Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticampaign v5.0 Campaign Journal

Grudge

Öne çıkan mesajlar

pazar günü 1050 de vapur var kadıköyden eminönüne. aynı saatte üsküdardan da var. eğer ordan gelecek olan varsa. 1120/1130 civarı eminönüne geçmiş olur bu aletler.
sufi bizi eminönünden alabilir. ya da nası gelebiliriz kedi başımıza acep?[signature][hline]THAT IS NOT DEAD
WHICH CAN ETERNAL LIE,
AND WITH STRANGE EONS
EVEN DEATH MAY DIE.
-An unknown prime author.
Proving that not all of them are clueless
Sosyal ağlarda paylaş

alırım sorun değil. eminönü olunca beşiktaş gibi iş karışmıyor, hemen hemen yolumun üstü sayılır. e5'ten geleceğime sahilden gelirim hepsi o yani :)[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004

[Bu mesaj Sufi tarafından 09 Aralık 2004 23:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oke ozaman. öyle yapalım senin için de sorun olmicaksa. sen saat 1130da falan eminönünde olacak şekilde ayarla kendini. direk müsait biyerden biner gideriz...[signature][hline]THAT IS NOT DEAD
WHICH CAN ETERNAL LIE,
AND WITH STRANGE EONS
EVEN DEATH MAY DIE.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce knowledge(planes)'i direk almicaanızı, parçalara bölüp alacaanızı söylemiştim. şimdi bu konuyu netleştirmeye çalışcam

Her skill''in altında ilgili planeler yazılı. Konuyla ilintili skilli alabilmek için, o planede bi miktar zaman geçirmiş olmak ya da özel olarak o planeleri araştırmış olmak gerekiyo. Her skillde aldığınız 5 rank, diğer knowledge(planes) skillerinize +2 sinerji bonusu veriyo

Knowledge(outlands)
Plains of concordant opposition, gate towns and sigil
Knowledge(Planes of Chaos)
Infinite layers of the Abyss
Olympian Glades of Arborea
Ever-Changing Chaos of Limbo
Windswept depths of Pandemonium
Heroic Domains of Ysgard
Knowledge(Planes of Law)
Infernal Battlefield of Acheron
Peaceable kingdoms of Arcadia
Nine hells of Baator
Clockwork nirvana of Mechanus
Seven mounting heavens of Celestia
Knowledge(Planes of Conflict)
wilderness of the Beastlands
twin paradises of Bytopia
Tarterian depths of Carceri
Blessed fields of Elysium
Bleak eternity of Gehenna
The Gray Waste of Hades
knowledge(inner planes)
Elemental planes of Air, Fire, Earth, Water
Paraelemental Planes of ice, magma, ooze, smoke
Quasielemental Planes of lightning, mineral, radiance, steam, ash, dust, salt, vacuum.
Negative & Positive energy planes
Knowledge(Astral)
The silver void of the astral plane
Knowledge(Ethereal)
Crystal Spheres and the Prime Material
Border Ethereal
Deep Ethereal
Demiplanes
Knowledge(Plane of Shadow)
The plane of Shadow
Alternate Prime Material Planes[signature][hline]THAT IS NOT DEAD
WHICH CAN ETERNAL LIE,
AND WITH STRANGE EONS
EVEN DEATH MAY DIE.

[Bu mesaj Grudge tarafından 10 Aralık 2004 20:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oha abi
arkadan vemic yelesi sarkıyo resmen. :-p
neyse...
2175 xp aldınız efenim kişi başına. gayet eli açık davrandım valla.[signature][hline]THAT IS NOT DEAD
WHICH CAN ETERNAL LIE,
AND WITH STRANGE EONS
EVEN DEATH MAY DIE.
Sosyal ağlarda paylaş

muhattap olduğunuz factionların felsefesi...

free league

None of those faction-fawners know the dark of things! No one sod, berk or blood, knows the dark of the Mulitverse! Now we (and we ain't no faction - get that straight to begin with...) believe that joining some thinker's troupe ain't gonna help a sod any. You've got to watch what happens and decide for yourself.

Harmonium

Peace and Harmony are Everything; Peace must be achieved, no matter if war must be had first. Harmony will be achieved, no matter the cost.

Society of sensation

Only through experience can we truly know the dark of the Multiverse. This experience can only be gleaned through our senses - sight, smell, taste, touch, and hearing. Everything that we know comes to us through these physical means. Learn these senses and use them and the truth will be shone to you.

The fated

Might makes right. We see it every where in the Multiverse, as plain as day. Why does the Lady rule the Cage? Because she can, berk! There's no one powerful (or foolish) enough to wrest it from her grasp. Now if a cutter, could, though, it be his, right? To have and to hold - until somebody stronger takes it away. If you can grab it and hold onto it - then its yours, plain and simple.

