Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:
yapabilirim çünkü şu anda Svadyalıların ve Nord'ların birer kalesine haliyle köyüne sahibim. gönüllüler svadyalı ve nord'lu olarak çıkıyor.

ozaman yapim hemen bişiler :) nebilim korkuyodum svadyalı ordum var mesela svadyalılara saldırınca bi karışıklık çıkar mı acaba felan :)

Hayır herhangibir sıkıntı yaratmaz. Maaşlarını öde, karınlarını tok tut yeter. Ha, birde ara sıra savaş kazan tabii =)

Dark_Soul said:
Yav bu kale sahibi olma olayını anlayamadım,vaegir kralının gözüne girdim bağlılık yemini ettim banner aldım vs. ,sonra tek başıma 2 düşman kalesi aldım,krala msj gönderdim kaleleri istiyorum diye,adam diyo senin malın mülkün olmasa sana verirdim kaleleri ama şu an için lord bilmemneye veriyorum..,neyse boynumuz bükük kabul ettim de,benim malım mülküm nerdeymiş onu anlamadım.
Bide bu yeni lord seçimleri sırasında oy veriyoruz,bizimde lord olma şansımız yokmu?Yeni lordlar ne zaman ve neye göre seçiliyor?

Şimdi aldığın kalelere yakın bir köyün olabilir, bu yüzden vermez. Kendi mülkünden uzakta olmalı.
Kral seni yeteri kadar sevmiyordur, vermez. Aran iyi olmalı.
Ünün düşük olabilir, vermez. 300-400 fln olsun.
Sonrasında bir kalen iki köyün olur mesela, kalesi olmayan yada 1 kalesi 1 köyü olan lorda verir, sana gene vermez.

Bu konuda en iyi ilaç isyan. Bul ona başkaldıran veliahtı, isyan bayrağını çek. Aldığın her köy ve kalede veliaht (Ve sonra kral olunca kral) kime vereyim diye sana sorar. Sende beğendiklerini kendine alırsın işte. Ama onda da aşırı davranma, biraz adil ol yoksa senin safındaki lordlar senle bozulmaya vede ayrılmaya başlar.

Lord dediğin şey ülkenin gemel komutanı diyelim, diğer lordlara emir verir ve ele geçirilen mülkleri dağıtır. Senin seçime katılman için çok ünlü olman lazım, seçilmen içinde bütün lordlarla aranın iyi olması lazım ki ölme eşşeğim ölme. Ama isyan edersen isyan ve sonrasında daima komutan sen olacaksın (Eğer mülk dağıtımında heryeri kendine almazsan =) ).

O yüzden derim ki isyan et =)
Sosyal ağlarda paylaş

yav yeni karakter yaratıcam şimdi yanlış yarattım galiba nubluğuma verin. şimdi ben kale ele geçirmek istiyorum, bide çift el ve tek el silah kullanmak istiyorum. öyle ticaretle falan işim olmaz ama bol bol da düşman köy yağmalarım para için. bidünya adamım olsun falan. bu açarken ki dağıtımları nası yapmalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:
Yav bana ait bir köy varmış yeni haberim oldu,karakter raporuna bakınca gördüm:D,birde bu hanlarda free olarak takılan elemanları yanımıza aldığımızda,atıyorum mesela onların cerrahlık seviyesi ile benim karakterin cerrahlık seviyesi birleşiyormu?

Bildiğim kadarıyla party skilleri, party de en yüksek kimin varsa sadece o işliyo.
Personal skiller ayrı ayrı hesaplanıyo.

Cerrahlık filan party di yamulmuyosam, yani sadece tek bir kişininki işe yarar. Ama emin değilim
Sosyal ağlarda paylaş

nası yani o bonus olayını gördüm ama nasıl olduğunu anlayamadım. mesela benimde taktik 7 partideki elemanlardan birininde 7 7+1 8'mi oluyo nedir bunun sırrı :)

bide rodokların bi şehrini ele geçirdim lölz. ama garibime gitti içerde 500 kişi var 100 tane öldürdüm bitti. kalanları esirden saydı malmı bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
peki grup pencersini açtığımızda solda grup özelliklerinin yazdığı biyer var ben orda bazen 6+1 5+1 falan gibi görebiliyorum o nasıl oluyor?

Mesela 6+1 diyorsa grupta 6 kişi vardır (5 askerin ve karakterin vardır yani toplmda etti 6), +1 kısmı ise 1 tane esirin var.

