Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filmi çekilebilecek bi oyun [ciddi bi olay]

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

şimdi biz bi işe giriştik ama hangi oyunu yapacağımıza karar veremiyoruz.Filmde en az 2 kadın 2 erkek karakter olmalı.Fazla kostüm mostüm olmasın (küçük bütçe).Film LULA'nın filmi falan olmayacak aman...Yani MaxPayne'in filmi gibi bişey düşünüyordum ama yapılmış olduğunu görünce hayallerim yıkıldı:(hayallerimi yıktılar....VİCDANSIZLAR!!!öhüm.. neyse az şekilde özel efekt olabilir.sonra eeeee???aklıma geldikçe cevap yazarım zten.sizce hangi oyunun filmini çekmeliyiz?[hline]It's now or never,
Come hold me tight
Kiss me my darling,
Be mine tonight
Tomorrow will be too late,
It's now or never
My love won't wait.
Elvis Presley

Sosyal ağlarda paylaş

e bir kere mad max yapıldı diye benzer setting'de başka film yapılamayacak mı? hepsi taklidi mi sayılacak? matrix terminator taklidi deyip atalım çöpe o zaman.. :)

levie belki neler yapabileceğinizi biraz daha açıklasaydın net bir fikrimiz olurdu ne önerebileceğimiz konusunda. fantezi ya da bilim-kurgu tarzı mümkün mü? değilse zaten mecburen basit bir oyun konusu seçeceksiniz..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir aktör, photoshoptan iyi anlayan bir adam, ve iyi fotoğraf veya film çekebilecek birisi bence herşeyi organize eder. Küçük bütçeyle ilginç bir film yapılır.

Ben starcraft diycem. Ama küçük bütçeyle çevrilecek bir film değil ki.. Hah, buldum, diablo.
1 kahraman, 1-2 satıcı, bir sürü de yaratık giysisi koyarsınız,
Bartuc'un mirası gibi bir film yaparsınız.
ama zindanı nasıl yaparsınız bilmem ki.. eheh[hline]fizban:
forza tayvan malı chipsetler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 03 July 2003 11:18 tarihinde demiş ki:
iyi bir aktör, photoshoptan iyi anlayan bir adam, ve iyi fotoğraf veya film çekebilecek birisi bence herşeyi organize eder. Küçük bütçeyle ilginç bir film yapılır.

[hline]fizban:

bu dediklerinin hepsi var bizde şu anda.[hline]It's now or never,
Come hold me tight
Kiss me my darling,
Be mine tonight
It's now or never
My love won't wait.
Elvis Presley

Sosyal ağlarda paylaş

diablo yapın o zaman güzel olur.
tarla bir arazide, veya eski kalelerde (izin verirlerse, mesela bodrum kalesi) çekim yaparsınız.
işte kahramanımız insanlarla sohbet eder, bu sırada acting yeteneğinizi ortaya koyarsınız.
sonra yaratıklara saldırcağı zaman (mesela yaşadıkları yeri basar bu yaratıklar, ya da kasaba bir takım yaratıklardan şikayetçidir bizimki ele alır işi) ise efektkerle felan desteklersiniz artık.
birkaç film hilesiyle çok güzel şeyler çekebilirsiniz.
mesela illa köyün tamamını kurmanıza gerek yok.Arkaya bir iki tahta koyarsınız, tahtalarla çevrili köy imajı verir.[hline]fizban:
Sosyal ağlarda paylaş

Kıyafet dert olmasaydı direk monkey island derdim. Gerçi abuk subuk kıyafetlerle bile çekilebilir ama mekan falan olmaz bu sefer.

Motor kullanan varsa full throttle çekebilirsiniz. Ama o da yalan olur ehi.

Oeh şöyle bi düşününce tam olarak çekebileceğiniz oyun bulabileceğinizi sanmam.[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 03 July 2003 13:04 tarihinde demiş ki:
monkey island[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]

max payne den sonra ilk o aklıma geldi açıkçası.ama biraz düşününce üstünde MI3 ün çekilmesinin o kadar da kolay olmayacağını anladım. Ama şu an en kolay yapılası filmin o olduğu gibi gözüküyor. bunun çekilmesinin zor olan yanı gemiler. Gemi sahnelerini falan nası çekicez. Aslında Monkey Island film yapılmak için çok iyi bi oyun gibi gözüküyo.[hline]It's now or never,
Come hold me tight
Kiss me my darling,
Be mine tonight
It's now or never
My love won't wait.
Elvis Presley
Sosyal ağlarda paylaş

Fullthrotle olabilir,

Jagged Alience serisi kolay olur (ama sıradan film olma riski var).

UFO enemy unknown ÇOK Güzel olur.

Eski SYnDicate süper olur. Başında bir narrator konuşurken olayların nasıl o raddeye geldiği görsel olarak da resim resim anlatılır, sonra tek bir mission filme alınır.

Hmm sanırım en iyi fikir budur. Syndicate
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 03 July 2003 15:38 tarihinde demiş ki:
fallout film olarak iyi olur da, çok az bütçeyle çekebileceklerini hiç sanmam.
oyun gibi birşey dediğin gibi bütçe yüzünden zor olur armor du silahtı
ancak post apocalyptic ortam kolay bir şekilde oluşturulabilir ve gayet te hoş olur bkz : delicatessen (vault falan imkansız tabii de şehir olabilir)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Darkfall'a ne dersin?Tek bir kişi(ve biraz insan sesi)ile çekilebilir.Bence oldukçada güzel olur.Ama olmazsa kolay çekilebilecek sadece The Sims var gibi gözüktü bana:)Yada becerebilirseniz EchoNight çekin(dicem ama.Ufak kızın hayaleti nasıl yapılacak:))[hline]İnsanlar dehşet icinde.Elfler ormanlarina çekilmis dış dünyayala baglantialrini kesmisler.Cüceler dağlarinda baltalarini bileyerek vakit geciriyor.Tum ırklar korku içinde bekliyorlar.Sadece bir drow bu karmaşanın ortasinda kilicini kaldirmis büyücü dostunun emrini bekliyor.Bu savaş gercekten kayda değer olacak.Belkide bu son savaş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...