Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

SodomVsGomore said:
Ben bunun betasını oynamıştım sanırım oyunda bi değişiklik var mı? Yeni sürüm daha iyi grafik vs...

hangi sürümü oynadın bilemiyorum ama gelişmeler var ve çok kritik buglar fixlendi, denge ayarları var. en son yamalı halini tavsiye ederim.

Asteroth said:

Abi işte yaptım ben onların hepsini, acaba belli bir oran mı tutturmak gerekiyor lordlar konusunda dediğinin olması için.

kıyıda köşede dayak atmadığın bir lort kalmış olabilir etrafta gezinen.

FromTheHell said:
abi yetemiyorum ben.
şimdi lordları kendi tarafımıza çekmek için önce savaşıp yenmemiz mi gerekiyo?
yada sağlam dost mu olmamız gerekiyo bu kendi tarafımıza çekeceğimiz lordlarla?

hayır üstüne gidip "lortum iki cipi pliz" dercesine hak yoluna davet ediyorsun. argümanını sabitle ve hep aynısını kullan. bazısına işleyecek, bazısına işlemeyecek, hepsini ikna edemiyorsun. şansın yaver giderse yarısını ya da daha fazlasını ikna edebilirsin. sadece tek şansın var ikna etmek için, sonra o konuşma seçeneği kapanıyor.

Mohi said:
ya modlara bakıyorumda biraz, hiç biri sarmadı yaw. yani native en iyisi gibi genede. acaba ses-grafik ve sağlam unit ekleyen. böyle oyunu çok değiştirmeyen modlar varmı bildiğiniz? açıklamalı falan bir mod postu görsek şurda sam'den fena olmaz yani;)

valla detaylı pek anlatamayacağım şu anda maalesef ancak şunları tavsiye edebilirim:

- hundred years war (oynadım, çok güzel eğer merakınız varsa yüz yıl savaşına, jeanne d'arc diye karakter açıp estim fransız çayırlarında :) )

- hegemony bc268 (yeni sürümünü portluyorlar hala, çıkınca muhakkak bakın zira en güzel mod idi 0.960 sürümü zamanında. diyebilirim ki yeni bir oyun gibiydi, rome: tw için europa barbarorum modunu biliyorsanız onun kadar detaylıydı neredeyse)

- peloponnesian wars (henüz oynamadım ama güzele benziyor, "THIS IS ZPARTAAAA" olayı yapabilirsiniz filan)

yani hegemony'i özellikle native'i bıraktım onu oynadım, native'den daha keyifliydi bazı açılardan. phalanx üstünüze yürüyordu böyle pilum sallıyordunuz filan, değmeyin keyfime kıvamında.

Mohi said:
ya bukadar ayrıntı içeren bir oyunun 350mb olması şaka gibi geliyor insana. diğer tarafta ise 2-3 dvdlik bilmem kaç milyon euroluk çöpler var!?

10gb'lik çöpten oyunlar yapanlar oynasın, sonra silsinler kendilerini cidden. m&b bana 1.44 diskette oynadığımız klasikleri hatırlatıyor doğrusu. seslendirme ve cgi video ile hdd şişirmeden de kaliteli oyun yapılabiliyor hala.
Sosyal ağlarda paylaş

çıkacak ama ne zaman belli değil, barbarian invasion ile uğraşmamış adam pek belli. timeless kingdoms diye başka bir modu var ama, onu da deneyebilirsiniz. tarihin her sayfasından esinlenmiş krallıklar var, çin/japon, amazonlar, vikingler, grekoromen, ortaçağ avrupası, göçebe türkler (başkentleri pammukale idi sanırım lol) gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

- peloponnesian wars (henüz oynamadım ama güzele benziyor, "THIS IS ZPARTAAAA" olayı yapabilirsiniz filan)
.

Bunu şimdi değil de mart gibi bitince indirmenizi tavsiye ederim, henüz binalar ve harita eklenmediği için işin havasını bozuyor biraz. Ama bunlar da eklenince bence en efsane mod olacak hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
bLackcha0s said:
negzel oyunmuş be =) süper bi gameplay.

süperi geçtim kaymak gibi gameplay yahu

gameplay varya gameplay, bu oyunu sonsuza kadar oynatır.

ayrıca bak nezamandır söyleyecektim unuttum, herolarda Firentis diye bi eleman var partisine alan varmı bilmiyorumda savaşçı bi arkadaşımız seviyorum kendisini, alırken onur için savaşıcaz masumlara dokanmayacaz yaparız ederiz falan diyordu, 1-2 köy bastım upset oldu bu arkadaş bikaç kere sonra baktımki artık normal karşılıyor :) artık oyunun maharetimidir hani zamanla firentis hayatta kalmak için böyle pis işler yapmamız gerektiğinin bilincine mi vardı, yoksa bug'mu oldu anlamadım inşallah 1.sidir :D
Sosyal ağlarda paylaş

şuan ben nord krallıgına bağlıyım.khergit ve rhodoklarla deli gibi savaştayız.kralın isteklerini yapıorum falan.köyleri lootluyorum.karşı tarafla savaşıyoruz sürekli falan.ama bana kale vermiyolar.kale vermeleri için kendimmi fethetmem lzm.ben bizim diğer lordlarlda beraber giriyorum kalelere.bi tane köyüm var okul yaptırdım o kadar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Sam said:

.