Ha mesela 2312+55 yazarsa savaşabilecek 23 adam var demektir (22 adam ve sen), 12 yaralı askerin var 55 de esirin var demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır hayır o değil. onu biliyorum. grup penceresini açtığında solda grupta bulunan yetenekler yazıyor dikkat etmedinmi? mesela

Xenocide - Yara Bakımı: 5
Lezalit - Taktik 6+1

onu soruyorum ben. Lezalit denen adamın 6 taktiği var mesela ama o +1 'i nerden geliyor? benim çantamdaki yetenek arttıran kitapların sadece benim yeteneğimi arttırıyor olması gerekiyor diğer heroların yeteneğine katkıda bulunmuyor heralde?
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ilginç bi olay oldu demin,düşman ülkenin bi tane kalesini almaya gittim kalede 50-60 kişi öldürdüm ordumla,74 kişilik ordumdan 30 küsür kişi kaldi, kaledede 45-50 kişi var,neyse tam son saldırıyı yapacakken bisim elemanlar geldi zart diye kaleyi aldı üstüne adam kalenin lordu oldu,neyse bende bizim krala gidip sokarim böle adelete isyan edeciğiimm size demeye gittim kralla görüştüm,bidaha düşün vs. dedi,şehirden ayrıldım 10 sn sora,en son aldığımız kalenin lordu olmam için teklif geldi,tesadüfmü acaba...
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:
Çok ilginç bi olay oldu demin,düşman ülkenin bi tane kalesini almaya gittim kalede 50-60 kişi öldürdüm ordumla,74 kişilik ordumdan 30 küsür kişi kaldi, kaledede 45-50 kişi var,neyse tam son saldırıyı yapacakken bisim elemanlar geldi zart diye kaleyi aldı üstüne adam kalenin lordu oldu,neyse bende bizim krala gidip sokarim böle adelete isyan edeciğiimm size demeye gittim kralla görüştüm,bidaha düşün vs. dedi,şehirden ayrıldım 10 sn sora,en son aldığımız kalenin lordu olmam için teklif geldi,tesadüfmü acaba...

tesadüftür muhtemelen, tehdit falan kesmiyo bunları ya :D

+1 olayı kitaptan olmasa gerek çünkü bende kitabı olmayan şeylerde de +1 var bazılarında (cücenin dediği gibi)

bide şu nalet rodokların son bitane şehri kaldı içinde 700 asker nekadarda komutanları varsa hepsi barınıyor alamadım gitti ama şöyle eğlenceli bi durum var, ben oyunu biraz 300 spartalı modunda oynuyorum 1/2 hasar alıyorum Kolay mod'da yani, saldırıyorum şehre bende dışarda karşılıyorlar bende 10 kişi onlar 60 kişi geliyo kafalarına kafalarına gacırt sdkjfd çok zevkli lan..

ama kuşatmada yapay gerizeka yapacağını yapıyo. hücum diyorum çıkamıyorlar merdivenden deli ediyorlar beni. bide mühendislik yeteneğim 7 hala merdiven yapıyor. 1-2 savaşta kule inşa etmişti 52 saatmi ne sürüyor inşası ama artık etmiyor niye anlamadım bitürlü.
Sosyal ağlarda paylaş

bu merdiven olayı benimde çok canımı sıkıyor,mühendisliği 7 olan eleman var hala dandik merdiven yapıyor,adamlara ilerle,hücum diyorum malların yarısı merdivenden cikamıyo cikanlarında bazısı merdivenin ortasında bekliyo,yandan okçular haşırt diye geçiriyo bunlara.
Dengeli heavy bastard sword kılıcımın adı:D,tek/çift el kullanılıyor,yaya olarak 50 dmg a kadar vuruyo tek elde,at üstündeyken tabiki kargı kullanıyorum,koltuklanmış kargı vuruşuuuu :P
Sosyal ağlarda paylaş

kafayı yemek üzereyim. Tir şehri denilen Nord şehrini almak için elimde yeterli adam var daha doğrusu müttefkilerle beraber yeterli adam sayısına erişiyorum ama yapay zeka yapacağını yapıyor. zaten Tir şehri çift surlu. önce birinci surları aşıyoruz merdivenle sonra asıl surlara geliyoruz ki bu çok dolambaçlı bir yol heryere engel koymuşlar. yapay zeka zaten merdiveni bile çıkamıyor hadi çıktı diyelim o dolambaçlı yolu bulup yanıma gelene kadar okçular işlerini bitiriyor ben nasıl alcam bu şehri ya :S nordları bitirmek istiyorum artık sadece 2 şehirleri kaldı ama yok işte alamıyorum. zorla oyunu en kolay'a getirticek bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
kafayı yemek üzereyim. Tir şehri denilen Nord şehrini almak için elimde yeterli adam var daha doğrusu müttefkilerle beraber yeterli adam sayısına erişiyorum ama yapay zeka yapacağını yapıyor. zaten Tir şehri çift surlu. önce birinci surları aşıyoruz merdivenle sonra asıl surlara geliyoruz ki bu çok dolambaçlı bir yol heryere engel koymuşlar. yapay zeka zaten merdiveni bile çıkamıyor hadi çıktı diyelim o dolambaçlı yolu bulup yanıma gelene kadar okçular işlerini bitiriyor ben nasıl alcam bu şehri ya :S nordları bitirmek istiyorum artık sadece 2 şehirleri kaldı ama yok işte alamıyorum. zorla oyunu en kolay'a getirticek bana.

Bu şehrin öyle bir sorunu olduğu oyunun forumlarında da uzun bir süre tartışıldı. 1.0 sürümünde düzeltilecekler listesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...