Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövüş Sanatları ve Kursları

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

barnacle said:

ikisi çok farklı şeyler abi. aykidoyla winçun. winçun daha bi yönetir gibi ama katil olabilirsin

aikido zaten dışardan da görüldüğü üzere tam bir korumaya göre zaten. o yüzden güvenlik alanındakiler genelde aikido tarzı seminerlere falan katılıyor. winçun öyle değil ağız burun dalıyorsun sonuç olarak düşünsene adam koruma biri bişey yapıor herif oturuyor saldırganı yumrukluyor:P

eksikleri yok değil vuruş yok herşeyden önce o yüzden mesela aikidoyu yaratan adam öğrencilerini eskiden başka savunma sanatı çalışmış kişilerden seçermiş vurmayı bilsinler diye.

fenris said:

Black-ice said:

kısaca güzel baya aikido:P ama wing chunda falan daha çabuk sonuç alırsınız aikido sabır işi bir hayli.

aikido yapmadım ama bana tam tersi görünmüştü. wing tsun a alışması biraz vakit alıyor ya... kişiden kişiye değişir tabi.

valla şöyle. şimdi 1 sene wing chun yaptın diyelim, sokakta kendimi korumaya kalksan en azından hiç eğitimi olmayan bir adamdan çok daha iyi ve yerinde yumruk atarsın hatta başarıya bile ulaşabilirsin. tabii ki de 1 sene çok az ama 1 senelik aikido eğitimiyle birine öğrendiğin 50 teknikten birini kavga esnasında çok hızlı düşünüp girmek gerçekten çok zor. 2 senede de zor belki 3 senede de zor.

tekniği girsen bile acemice sonunu getirmen zor, ufacık bir açık versen kendini yerde bulabilirsin.

hah aikidoda hareketler rakibinin bileğini tutturarak çalışılır. ben mesela sokakta o adam aynı çalıştığım şekilde tutsa bileğimi hızlı olursam gayet de girebilirim tekniğe adamın da belki bileğini eline bile verebilirim. ama tutucak da bileği aynı şekilde sen de panik yapmadan tekniğe giricen falan çok zor.

yani arkadaşlar arasında yapıyoruz bazen tut diyorum bileği bak napcam, sonra bi bakıyorum lan nasıldı be fln düşünüyosun anca yapıyosun, kavgada bide panik, korku valla çok zor.

mesela hocalar o bütün teknikleri senin bileğini havada yakalayıp girebiliyorlar işte o hale gelmek lazım malesef. yani adam düşünmüyor bile kafada bin tane teknik var omurilik direk yapıyor bi tanesini anlamıyor bile adam:) karşıdaki hiç anlamıyo noldunu:P
Sosyal ağlarda paylaş

sayokan said:

Merhaba arkadaŞlar bende TÜrk SavaŞ Sanati SAYOKAN yapiyorum. Çok memnunum gerek teknİk gerekse kalici stratejİlerİ sayesİnde diŞardan gelen saldirilara karŞi kendİmİ savunacaĞima İnaniyorum.. Zaten gereklİ ÇaliŞmalar 1 kİŞİ 2 kİŞİ 3 kİŞİye karŞi antremanlarda ders İÇerİgİ olarak verİlİyor.. Sadece sİzlerle bunlari paylaŞmak İstedİm tabİkİ herkez kendİ yaptigi savunma sporunu Övecektİr Öyle dÜŞÜnmenİzİ İstemem...hayirli gÜnler...!

sayokan sey del mi ya
bole deniz makarnasiyla birbirinin kafasina vuruyo admalar
Sosyal ağlarda paylaş

şeyi merak ediyorum

bu dövüş olaylarını savunma amaçlımı öğreniyosunuz hani nolur neolmaz biri gelir saldırır alırım aklını diye mi

yoksa nebiliyim deşarj olmak için falan mı nedir yani motivasyonunuz

bi tek bana mı saçma geliyo abi anlamıyorum bu olayı

manyakmısınız olum niye dövüşüyosunuz lan adfs
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

şeyi merak ediyorum

bu dövüş olaylarını savunma amaçlımı öğreniyosunuz hani nolur neolmaz biri gelir saldırır alırım aklını diye mi

Beni bu stiller, vücut geliştirme ve fitness dan daha çok motive ediyor. Savunmaya da katkısı oluyor tabi bir yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

Zep said:

şeyi merak ediyorum

Beni bu stiller, vücut geliştirme ve fitness dan daha çok motive ediyor. Savunmaya da katkısı oluyor tabi bir yandan.

Formda sağlam bir vücut yapmak için birebir.Sokakta gerçekten kendini koruman gereken durumda bir işe yaramaz hiçbiri.

Benim başıma gelen olayda 2 si bıçaklı 3 kişi gasp maksadıyla çullandılar.O ordatamda Jet Lee gelse delerler bi yerinden.Paşapaşa verdim cüzdanı
Sosyal ağlarda paylaş

bansheee said:

Mino said:

Zep said:

şeyi merak ediyorum

Formda sağlam bir vücut yapmak için birebir.Sokakta gerçekten kendini koruman gereken durumda bir işe yaramaz hiçbiri.

