Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanatsal Fotoğraf Denemeleri / Ferrero

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

Çektiğin her fotoğrafı bunu anlatmak istedim diye buraya koymak akıllıca değil. Halamın çerçevesi olsa amcam olur diyerek en dandik (evet dandik) fotoğrafı bile çerçeveleyip buraya koymak hiç akıllıca değil. Sofra resmini örnek vereyim, netlik bile yok. Hayır madem netlik yok niye koyuyorsun ki.

Şimdi horacegoesskiing gelir 3 (sayıyla üç) kuruşluk bilginle ona buna artislik çekme zibidi der, lakin görünen köy de klavuz istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

O fotoğrafı flashsız ve hareketli çektim ne deniyor ona bilmiyorum tam. Ama o şekilde daha güzel olduğu için çektim, fotoğraf bir hareketlilik kazansın diye. Bazıları net değil, 200 fotoğrafın içinden seçtim bunları ama yeni başladığım için bilmiyordum o fotoğrafın net olması gerektiğini bu şekilde daha güzel görünmüştü.[signature][hline]In solitude I wander...
Art Photos [=0=]
Art Photos [latest]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Ferrero felaket bi adamsın ya aheaueh
Kuzenimle açıklamalarını okuyoruz deminden beri karnımıza ağrılar girdi heheh
Sallamanın sınırlarını zorlamışsın :D[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ferrero, 09 Eylül 2005 03:16 tarihinde demiş ki:
Çalışmanın Adı: Yalnızlık...
Hakkında: Bu fotoğraf boş ve karanlık odada bulunan tek sandalyenin üzerinde çekildi. Çalışmamda anlatmak istediğim çekildiği sırada içinde bulunduğum yalnızlık konsepti. Yalnız başıma oturduğum boş ve karanlık odadan aydınlığa uzanan tek pencerem varken başka nereye bakabilirim ki? (Bu fotoğraf üzerinde hiçbir oynama yapılmamıştır)
Resim:

Ahahahaha çok iyi ya :D
Bu iptal etti beni mouseu tutamıyorum[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

Ne diyorsun sen arkadaşım anlayamadım. O resim düzcede bir prefabrik evin içerisinde çekildi ve aynen bomboş karanlık odada tek sandalyede otururken.
1. si saygıyı öğretememişler galiba
2. si emin olmadan sağa sola laf yetiştirme.[signature][hline]In solitude I wander...
Art Photos [=0=]
Art Photos [latest]
Sosyal ağlarda paylaş

bana güzel geldi adamda gülmüş işte kızma boşuna. herkes istediği şeyi söylesin. sensible iyi bi arkadaşımızdır saygısızlık babında söylediğini sanmıyorum...[signature][hline]Yerde Cenx
World Of Warcraft Cenx

Ophelia Quel. Elven Sorcerer (Fifth Age)
Elastros Silverblade Moon Elf Arcane Archer (FR)
Lia Silverblade (Daughter of Elastros) Harper Agent (FR)
Kith-Karus Human Monk (FR)
Sithas-Silvanos CG/CE Darkelf (Ultima Online)
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm çok güzelmiş daha çok karanlık çalışmış. Bende kendime bir konsept belirlesem ona yönelsem. Hep o tür çalışma yapsam ama daha kendimi arıyorum =) Opeth e mi çalışsam yoksa bende bu şekil karanlık mı çalışsam yoksa parlak renklerle mi ? :([signature][hline]In solitude I wander...
Art Photos [=0=]
Art Photos [latest]
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero daha önce adam gibi eleştirdim ama düşündükçe "adam gibi eleştirmeyesim" geliyor. ama yine adam gibi eleştiricem.

aquila'ya +1 demek istiyorum. fotoğraf zaten iki amaca hizmet eder. fotoğraf önceleri "belge" niteliğinde kullanılıyor olsa da, artık fotoğrafçılık bir sanat dalı olarak gösteriliyor. "sanatsal fotoğraf" çok özenti ve çok "içi boş" bir söylem.

beni rahatsız eden ikinci nokta ise "konsept", "bu çalışmada anlatılmak istenen" tarzı söylemler. bir eser için "bu eser şunu söylüyor" dersen alıcının ufkunu çerçevelersin. bırak herkes istediğini çıkarsın-hissetsin. senin çektiğin "yalnızlık konseptli (!)" fotoğraftan ben senin hissettiklerini hissetmedim. demek ki neymiş ne kadar çok alıcı, o kadar farklı algı.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

şindik ferrero kardeşim...

madem ki 7 sayfadır fotoğraf gönderiyorsun, bu işten bıkmıyorsun, ısrarla "olumlu ya da olumsuz" eleştiri istiyorsun... bu işi seviyorsun demektir. sırf bu yüzden yazıyorum.

öncelikle fotoğrafların olmamış. şu fotoğrafında şurası olmamış gibi birşey söyleyemiyorum, çünkü böyle bir durumda da değil çalışmaların. ama hiç canın sıkılmasın. hiçkimse anasının karnında öğrenmiyor bu işi. şimdi iyi fotoğrafçı diye bildiğimiz isimlerin de ilk çalışmaları kimbilir belki bunlardan da alt seviyededir. eline makina alır almaz ortalamanın üstünde fotoğraf çekenler de vardır elbette ama onlarında mutlaka başka bir görsel sanat dalıyla ilgili az buçuk backgroundu vardır.

şimdi benim sana burada, "fotoğraflarında şöyle yap böyle yap" diyerek yardımcı olmam mümkün değil. çünkü öncelikle, fotoğraflarını düzeltmekten daha ziyade estetik bakış açısı kazanman gerekiyor. bunu yapmanın tek yolu ise fotoğraf izlemek... izlemek derken, "güzel olmuş, nefis olmuş" diyerek fotoğraftan fotoğrafa surf yapmayı kastetmiyorum. ne şanslıyız ki internetin olanakları, bizden 10 sene önce hiçkimsenin bulamadığı nimetleri sunuyor bize. öncelikle fotokritik.com'a üye ol. hergün ana sayfaya çıkmış fotoğrafları tek tek incele. altına yazılan tüm yorumları oku, insanlar neden puan vermişler, gördükleri karede neyi beğenmişler... ikinci olarak da fotografim.com'a bak. orada en kötüler listesini aç ve en kötü fotoğraflara yazılmış yorumları oku. insanların bir fotoğrafı hangi sebeplerden dolayı beğenmediğini öğrenmenin en kısa yollarından biri olur bu. tabi kötü fotoğrafların altında genelde tartışma çıkar, es geç tartışmaları, sadece fotoğrafa yapılmış eleştirilerle uğraş :)

bunları yaparsan ve hala bu işten bıkmamış olursan (ki sanmıyorum bıkacağını) birgün hepimizi hayran bırakan fotoğraflarla çıkarsın karşımıza. işte o zaman da alkışlarız gerektiği gibi:)[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2005
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
o senssen resmi kim çekti?
+
artislik yapma len!!
:D[signature][hline]Yerde Cenx
World Of Warcraft Cenx

Ophelia Quel. Elven Sorcerer (Fifth Age)
Elastros Silverblade Moon Elf Arcane Archer (FR)
Lia Silverblade (Daughter of Elastros) Harper Agent (FR)
Kith-Karus Human Monk (FR)
Sithas-Silvanos CG/CE Darkelf (Ultima Online)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...