Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

256k kablo internet = 40kb/sn ?

Bone

Öne çıkan mesajlar

şimdi, şöyle bir sorum olcak.
ben az önce bir programı 40kb/sn ile çektim de, kablo internet kullanıyorum, bu hızlanma nasıl mümkün oluyor onu anlamadım.

normalde elimizdeki kablo internet hedesi,
64k = 8kb/sn
128k = 16kb/sn
256k = 32kb/sn
512k = 64kb/sn
1024k = 128kb/sn
maksimum download hızlarına izin vermiyor mu?

peki benim şimdi kullandığım 256k'nın download hız limiti 32 olması gerekmiyor mu?
nasıl oluyor da ben ortalama 40-41 gibi bir hızla çektim o dosyayı? az buz değil, arada 8kb/sn fark var

-acaba kablo internet, kullanıcılarına kıyak mı çekiyor, son zamanlarda potansiyel hızı mı arttırdı? (mesela 256k alan kişilere 300k hizmeti, 512k alanlara 600k hizmeti gibi)
-yoksa fileplanet'in programı bir açıktan mı yararlanıp böyle hızlara çıkıyor?
-diğer bir ihtimal de gece az kullanıcı olduğundan internet daha hızlı oluyor.

ama içime bir kurt düştü, acaba fileplanet'in downloaderını kullanınca, yüksek hızlara çıkınca, kablo internet yetkilileri, limit üstü hızlarda çektiğimi görüp internetimi kapatırlar mı?

ne biliyim anlık hızlanmalarla 170kb/sn gibi şeylere rastladım da, şimdiye kadar böyle sabit ve uzun süreli 32+ hızlarda duran birşey görmedim.
5-10 dakika boyunca program öyle sabit şekilde 40 ile indirdi. bu da beni şaşırttı.
bu yüzden içime kurt düştü zaten :)

acaba nedeni tam olarak ne olabilir? bir size danışayım, sorayım dedim.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 05 Ağustos 2005 04:50 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

256k = 32kb/sn

haksızlık var o zaman simdi burda
ben 29'u gecemedim daha
sikayetciyim.

kacak elektrik olayina dondu buda.
siz caliyosunuz cirpiyosunuz
sonra bize patliyo faturasi =)[/
[signature][hline]gamers.gen.tr
karakedi, 25 Temmuz 2005 20:59 tarihinde demiş ki:
ya sabır a.k.

[Bu mesaj tAKA tarafından 05 Ağustos 2005 04:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

cfosspeed konusuna çekmek istemiyorum ama belirtesim geldi burda: cfosspeed kullandığımdan beri dl ve ul sınırı koymuyorum, bi yandan da site site geziyorum. traffic shaping yalan değil sanırım. biri modemin falan desteklemesi gerektiğini söylemişti. belki desteklemiyordur?[signature][hline]Dextra, 29 Ekim 2001 00:40 tarihinde demiş ki:
Minoc'da fisherman'e Igor buy dedim. Göctük.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
ehehe interaktif'in gücüdür o bonecrusher :)
interaktif gayet sağlam firma, eskiden kablolar bağlantı hızının iki katını verirdi. bence bu tarz şeyler normal, umarım gene iki katına çıkarız :-p[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

256 nın anlamı max:256 kb ile download yapabilirsiniz demek tabi bunun gerçekleşmesi için o anda hiçbir adsl kullanıcısının internette olmaması gerekir .[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

:) vallaha ben hep 100 120 ile flaan çekiyordum format attım 20 ye düştü :(

TİTİnet bize kıyak geçio sanırım..Bu arada 256k kablo 40k civarı download etmesi lazım değilmi? bildiğim kadarı ile 64 alıcna 128 128 alınca 192 256 alınca 512 veriyorlar.[signature][hline]Turkiyede bir ilk mmorpg arşivi hadi, Online dünyaya sizde katılın
Sosyal ağlarda paylaş

oha be nasıl mümkün oluyor.

Ben vallahi cfosspeed le çıkabileceğim en üst seviyeye çıktım herhalde

30kb (sabit) down
8-15 upload
nettede çok rahat geziyorum.

Uo oynarken yanlız 56kb çekiyorum :)[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lexius, 05 Ağustos 2005 12:29 tarihinde demiş ki:
256 adsl download accelerator kullanıorum ultra bilmemne speed yapıorum paralı :) 60-45 arası çekiorum

bu 60-45 dediğin anlık hız değil herhalde?

iyi o zaman seni iyi keklemişler, 256 yerine 512 vermişler.
böyle keklemeye can kurban aslında

said:
Sorj, 05 Ağustos 2005 10:29 tarihinde demiş ki:
bildiğim kadarı ile 64 alıcna 128 128 alınca 192 256 alınca 512 veriyorlar.

hayır
kablo internet için eskidendi o, ve sadece 64 ile 128 için geçerliydi, 256 için değil.
64 alt sınırını 128e çektiler, o zaman kalktı bu hadise :)
[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 05 Ağustos 2005 13:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...