Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

tabi yahu. fazla zevkli hemde. ama tabii her oyun gibi tükeniyor bi süre sonra. fakat 1 ay boyunca deliler gibi oynamıştım. sonra biraz baydım. bi süre sonra tekrar kurup baştan başlamıştım, yine 1-2 ay kadar deli gibi oynadım. sonra zaten Warband beta başladı, başvurum kabul edilince ona aktım falan :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Valla special skill hiç kullanmadım ama düşman orduların kullandığını gördüm. Nasıl kullanacağını anlatmıyo. Ama dünya güzel yaratılmış, çok güzel questler var falan. Cidden bi mod için baya sağlam lore var kesinlikle tavsiye ediyorum çok keyif alıyorum ya :)

Son seviye üniteler için birer special ability var. savaş sırasında H ye basarak görebilirsin. Ama hepsinin shortcutları aynı; T-Y-U
Ama sanırım sadece bağlı olduğun factionın ability lerini kullanabiliyosun.

Evet questler filan süper. quest chainler güzel. birbiriyle alakasız office boy getir-götür questlerini yapmaktan sıkılıyorum da böyle lore la süslenmiş chainler filan bayağı eğlenceli oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

tabi yahu. fazla zevkli hemde. ama tabii her oyun gibi tükeniyor bi süre sonra. fakat 1 ay boyunca deliler gibi oynamıştım. sonra biraz baydım. bi süre sonra tekrar kurup baştan başlamıştım, yine 1-2 ay kadar deli gibi oynadım. sonra zaten Warband beta başladı, başvurum kabul edilince ona aktım falan :)

Bu warband'un türkçe açıklaması falan mı ? Bildiğim multiplayer oyun gibi mi? Hani ilk giriyorsun kassıyoun çıkınca herşey bitiyo falan tarzında mı yoksa daha bi mmo gibi mi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Abi bi de ben 30 kişilik gurbumla 300 kişilik ordulara korkusuzca dalıp tek tek kılıçtan geçiriyorum rahat bi şekilde artık. Ama lordlardan görev isteyince salak saçma borç toplama grevleri veriyolar.

Bir de kale kuşatma mevzuu nasıol oluyor kısaca? Mühendise bişeyler ürettirmemiz mi gerekicek? nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

Pendor oyunu zorlaştırmak için değil aslen. Standart krallıkları yenileriyle değiştiriyor. Akıncılar tribinde D'sharlar var misal. Okçuları güçlü bir krallık var, roma çakması bir empire var falan. Birkaç ülke daha var. Sonracığıma hiç bir ülkeye bağlı olmayan taraflarda var. Snake Cultlar, Advanture Companyler vs. Kendi krallığını koyabiliyorsun. Bina upgradeleri bayağı fazla. Yanına lordlar alabiliyorsun. Bi ton güzel özelliği var falan filan. Ama işte güçlü üniteleri güçlü hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Gidiyosun düşman bi kaleye, "siege this castle" gibi birşey çıkıyor. Ondan sonra kule, merdiven vs. ne yapabiliyorsan o kurulana kadar 8-10 saat bekliyorsun. Sonra nezaketen kale komutanını çağırıp teslim ol diyorsun, olmuyor tabi artist. "Attack the walls" gibi bir seçenek olması lazım, komutan içeri giremeden o seçeneği seçiyorsun. Komutanın topuklamasına güldükten sonra kuşatma başlıyor. Yoksa nasıl kazanılır anlamında mı sordun?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi, kalede kim varsa kestim velakin kral bana vermedi kaleyi. Ben bu şerefsize sadakat yemini bozmak istiyorum ama diğer büütn krallıklarla düşmanım. Şimdi taraf değiştirme olayı nasıl oluyor?

Dier krallıklarla aramdaki -40 ilişkiyi nası düzeltebilirim. Zira benimle konusmuyorlar, kale ve şehirlere girişim yok.

Bu arada bendeki oyun türkçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ona yapacak birşey yok bu aristokrat takımının hepsi böyle. Uğraşıp kale alıyosun gidiyo şehirde eğlenen adama veriyor.

Taraf değiştirme olayı biraz zor. Sadakat yeminini bozduktan sonra en temizi başka bi krala yamanmak. Yalnış hatırlamıyorsam ülkeye ne kadar düşman olursan ol kişisel ilişkin kötü olmayan lordlarla konuşabiliyorsun. Haritanın ortasında değil tabi öyle olunca direk saldırıyorlar. Böyle birisini bulup parayla ülkeyle ilişkini düzeltebiliyorsun. Hepsi kılsa tabi yapacak pek bir şey yok. Sadece grubunda iyi bir doktor varsa (skill 7-8 olacak) düşman lordlar ödünç isteyebiliyor. Bsg demezsen ilişkin düzeliyor.

Bir yol da tavernalardaki tahtta hak iddia eden elemanlar. Bunlara yardım ederek ülkeyi tamamen ele geçirebilirsin. Kral sen olmuyorsun tabi ama kral senin kuklan olduğu için sorun yok. Vur kafasına al ekmeğini.

Bir de unutmadan Warband beta kayıtları hala açık. Her yeni versiyonda yeni tester kabul ediyorlar. Çok acayip şeyler var kaydolun görün. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,76804.0.html
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:
Dier krallıklarla aramdaki -40 ilişkiyi nası düzeltebilirim. Zira benimle konusmuyorlar, kale ve şehirlere girişim yok.

İşte oyuna başlarken dikkat etmek lazım, mesela 1 krallığı düşman belleyip sırf onun ordularına-köylerine dalacaksın. Eğer herkesin köyüne kervanına saldırırsan, çok tazminat isterler sonra barışmak istersen ve herkesten kaçmak zorunda kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle de bi kralın hizmetine girdi mi mecbur herkesle savaşıyosun. Köyleri düşman müşman ayırmayın yağmalayın geçin zaten. Gitmiş 200 kişi ordu yapmışsın hala inek getir, buğday getir. Köye bi girsek acımızdan inek minek değil köylüleri kemiririz be.
Sosyal ağlarda paylaş

Multiplayer'ın bayma açısından ilk oyunla pek bir farkı yok. 1 hafta harıl harıl oynarsın sonra yeni versiyona kadar yüzüne bakmazsın. Ha bunda yeni versiyon 2-3 haftada bir çıkıyor tabi. Bir de oyun tamamlanınca çıkacak modlarla sıkılma olayı minumuma iner.

Bu arada WoW olacağına oyun CS olsun daha iyi. Yani bi padded cloth kazanıcam diye 500 river pirate kesmek istemiyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...