[signature][hline]THAT IS NOT DEAD
WHICH CAN ETERNAL LIE,
AND WITH STRANGE EONS
EVEN DEATH MAY DIE.

[Bu mesaj Grudge tarafından 12 Aralık 2004 21:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

genjuronun karakteri bizim yanımızda ve factionının yardımıyla değişmezse, yakın zamanda fatedlara geçer gibi geliyo bana. dooru sölemiş githyanki.

bu arada iğğrenç görünüyorum tiskindim kendimden.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Ne de alam-fikre bir mersa, Olan bu mai deniz
Melali anlamayan nesle aşina değiliz.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 12 Aralık 2004 22:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

işte gecenin yıldızları :):

sevgili dm'imiz grudge...

horace armonikası ile yeni arayışlar içinde...

yeşilçam'da bile böyle jön görülmedi :D

genjuro'dan mahçup bir gülümseme :-p

sufi "acaba 90 yaşına gelmeme ne kadar kaldı?" diye düşünürken...

konuk sanatçılardan jinni oyunu hem seyredip hem kıskanırken :-p

ve son konuk sanatçımız rexar[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004

Sosyal ağlarda paylaş

öeeeh ne bakış fırlatmışım be :-P günlük bitmek üzere bitirir bitirmez yapıştırıyom foruma. Ama bugünü özeltersek "Herkez sknin doğrultusuna giderse ne olur?" sorusunu cevaplamaya çalıştık :)[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Tarih: gene bilinmiyor (bence artık tarih yazmamalıyım)
Avernusa düştüğümde öldğümü zannetmiştim. Ama ölümün bizim bildiğimiz ölümden çok farklı olduğunu kavramam uzun sürmedi. Normal bir faerunlunun, yada buranın değimiyle toride yaşayan birinin hayal bile edemeyeceği şeylere tanık olmuştum. Bunlar zihnimin bana oynadığı oyunlar değildi çünkü söyleidğim gibi bukadar şeyi ben hayal bile edemezdim. Artık etrafa farklı gözlerle bakmaya başladım buraya geleli pek fazla olmadı ama içimden bir his raeruna kısa sürede döenemyeceğimizi söylüyor.

