Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanatsal Fotoğraf Denemeleri / Ferrero

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

Çalışmanın Adı: Fatih adına...
Hakkında: İstanbul'da geçirdiğim tatil sırasında hiç köprü fotoğrafı çekememiştim. Veda ederken FSM'yi yakalayabildim. Arabadan çektim. Fotoğraf ne kadar kötüde olsa İstanbul'un güzelliği tamamlıyor.
Resim:

[signature][hline]In solitude I wander...
Art Photos [part1]
Art Photos [part2]
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmanın Adı: İyiliğin ışığı...
Hakkında: Beyaz iyiliği, Siyahsa kötülüğü temsil ederken bu çalışmamda karanlığa sızan beyaz güneş ışığını çekmeye çalışmıştım. Her karanlığı aydınlatacak bir güneş bulunur elbet. Uygun kadrajı ayarlamaya çalıştım ama daha farklıda olabilirdi sanki.
Resim:

Art Photos [part1]
Art Photos [part2]
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmanın Adı: Kısır döngü
Hakkında: Kısır döngü hayat değil midir? Doğmak ve ölmek ve hatta çürümek. Açmak ve solmak ve hatta kurumak. Bu çalışmamda bir tarafta zamanının en beğenilen, en değer verilen çiçeklerinden biriyken hayata hiç açmamış bir çiçek gibi veda eden bir çiçek, diğer tarafta ise zamanının en beğenilen çiçeği olmak üzere açmaya çalışan bir çiçek görüyorsunuz. İstesekte istemesekte bu döngü bu şekilde sürecek.
Resim:

Art Photos [part1]
Art Photos [part2]

[Bu mesaj Ferrero tarafından 09 Eylül 2005 03:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmanın Adı: Yalnızlık...
Hakkında: Bu fotoğraf boş ve karanlık odada bulunan tek sandalyenin üzerinde çekildi. Çalışmamda anlatmak istediğim çekildiği sırada içinde bulunduğum yalnızlık konsepti. Yalnız başıma oturduğum boş ve karanlık odadan aydınlığa uzanan tek pencerem varken başka nereye bakabilirim ki? (Bu fotoğraf üzerinde hiçbir oynama yapılmamıştır)
Resim:

Art Photos [part1]
Art Photos [part2]

[Bu mesaj Ferrero tarafından 09 Eylül 2005 03:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero biryerde yanılıyosun,photoshopta efekt verince sanatsal fotoğraf çekmiş olmuyorsun :) O efektleri,ışıkları makineyle yakalaman lazım[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

fotoğraflar çok canlı süper ve çekici geliyor ama evet daha önce söylenenler gibi üstünde oynama olmadan o canlılığı yakalaman gerekir.. ışığın o pozisyona gelmesini beklemek filan.. sabır işi biraz da bu fotoğrafçılık[signature][hline]I was lost in the pages
Of a book full of death
Sosyal ağlarda paylaş

son iki resmin özellikle makro olanın pek iyi omadığını söyleyebilirm. diğeride pek iyi değil açıkçası..[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmanın Adı: Görünüş
Hakkında: Ben bu fotoğrafta sizleri yakında gördüğünüz yaprakların deliklerine odaklayarak ve arkadaki blur çıkan ağaç yapraklarını alarak hiçbir şeyin uzaktan göründüğü gibi güzel olmadığını aktarmak istedim. (Bu fotoğrafta hiçbir oynama yapılmadı)
Resim:

Art Photos [part1]
Art Photos [part2]
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmanın Adı: Terk
Hakkında: Issızlığın hakim olduğu bu sokakta yaşamış olan insanları, kunduracıyı, ekmek fırınını, bakkalı ve yokuştan aşağı koşarak inen neşe dolu çocukları düşlüyorumda burası terk edilmiş olmalı... (Bu fotoğrafta hiçbir oynama yapılmadı)
Resim:

Art Photos [part1]
Art Photos [part2]
Sosyal ağlarda paylaş

ee yorum :(
yıkıcı yapıcı farketmez. Son parça biraz çok oldu, bişeyler yazın bari gaza gelip biraz daha çekiyim. Ben kendimde gelişme sezdim ama sizinde takdirinize tabiki.
Yani her eleştiriyi dikkate alarak yeni birşeyler yapıyorum, efekt haricinde tabi.
Efekti zevk için yapıyorum. Amacım Ara Güler gibi falan olmak değil. Görsel güzellikler yapmak, albüm kapağı gibi falan dijital efektler vererek birşeyler yapmak. Ben buna sanatsal - teknik fotoğraf diyordum ama siz grafik dediniz. Topicin adınıda Grafik denemeleri olarak değiştirebilirsiniz =) Teşekkürler.[signature][hline]In solitude I wander...
Art Photos [=0=]
Art Photos [latest]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...