Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KOTOR 2 sith lords

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Upgrade olayı çok güzel ama çok kolaylaştırıyor oyunu.Gezegenler arası dolaşma faslını bitirmek üzereyim,elimde full upgrade çift lightsaber ve flurry 3 ile en zor dövüş kısımları 2 dakika sürmüyor :)[signature][hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

en son bu tarz oyun olarak kotor u oynamistim cok guzel eglenerek her gorevi yaparak bitirmistim..ama bu 2. oyun bana cok kotu geldi bilmiyorum anlayamadim olayi ya da yabancilastim bole oyunlara..yani bi an keske almasaydim diye dusundum vakitte yok pek fazla oynayacak yazin okul tatil olunca ilgilenecem ama yinede pek fazla bisi beklemiyorum oyundan..
Sosyal ağlarda paylaş

ilk oyun daha bir şaşırtıcı ve gizemliydi.2 oyun sonlara doğru hikaye açığa çıkmaya başlayınca zevkli olmaya başladı.Ama sonu beklediğim kadar güzel değildi.İlk oyundan sonra çok büyük beklentiler,özlemler içinde bekledik belkide ondandır.Ama oyun gerçekten güzeldi.Ama ilki daha daha güzeldi[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir... Haydi kafalar Telekoma
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben bunun sonunu daha çok beğendim, ilk oyunda zurnanın zırt dediği bir yer vardı, sonra klişeleşiyordu, bioware'in aribeth/bastilla fallen hede olayı baygınlık veriyordu. ikinci oyun daha derin geldi bana esasen, ama yani kıyas yapmayı gerekli görmüyorum iki ayrı şirket tarafından yapıldığı halde. iki oyun da çok güzel..

ama dediğim gibi ilk oyun da bu oyun da aşırı derecede kolay. acayip kolay. bu kadar kolay olması yerine lineer olmasını tercih ederdim, o kadar yani.. bu oyunlarda düşmanların ölçeklenmesi lazım karakterin lvl'ına göre, çok büyük bir eksiklik..

yani iki turn'de boss'un öldüğü oyun oynanış olarak nasıl keyif verebilir ki.. tamam diablo olmasın da yüzlerce medpack topladım, sadece atton'ın yalnız kaldığı yerde ihtiyacım oldu. bütün mayın, grenade olayları komedi zaten..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 20 Şubat 2005 01:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sam senin karakterle roundda 220-250 damage falan verip Sion u 2 roundda almışsındır ben 10 roundda falan alabildim doğrudur. Ama diyelim 8 düşmanla karşılaştın. Sen bunları 8 roundda alabilirsin ben iki :) 16 düşmanı 16 rounnda alırsın ben yine 2. Eheh kalabalık gruplar sadece daha fazla xp demek oluyor benim için. Force bitmiyor çünkü, save de atamıyorlar. Bi süre sonra statis atmaktan sıkıldım çünkü ha stun edip öldürmüşüm ha etmeden. Hatta damage ı daha az omasına ramen 2 saber kullanıyordum ben wis ve cha bonusları için. İkisinin toplam ability bonusu 23 falandı :) Force um 650 miydi neydi. Ama gereksiz, zaten regen sayesinde yarısına bile indiremedim bi yerden sonra. Bide cha 26 olunca darkside güçleri de pek bişey yemiyor.

Yapımcılar oynun kolaylığıyla ilglili bi açıklamasını okumuştum özetini yazayım. "Jedi's are badasses not to be trifled with" :)

O 3 kişi seçme yerlerinde Kreia ve Visas dışında diğer npclerin de ne kadar iyi olduğunu farkettim, adam gibi lvl atlatmak yetiyormuş. Özellikle Bao-dur hem melee si hem de skilleriyle en iyi npc bence. Bi Atton u pek sallamamıştım şansa. Hayır niye Mandalore barda içerken ona dalmazlar ki.. Bu arada çoğu mayın stun droidle patlıyor. Hatta mayın tarlası olan yerlerde zincirleme reaksyon bile oluyor.

Oyunun ilkine göre çok daha sürükleyici bir senaryosu var ama özellikle bazı yerlerde ben bunu Torment ta görmüştüm diyorsunuz. Gerçi Torment ın başındaki 2 isim Avellone ve Maldonado var obsidianda normaldir :)

[spo1=Göto ve diğerleri]Sam hentaicisin :-p Kadın karakter yapmışsın ordan anladım, bütün hentaiciler oyunlarda ortak özelliğiniz :) Handmaiden ı o yüzden alamamışsın gruba, kadın karakterler Disciple ı erkek karakterler handmaiden ı alabiliyor bende de disciple yoktu. Yani dövmekle alakası yok gruba almanın, ben zaten 8 str li konsülümle dövememiştim :)

Nihilus, Darth Traya yı (Be"Traya"L diyelim, ihanet etmek ve ihanete uğramak ana konsepti bu karakterin) alaşağı ettikten sonra Sion onun çırağı oluyor. Assassinleri gönderen Sion aslında ama Nihilus un emriyle yolluyor. Sanırım gücü red ettiğin için sende oluşan (yada güçte oluşan mı desek?) yara seni hem güçlü hemde Nihilus için tehlikeli kılıyor. Kreia nın seni bu kadar saymasının sebebi de bu. Visas ın adamla ilgili dedikleri doğru, zaten bi yerde Kreia da açıklıyor adam aslında gezegenleri yok edecek güçte değil, sadece gezegenleri yok edebilecek "güç" adamın vücudunda açlık olarak var ediyor kendini. Beslenemediği anda (Traya nın ihaneti, Colonel Tobin i hatırlayın aslında bize ihanet etmiyordu o anda) güçsüzleşiyor ve alıyoruz aşşağı. Yani Visas ın dediği kişi.