1.5 gün önce fahişe büyücü hexla nın evinden yola çıktık. Yanımızda bize portal ı göstereceğine söz veren ve sadece kafadan ibaret olan, valkrith vardı. Ealon (a.k.a. bard) gece gene hexla ile işi pişirmişti. Anlamıyorum cehennemin ortasında cinsel açlık çekme fikri bana çok uzak kalıyor. Valkrith e avernus ve planeler hakkıdna bir çok soru sordum çoğunu kaçamak bir şekilde kafan basmaz şeklinde cevaplandırdı. Ama öğrendiğim kadarıyla cehennemde her zaman bir savaş varmış. Baatezular ile tanariler arasındaymış (ki biz baatezuların bölgesindeymişiz) Kimin daha kötü olduğu hakkında birbirleriyle savaşıyorlarmış. İlginç bir durum.
Hexla ile vedalaşırken, Ealon a özenen Moraad (a.k.a. Rahip) cehennemde de böle bir zevki tatmış olayım diye bir heves içerisine girdi. Tabi bu heves ona pahalıya patladı daha sonra. Şu anda bile gülemekten bu satırları zor yazıyorum. Kısaca Moraad ın artık kuşu ötmüyor...
Valkrith i dikkat çekmesin diye bir torbanın içine koyduk. nede olsa avernustan bir petitioner kaçırıyorduk. Bu büyük bir suçtu. Valkrith in söylediğine göre Büyük Avernus Yolundan bir tuğla alıp o tuğlanın aktive edeceği bir gate ile buradan kurtualcaktık. Tabi bu olay söylendiği kadar kolay olmadı.
Yola vardığımızda herşey normal gözüküyordu. Valkrith in söylediğine göre portla da çok uzak değildi. Ama şu ana kadar hiç yanımızda olmayan şans gene bize bir numara yapmıştı. Yer ritmik seslerle sallanmaya başladı. Bir ordu hareket ediyordu. Kalenin içinden çıkıyorlardı. Uzaktan pek kestiremiyorduk ne kadar büyük olduğunu ama biraz zaman geçince kaleeden hala belli bir düzen içerisinde ordunun çıkmaya devam ettiğini görüyorduk. Sanki bir nehir gibiydi ve kalenin içinden dışarı doğru akıyordu. Yukarısında uçan yaratıklar etrafı gözetliyordu. Şu durum bizim yoldan taş söküp gate e ilerlememiz için hiç iyi değildi. Tepede bir yere gizlenip bekledik.
Orduya baktıkça aklımda bir soru belirdi. Böyle bir gücü faeruna yollasalar baştan aşağı yok edebilirlerdi. Ve bu ordu benim yaklaşık 100 metre ötemden geçiyrodu. Korku ve korkumu bastıran merakla onları izliyordum. Aklımda ikinci bir soru daha belirdi. Bu ordu kiminle savaşmaya gidiyordu? düz bir mantıkla düşmanları da hemen hemen aynı güçte olmalıydı.
Ordu birden ilerlemeyi kesti ve beklemeye başladılar. Geçip gideceklerini bekliyorduk ama herzamanki gibi hiç bir şey beklediğimiz gibi gerçekleşmiyordu. Valkrith bu ordunun belki aylarca burada bekleyebileceğini söylüyordu. Üzerimizde hezla nın yaptığı bizi hava şartlarından koruyan büyüler vardı. Büyünün süresi bir gündü. dönüş süresini de hsaba katarak büyünün süresi bboyunca orada kalıp beklemye karar verdik.
3-4 saat bekledikten sonra kale tarafında bir haraketlenme oldu. Devasa bir yaratık kaleden çıkıp obu tarafa doğru uçmaya başladı. Sanırım ordunun kumandanıydı. Onun gelişiyle askerler çok büyük bir gürültüyle hazır ola geçtiler. Kumandan ordunun başına geçip anlamadığımız bir dilde bir şeyler söyledi. Ve ordu tekrar harekete geçti. Şansımızın döndüğünü zannediyorduk.
Ordu tamamen uzaklaşınca ben yolda doğru koşmaya bşaladım diğerleri gate e doğru ilerledi. uzaktan ufak görünen taşlarında aslında büyükçene taşlar olduğunu fark ettim. Kılıcım yardımıya birini söktüm ama kaladen çıkan uçan yaratıkları görünce şansıma küfretmeye başaldım. Kılıcımı bile orada bırakıp kucağımda taşla beraber koşmaya başladım. Calimshanda yaşadığım köyde bana hızlı koştuğum için tazı derlerdi. Ama sorun şu ki bu uçan yaratıklar daha hızlı hareket ediyorlardı.BEnim koştuğumu gören diğerleri de koşmaya başladılar öünümüzde bir tepe vardı ve valkrith, portal ın tepenin hemen arkasında olduğunu söylüyordu. Tepeye tırmanım aşağı yuvarlandığımızda hiç de hoş olmayan bir sürprizle karşılaşmıştık.
Sivri hatlara sahip bir adam karşımızdaydı. Hatta Ariel in yerden kalkamsına yardımcı oluyordu. Son derece kibar davranıyordu. Bize isminin Arklamens olduğunu söyledi. Ve ayrıca bizi beklediğini de söyledi. Büyük Avernus Yolundan bir taş çalıp ayırca bir Petitioner ı buradan kurtarmaya çalışmaklar büyük suç işlemiş olduğumuzu söyledi. Bu arada uçan yaratıklar etrafımızda turlamaya başlamışlardı.
Arklamens bizden valkrith i geri vermemizi istiyordu. Taşın bizde kalmasına izin verecekti. Ama gateten geçmemize izin vermesi için başka bir isteği olacaktı. Valkrith i geri verme kararı sinirimiz bomuştu çünkü ona bir söz vermiştik hatta ariel daha da ileri gidip onun yerine kendisini almaları
Sosyal ağlarda paylaş

süper kumpanya, süper pozlar, süper şiir, süper yazılar, süper ekip.. :-) sufi "bak mutlaka" demişti ama içim gidecek diye istemiyordum, nitekim öyle de oldu.. :hmm:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

horace ya senle hem oyun ici hem oyun disi bi konussak su karakterlerimizle ilgili nasi olur yaw oyun disi olarak metagaming bazinda diorum hani ben nasi bi adamim sen nasi bi adamsin karakterlerimizi bilelim oyun icide hani son session istemeden ufak bu jest yaptim ya sana oradan baslayarak bi conversation a girsek hani sen cok konusan adamsin ama son session az konustun :([signature][hline]"He raged at the world, at his family, at his life... But mostly, he just raged..."
Sosyal ağlarda paylaş

büyük olasılıkla oynicaz. dünden daha iyiyim. akşam saatlerinde bi mesaj daha atıcam. bi bakın.

bi problem olmazsa yarın gene saat 10:50 fapuruna binecez. (genjuro ve jaan bi 10 dakika falan daha erken çıkın ucu ucuna yetişmeyin.). aynı saatte sufi bizi aynı yerden alacak.[signature][hline]o si usque edita victus sapientia et lingua deus no praetendiese
beatus vır quı suffert tentatıonem
quoniam cum probatus fuerit accipiet coranam vitae
kyrie ignis divine eleison
o quam sancta,quam serena,quam benigna,quam amoena
o castitatis lilium
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...