Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KOTOR 2 sith lords

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Handmaidenle mirayı jedi yapabildim, butun olay influence'a bi de karaktere ne kadar yakın oldugunuza gore degisiyo. Handmaiden biraz ugrastırdı ama influence'ı sagladıktan sora mira kolay oldu. Bu arada sırasyla guardian ve sentinel oluyolar ama isin guzel yanı eski classlarından kalan class abilityleri kaybetmiyolar (mesela mira ile hala class ozelligiymis gibi repair alabiliyorum).

Ha bu arada attonla bi ara baya ugrasmama ragmen influence alamıyorum adamdan gıcık mı kaptı bana acaba anlamadım =P

[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05

[Bu mesaj Saendul tarafından 20 Şubat 2005 19:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 20 Şubat 2005 16:03 tarihinde demiş ki:
senin hatan herhalde en başta nar shaddaa'ya gitmek olmuş, ben önce dantooine ve korroiban'a gittiğimden zorlanmadım mira'yla.

kesin o yüzden
bomba koyuyorum yere, yavaş yavaş birisine yaklaşıyorum, beni gördüğü an geri kaçıyorum adam bombaya basıyor çok çok az canı gidiyor, teketekte zar zor öldürüyorum (canım da 10/1'ine kadar düşüyor tabii).
bekliyorum canım artsın diye, sonra bir daha aynı şeyleri..
nerden gitçeğimi bilmediğimden de dönüp dolaştım aynı yerde :-)

jedi'yi aldım, 4 tane askerin arasına girsem de bana mısın demiyor adam, maşallah maşallah :D Ben de mirayı bişi sanmıştım.

neyse bir daha oynadığımda aklımda buluncak ilk önce dantooine ve korrobian'a gitçem :)

said:
W3r3wolf, 20 Şubat 2005 16:06 tarihinde demiş ki:
Sam niye şaştın Kraşır'ın hile aramasına?
Adam gibi hangi oyunu oynayabilmiş ki o :)

grrr :) yokluğumdan faydalanıp arkadamdan konuşuyorsun dimek..

said:
BombaciMulayim, 20 Şubat 2005 18:33 tarihinde demiş ki:
bonecrusher, googleda arat, trilyon tane site var hilelerini yazan oyunun.

trilyon tane site var, aradım zaten
hepsinde full list yazıyor, ama konsolu nasıl açıcağımız söylemiyor, ben de onu soruyorum zaten.
` diyor ^ diyor ama " tuşunu (normal konsol tuşu oluyor genelde) denesem bile olmuyor
shift + ^ diyor bir yerde, shift + " bastım o da olmadı[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bonekraşır samin yanlışı var, ne zaman gidersen git o zorlukta oluyor orası. mira'nın dingilliği o biraz.

zira sam yanlış bir bilgi verip duruyor, lvl atladıkça karşı tarafın yerinde saydığını söylüyor. ancak öyle değil, biz lvl atladıkça monster lvl de artıyor. oyunun kolay olmasının damarı orada değil, bizim üst lvllerde hakkaten çok fazla güçlenmemiz.

yoksa onlar da bize oranla, kendi çaplarında güçleniyorlar. ama biz çok çok güçleniyoruz eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

bonkıraşır sen de çok kolaycısın haa.. medpack'ler ne güne duruyor, shield'ler ne güne duruyor, hepsini kullan işte. zaten oyunda başka hiçbir yerde ne grenade, ne medpack, ne de shield kullandım. düşmanın ortasına dalmak yerine teker teker çekersen böyle "hile istiyooom böhüeee" diye namını ayaklar altına aldırmazsın en azından.. :-p

ayıpladım seni.. :horace:

bu bioware kökenli rpg'lerde cidden böyle bir sorun var, mesela nwn'de de chapter 1'da bir dire spider vardı ki lvl 6 iken filan karşısına çıkıyordu insanın, öyle zordu ki herhalde daha fazla kasıldığım boss çok azdır. en iyi ekipman, en iyi build'le gidip her çeşit buff'ı yapıp, en güçlü potion'ları içip gene süper şanslı olmanız gerekiyordu, o critical miss yapacak da siz critical vuracaksınız filan. chapter 1 kotor ve kotor 2'nin orta bölümleri gibi non-lineer olduğundan böyle dengesizlikler oluyordu. ama oyunun sonunda gelen dünyanın kraliçesi kıvamında ana boss'u çat çat tokatlamıştım potion bile içmeden..

