarının tadını yakalıyamadı, republic commando ise bir şaka idi. unreal tournament adi bir quake kopyası olmaktan ibaret, half life 2 ise 1. sinin yanında komedi sıradan bir oyun gibi kaldı. evet ne demiştin? iyi oyun.

bu saydıkların iyi oyun değiller, hatalı cafcaflı grafik motorları ile süslenmiş sıkıcı oyunlar. iyi oyunları herkes biliyor, halada oynuyor. o yüzden burada gelip ben 90 yılından beri oyun oynuyorum hepsi güzel canavar gibi çalışıp oyun yapıyor çocuklar, siz kimsiniz deme, bu yanlış olur. ayrıca artık single player oyun piyasası batmakta, herkes online oyunlara yöneldi dolayısı ile single player oyunarda kötü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

might and magic kaç olursa olsun, mutlaka yine bi yerden zuzaylılar, robotlar çıkar oyunun içine eder. neydi o lazer tabancaları falan, akıllara zarar. might and magic de tek sevdiğim olay sonraki versiyonlarında eklenen bi çeşit kağıt oyunuydu, toyunda tavernalarda falan oynanıyordu. kule yapmaya çalışılıyordu.eğlemceliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...