Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Modem nasıl soğutulur? Ya da yanar mı? Yanabiliyosa ne yapılmalı?

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar bi kablo modemim var download yüzünden uzun süre açık kalacak(1 hafta kadar kesintisiz). Yanabilir mi? Yanabiliyosa nası bişey kullanabilirim yanmaması için? Evdekiler her an panik halindeler alet yüzünden. Şimdi gece gece açık bırakmak istiyorum. Ama olur da yanarsa diye (az bi ihtimal de olsa) uyuyamıyorum yatağımda(böhü salonda da sivrisinek var). Şimdi ben neapayım? Modemin yanma olasılığı var mı? benim uykum var...[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbirşeycikler olmaz.

modem soğutmak diye birşey yok, ısınarak yanması da mümkün değildir.

ben kaç yıldır 24 saat açık bırakıyorum pc'yi. şimdiye kadar hiçbirşey olmadı.
yani ne bilgisayar ne modem yanıyor.

ancak. evet bir ancakı var. prizlerin güvenli olması gerekli. sen 10 elektrikli aleti tek bir prize taktığında sorun çıkarma ihtimali var. kısadevre, yangın vs.
bundan dolayı bilgisayarı bağladığın prizin emniyetine dikkat edersen, kaliteli uzatma kullanırsan hiçbir sorun çıkartmaz.
tabii bu konuları elektrikçiler daha iyi bilirler.

yani demek istediğim, bilgisayarın açık kalmasıyla ne bilgisayar ne kablo modem yanar. test edildi onaylandı.
ancak elektrik konusunda dikkatli olmak ve önlemler almak lazım. prizden doğacak bir sorun sonucu çıkacak yangından ben sorumlu değilim :)

neyse öyle bişi işte..[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
sorun olmaz, ki zaten modemi üretenler göz önüne alıyor bunları
oda sıcaklıgında calısan bir modem 1 ay kapanmasa bile bişi olmaz merak etme

ha eğer oda aşırı sıcak sa ve modemin bulundugu yerde pek hava dolaşımı yoksa ve normalden fazla ısınıyor ise modemin çok ısınan kısmına metal bir plaka daya sıcaklık onun üstüne aksın
ama bu çok fazla etki göstermez, nispeten soguma sağlar

priz olayı da şöyle
senin kullandıgın priz tek bir sigorta üstünden akım cekiyor
sen o prize yüksek akım çekecek pek çok cihaz bağlar isen sigortalar hasar görebilir ve 1 hafta acık kalmasını bekledigin pc sigorta atınca kapanabilir o nedenle dikkat etmen gerek
uzatma kablosu önemli zaten dandiklerinde kaçak olabiliyor
kullanılan malzeme yeterli gelmeyebilir falan o nedenle kaliteli bişiler olması daima iyidir. tehlikeli işler bunlar, 10 m ucuz olanı alayım derken evi yakmak olası :)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar uzatma kablosuna baktım da markası Pelsanmış. Açıkçası çok dandik bişeye benzemiyor.açıkçası daha önceden de bırakmıştım açık da dün gece bi huzursuzluk geldi yanabilir belki filan diye. Baktım modemde de fan falan da yok yanabilir gibi geldi bi an. yanma gibi bi ihtimal olursa sigorta atar mı pekü?[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

yıldırım düşmedigi surece guvendesin.[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

ani akım değişikliği olmadığı sürece veya hiper sıcak(zaten durman imkansız senin ondan bu seçeneği geç) bir ortam olmadığı sürece birşey olmaz

tek sorun 1 ayı geçtikten sonra gargur ses çıkar makinandan fandan sağdan soldan birazda makinanın olduğu odanın sıcaklığı artar. bunun dışında makinanın modemin aralıksız açık kalması dışında bi problem yaşamadım gürültüye zamanla alışırsın sıcaklıksa yazın bitiriyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya neden kastırıyorsunki 1 hafta açık bırakmak için? bence ne indiriyorsan parça parça indirmeye çalış yada aracı program kullan flashget fln gibi. belki yanmaz modemin tamam ama riske girmemek için arada bi dinlendirmek soğutmak için bi yol bul bence.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...