bu tarz sorunları nasıl tespit edip bir yöntem geliştirmiyorlar bilemiyorum çünkü yıllardan beri ortada olan bir sorun. az buz da değil, şimdi oyun şu kadar kolay olmasa baştan oynayasım gelirdi ama challenge rating 0 yani..

ekleme: bombacı monster lvl nasıl artıyor yahu? onderon'a lvl 22 gittim, bende 400hp varken düşmanların 84 hp'si vardı. nesi değişiyor ve nasıl tespit ettin merak ettim..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 20 Şubat 2005 19:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 20 Şubat 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
zaten oyunda başka hiçbir yerde ne grenade, ne medpack, ne de shield kullandım.

aynen öyle, jediyken sürekli healliyorum kendimi, pata küte dağıtınca heal packler birikiyor.

yalnız orda zaten heal pack ve benzeri şeyler kullanmıştım yine de çok zor ilerliyordum.

tabii kolay yolu bir odaya girip kapıyı açmakmış ama orayı bulana kadar 4 saat save/loadlarla uğraştım :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada sam senin dediğin yöntemle tespit etmek zor olur o şeyi. onderon'a ikinci gidiş oyun lineerleştikten sonra oluyor.

bak mesela, şöyle diyelim, oyunda ilk dantoine git, oradakilerin hpleri anlamaya çalış. sonra ikinci bir oyununda mesela, en son dantoine git, öyle bak.
Sosyal ağlarda paylaş

ilginç, belki dediğin gibidir ama ölçekleniyorsa bile çok üfürükten bir ölçekleme var, ben lvl 22 iken karşımdaki adamlar taş çatlasa lvl 10 filan gücündeydi.. kreia bir şimşek çakıyordu bir düzine adam yere yatıyordu.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

haritayı aç, bütün bomba koyma yerlerini gösteriyor ama dördüncü değil, ya üçüncü ya da ikinci olsa gerek..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben hala jedi guardian'ım hemde lvl23..çünkü kreia malı beni master yapımyor deliricem[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun bugları hasta ediyor insanı yahu,tam o zombie kılıklı tiple kapışma aşamasına gelmiştim oyun reset attı ve savegame'im bozuldu.En son save'imde 2 saat öncesinde,tam çıldırmalık...[signature][hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

@Gilean : Influence ne olursa olsun lvl 15te konuşunca prestige class ı vermesi lazım Kreianın. Bi gavur forumunda okumuştum galiba Visas'ın da grupta olması lazımmış. Öldürmüş müydün?

Bao-dur u jedi yapan varsa beri gelsin, bi türlü beceremedim.

Bide 1in npcleriyle 2nin npcleri arasında benzerlikler kuran var mı? Sadece kişilikleri açısından değil, Atton ve Carth, Bastila ve Kreia, Visas ve dantooine deki şu çirkin kız, droidler, Canderouslar :)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle dediğin gibi benzerlik olayı ama ama visas'ı kimle eşleştirdin anlamadım.. :) bir tek kreia hiç kimseye benzemiyor, bastila çeyreği bile etmez..

fakat atton carth'ın tam kopyası olmuş ya, pek hoşuma gitmedi o kadar benzerlik. doğrudan carth'ı koysalarmış oldu olacak.. fakat canderous ile hk-47'nin geri dönüşleri muhteşem olmuş, özellikle canderous'un.. 8-)

yahu ben bu mandalorian'ları o kadar sevdim ki özdeşleştiremedim kendimi benim karakterle, neymiş onlara karşı savaşmış. dialog seçeneği olsa "yok ben savaşmadım onlarla, karıştırıyorsunuz" derdim.. onun yerine her fırsatta "jedi babları dinlemediğime pişmanım" dedim.. :-p yazık olmuş adamlara ya, bana kalsa onlar kazansaydı sit mit döverlerdi hepsini..

en sonda boba fett'e yapılan gönderme süperdi ama.. ;) fakat jango'ya da olabilir o gönderme boba'nın ölmediği hedesi düşünülürse expanded universe'e göre..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Expanded universe hedesini bilmiyorum ben nedir? Bide baba kimdi oğul kimdi bak onu da karıştırdım.