Bunu şimdi değil de mart gibi bitince indirmenizi tavsiye ederim, henüz binalar ve harita eklenmediği için işin havasını bozuyor biraz. Ama bunlar da eklenince bence en efsane mod olacak hehe

valla sana güvendim onu bekliyorum ben de
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
şuan ben nord krallıgına bağlıyım.khergit ve rhodoklarla deli gibi savaştayız.kralın isteklerini yapıorum falan.köyleri lootluyorum.karşı tarafla savaşıyoruz sürekli falan.ama bana kale vermiyolar.kale vermeleri için kendimmi fethetmem lzm.ben bizim diğer lordlarlda beraber giriyorum kalelere.bi tane köyüm var okul yaptırdım o kadar :)

öncelikle krala kendini sevdirmelisin. relation'unuz en az bi 30 olsun. sonrasında da kaleyi evet kendin fethediceksin, fethettikten sonra sana soracak, kaleyi istiyor musun yoksa kalsın mı. istiyorum dediğinde 1-2 gün sonra kraldan yanıt gelicek relation durumunuza göre kabul ediyor veya etmiyot. birde relation'un diyelim iyi, biyerde kalen var. o kalene yakın başka bir kaleyi fethettin, yakında zaten kalen olduğu için yine vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
peki ben nasıl kral olucam ahaha :)

bi kale ele geçircen, senin faction'ın kralı sana vermezse o kaleyi "eeh ulan sana mı sorduk" diycen böylece tek kaleli bir kral olcan herkese sana dalcak falan filan. sanırım o noktadan sonra lordları da rüşvetle yanına çekebiliyorsun ama emin değilim denemedim hiç, tek kaleyle milllete karşı savunma yapmak daha eğlenceli heh

Red said:

reknown'un (popülerlik gibi bir şey) yüksek olması lazım. lordların, şehirlerin falan olduğu bilgi ekranında yazar reknown.
Sosyal ağlarda paylaş

bikaç soru sorucam

kale filan aldıktan sonra meydan savaşı yapıyomusunuz? şahsen hiç uğraşmıyorum, diziyorum huscarlları sharpshooterleri, 300 kişi geliyo ben 100-150 kişiyle savunuyorum rahat rahat. veya direk dalıyorum kalelere sadece huscarllarla, eşit sayıda veya biraz daha az kişiyle alıyorum çok rahat.

iki, sadece okçu oynayan var mı? ana karakterle okçu olmak çok saçma geliyor bana, ister atlı okçu ister düz okçu olsun (atlılar direk saçma zaten, meydan savaşı sux)

üç, huscarl/sharpshooter kombosu dışında bir adam kullanmanın bir mantığını gören var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
iki, sadece okçu oynayan var mı? ana karakterle okçu olmak çok saçma geliyor bana, ister atlı okçu ister düz okçu olsun (atlılar direk saçma zaten, meydan savaşı sux)

sadece okçu değil de, yanımda mutlaka yay ve ok sadağıyla geziyorum ben, khergitlerle savaşırken işime yarıyor
Sosyal ağlarda paylaş

black hemen adammı kiraladın? yahu bırak önce bir geliş iyice semir sonra alırsın yanına adam. başlarda kiralayacağın adamlar sadece paranı yer sana yük olur. zaten doğrudüzgün savaşamıyolar, 50 tane köylünün arasına dalıyolar mal gibi ölüyolar. paso dinar bas sen, bulduğun yamuk çiviyi bile git sat:D
Sosyal ağlarda paylaş

ya gönüllü falan ama genede para ve xpyi paylaşıyor yanında olan adamlar. dediğim gibi başlarda tek tabanca takıl. bir lordla anlaş bir kaç basit quest yap gözüne gir falan. sonra onun düşmanı olan ülkede terör estir paso köy yağmala, git sat item yap. ben lvl12'de karavan yağmalamaya kalkmıştım tek başıma. nekadar cok kassam da anca %70ini falan kesebildiydim adamların.
kaç levelda karavana dalmak caizdir burdan tecrübeli arkadaşlara sorayım bende?
Sosyal ağlarda paylaş

Enable cheats yapın ondan sonrası ctrl + h health control+x para (inventory de yapılması lazım) tabi zevki cıkmıyor o da ayrı konu ondan sonra =)

Beyler o değil de lord ünvanını alamıyorum ben ya. İki tane kalem var. Bi de kimsenin vassel i falan değilim aldıgım kaleler direk rebel kalesi olarak gözüküyor üzülüyorum. Ben rebel değilim ki sancagım var =P =P bunu nasıl halledebiliriz. Bi de oyunda evlenme var mı. Simdiden cevaplar için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...