Benim başıma gelen olayda 2 si bıçaklı 3 kişi gasp maksadıyla çullandılar.O ordatamda Jet Lee gelse delerler bi yerinden.Paşapaşa verdim cüzdanı

3 gasp denemesi benim de başıma geldi. Birini duvara gömdüm peşimden gelmeye maçası yemedi sonra. Bir tanesi atar yaptı aynı şekilde karşılık verince tüydü. Diğeri 4 kişiydi kasten çarpıp 4 ü yolumu kesti ama beklenmedik tepki geldi benden. Resmen trolledim herifleri ona rağmen birlikte peşimden gelemediler 3 ü takip etmedi beni arkada kaldı diğeri destek bulamayınca o da vazcaydı.

Ha tabi sikletim heriflerin hepsinden daha ağırdı o başka bir konu.

Kesinlikle aha ufacık bu herifler diyip küçümsemeyin tabi tehdit varsa ve kaçınılmazsa etkisiz hale getirmeye çalışın herifleri. Hayat sözkonusu sonuçta.

Bir de sokakta bir stili harfiyen uygulamaya çalışmayın yani. Size saldıran kişi belli bir metodla saldırmıyor sonuçta. Ne fırsat varsa patlayıcı güçle onu yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

sokakta komplike hareketler işe yaramıyo da, mesela aikidoyu sokakta adam dövme odaklı yaparsan bişey öğrenemezsin ama sürekli aikido yaptığın zaman vücudun kazandıklarıyla sokakta çok rahat kendini savunursun. aikidonun hareketleriyle demiyorum, aikodunun vücuda kazandırdığı, ataktan kaçma refleksi, çeviklik filan, bi kavga anında savunma hareketi düşünemesiniz bile sizi kurtaran şeyler oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

sokakta komplike hareketler işe yaramıyo da, mesela aikidoyu sokakta adam dövme odaklı yaparsan bişey öğrenemezsin ama sürekli aikido yaptığın zaman vücudun kazandıklarıyla sokakta çok rahat kendini savunursun. aikidonun hareketleriyle demiyorum, aikodunun vücuda kazandırdığı, ataktan kaçma refleksi, çeviklik filan, bi kavga anında savunma hareketi düşünemesiniz bile sizi kurtaran şeyler oluyo

Bütün stiller aşağı yukarı bu yetiyi kazandırıyor zaten, farklılık bakış açılarında belli oluyor. Zaten o açıları beğenmeye göre stillere yönelmiyor muyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

bansheee said:

Mino said:

Zep said:

şeyi merak ediyorum

3 gasp denemesi benim de başıma geldi. Birini duvara gömdüm peşimden gelmeye maçası yemedi sonra. Bir tanesi atar yaptı aynı şekilde karşılık verince tüydü. Diğeri 4 kişiydi kasten çarpıp 4 ü yolumu kesti ama beklenmedik tepki geldi benden. Resmen trolledim herifleri ona rağmen birlikte peşimden gelemediler 3 ü takip etmedi beni arkada kaldı diğeri destek bulamayınca o da vazcaydı.

Ha tabi sikletim heriflerin hepsinden daha ağırdı o başka bir konu.

Kesinlikle aha ufacık bu herifler diyip küçümsemeyin tabi tehdit varsa ve kaçınılmazsa etkisiz hale getirmeye çalışın herifleri. Hayat sözkonusu sonuçta.

Bir de sokakta bir stili harfiyen uygulamaya çalışmayın yani. Size saldıran kişi belli bir metodla saldırmıyor sonuçta. Ne fırsat varsa patlayıcı güçle onu yapın.

doğru tabi de benim olayda bağımsız gibi görünen 2 grup var arkada 2 kişi karşıdan gelen 1 kişi.Karşıdan gelen adres sorma vb bahanesiyle oyalıyor o sırada arkadaki 2 kişi yakalıyor bıçağı da çekiyor sonrası malum.Hani bööle sataşma gibi bir olay yok yani.

Tabi kas hafızası denen bir olay devreye girerse çoğu durumda kaçacak kadar zaman kazandırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,
Ben kendimi savunma adına bi dövüş sanatı yapmak istiyorum.
Kız arkımla geç saatte yolda 2-3 hıyar üff yavrum diye laf atarken duymamızlıktan gelip manitaya kepaze olmaktansa arkamı dönüp ne biçim konuşuosun lan deyip herif karşılıında üstüme yürürse al aşagı edebiliim istiyorum.
fitness yapmaya başlamıştım ama çok sıkıcı bende dövüş sanatlarına merak saldım başlamak istiyorum istanbulda ataköy bakırköy tarafında oturuorum.
1.71 boy 68 kiloyum yaşımda 25.
buralarda iyi hocalardan iyi bir yer söylebilirminiz?
Wingtsun hoşuma gitti etkili gibi bayagı?
sokakta işe yaraması için ne kadar süre gerekli?
öyle wingtsun idmanları sırasında patır kütür dayak yiyomusun yada idmanlar eğitimler acı vericimi canın acıyomu yani??
yada hangi sporlarda canın yanar?
hangi sporu tavsiye edersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...