Visasla benzettiğim dantooine deki Juhani isimli Sith. Hani ancient grove da bulup önce dövüp sonra affedip light side yapabildiğin.
Aklıma bi tane daha geldi hemen, Mission la Zaalbar yerine Mira ve Hanharr ı koymuşlar ama yapımcıları topa tutmayalım diye bu sefer bi tanesi dark diğeri lightken katılıyor.

Bastila tabii ki Kreia nın tırnağına oje bile olamaz ama aynı ölçüde sinir bozucular :)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

allah belasini versin bu oyun ne diyim

dakikada bir cokuyo. (3 dk oynayip coktugu oldu).

ara sira kafasina esince save yi corrupt ediyo. harbi allah belani versin.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

@bonec. ğ , ü , i yi dene.. onlar acabiliyo bazen..
ilk nar shaddaya gttim .. mira ile wookieyi kesmek harbi zor ama sabırlıysan poison mineın üstünden geçir. bitsin. gene geçir. bitsin. gene.. ölüyo sonunda. (2 poison mine yede var. sende 2 bomba 1 mayın var.. yetti bana bunlar) olmadı mandolorian shield aç gir allah ne verdiyse diyip :D (dua/2h silah kullanma çok yüksek AC si.).
refugeeler için pilot bulabilen varmı? (nar shadda da deilse söylemyin :D )[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bulamadım pilot, belki bardaki sarhoş lunar bilmemne adlı geminin kaptanı ikna ediliyordur ama ben geç kaldım denemek için, kapandı bar siniri bozuk bir ziyaretçi nedeniyle.. :horace:

axedice kardeş bu expanded universe denilen işte lucas'ın kendi yazmadığı ama onay verdiği her türlü hikaye, filmlerde geçmeyen ama sw evreninde yeralan oyundu, kitaptı bilmemneydi herşey işte.. bu kitaplardan birinde solucana yem olan boba'yı (oğul) kurtartmışlar oradan popüler karakter diye. ama babasının kelleyi aldı sam jackson, herhalde jango'yu kastetti diye düşünüyorum.. (bu arada fett'lerin mandolarian zırh ile kotor serisinde gördüğümüzün zerre kadar benzerliği yok, belki mandolore'unki biraz benziyor olabilir)

ya bastila ile benzeşen taris var esas, ikisi de bize "dark side olacan aman dikkat" diye akıl veriyor sürekli, ikisi de komşusuna gülüp kendilerine halel getirtiyor.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 20 Şubat 2005 23:33 tarihinde demiş ki:
dialog seçeneği olsa "yok ben savaşmadım onlarla, karıştırıyorsunuz" derdim..

hee hakkaten öyle ya.. birisiyle oturup pazaak bile oynamak istiyor canım ama olmuyor olamıyor, jedilik yapıyoruz ortada...

bu arada dark dark dark dedim durdum ama grupta influence kazanıyım derken lightlaştık of ya. neyse verdim başımı dağlara, lightlığın zirvesine çıktım. Light Light dolaşıyoruz, neymiş, jedimiş.. Peeh.

Bizim master da çok sinir bi tip, koyucam ağzına o olcak. Sürekli ispiliyor beni ona buna. Dallamanın tekini de resledi bakalım ne olcak, hayırlısı olsun ne diyim.

Nar shadaa ve dantooine bitti, diğerlerini yapmayı düşünüyorum
zevkli bir bölüm söyleyin onu yapayım, çekemem börtü böcek.

Bu arada karakterlerdeki benzerlik benim de dikkatimi çekti, özellikle oyunda bazı bölümlerdeyken "aa ben burayı biliyorum yahu" oldum ilginç tabii, neyse :)

mira ile wookieyi kesmek çok kolaydı bence. zaten yerde yeterince bomba var, bir de kendim bir iki bişi kurdum, patladı öldü zavallıcık :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...