Ben Jedi ım diye hiç romance e girmedim rp yaptım aslında gerçek hayatımı oynadım lol) ama kadınlar arasında da benzer kavgalar çıkıyormuş.

G0-T0 la ilgili bir ek yapmak istiyorum, bi önceki spoilerda yanlış yazmışım aslında Goto diye bi crime lord yok. Eğer bu robotla infuluence yüksek olursa anlatıyormuş bu robot aslında republic in güvenliğini sağlamak için tasarlanan bi droid. Ama kimse kendisini takmaz diye Goto diye bi hologram yaratıyor ve exchange in başına getiriyor bunu. Heyt be yapay zekaya bak. Tabi kim yapmış kim etmiş bilmiyoruz o kadarını. Oyundaki onca "gotoyla kimse karşılaşamaz, anca hologramını görürsün" lafı da anlaşılıyor burda.

Ben bu Revan ın savaşmaya gittiği elemanlar kimlerdir anlamadım. İnternette araştırdım biraz gavurlarda anlamamışlar baya bi spekülasyon vardı, galiba yeni çıkıcak sw kitaplarında anlatıcaklarmış outer rim dışındaki bu tehlikeyi. Ve ihtimal expansion ın yada kotor3 ün konusu da onlarla ilgili olucak. Bekliycez görücez.

Canderous o bi kere :) Evet adam bizden sonra gitmiş Mandalore olmuş takdir ettim bende. Gerçi Carth da cumhuriyet filosunun amirali oluyor (baş amiral) Tabi her zaman değil, Bastila ve Carth ın sonları Revan için belirlediğiniz cinsiyet ve alignment a göre değişiyormuş. (misal bende amiral olamamıştı Carth, çünkü dark side revan kesmiş onu. Ama potansiyel var adamda)

Kreia cidden gücü yok etmek istiyor. Gücün insanları ve alienları gerektiğinden fazla etkilediğine inanıyor. Ama biz güçten kendi irademizle vazgeçmişiz, bu hem umutlandırıyor onu hem de bizi aşırı yüceltiyor gözünde. Sonra da oyunun başından sonuna bizi yönlendirerek Sion u ve Nihilus u öldürtüyor. Benim bi tahminim güçten bi şekilde vazgeçtiğimiz için Kreia nın dantoiinde Jedi lordlara yaptığı şeyin bizi etkilemeyeceği.

Bende 40 vidyo falan açılmıştı. Gerçi Kreia, Scion ve Nihilus un Malachordaki tapınakta geçen vidyosunu oyunu bitirdikten sonra göremedim vidyolarda. Galiba saveleri başka bi bilgisayara maillediğim için oldu. Neyse, dark yada light side olman bişey değiştirmiyor pek çünkü oyunun sonunda Traya yı öldürüp Malachor 5 ten kaçıyorsun. Bi en sonda anlattıklar değişiyordur yaptığın questlere göre. [/spo][signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

axedice kardeş ben round'da değil, attack başına 250 dmg veriyorum.. :-) hiç critical'sız turn başına 300-350 vuruyorum, zaten mühim olan 84 hp'li dandini ondereon'lular değil, 1029 hp'li darth hedehödöler.. 8-)

yapımcılar bir yerlerinden sallamış çünkü sith marauder geliyor karşıma, yaprak gibi üflüyorum. jedi meselesi değil olay, her gezegen aynı anda gidilebildiği için ortak bir seviyede düşmanlar, ilk gittiğin gezegende normal ama sonradan kolaylaşıyor öbür yerlerde. morrowind'de de vardı aynı sorun, lineer olmayan rpg'lerin ölçeklenebilir düşmanlar kullanması gerek. bir yerden sonra power attack kullanmayı da bıraktım çünkü zaten dört attack tamamlanmadan iki vuruşta devriliyorlar..

ehe çok feci şişinirim böyle, ayrıca teessüf ederim diğer ithamın nedeniyle.. :-p nasıl bir tespittir anlamadım, çetelesini mi tutuyorsun insanların karakterlerinin nedir.. :horace:

ya mandalore'un zırhı benim çok canımı sıktı, madem esaslı klan lideri, madem atraktif görünüşlü zırhı, neden standart zırh diye yazıyor? ben adama en azından kendi bulduğum mandalorian assault armor'ı giydirmek isterdim 13 def'li.. (esasen oyunun kolaylığından sıkılıp heavy armor aldım onu giymek için force hedelerini kullanamayayım diye ama koşma hızı nedeniyle sırf vazgeçtim)

bu arada koca oyunda karakterime yakışan saber rengini oyunun son beş dk'sinde buldum, öeh dedim.. (cyan, blue bulana kadar anam ağladı, silver'la kaldım, nerede satıldığını unutmuşum, tadını alamadım ilk oyundaki gibi ya, cavern'da filan bulsaydık ya her rengi)

[spo1=biiki bişşi]ohaaa bu arada, goto olayı süpermiş tabii ben öğrenemedim influenza olmadığından.. :-p

hk robot fabrikası bölümünü de çıkarmışlar oyundan, millet imza topluyor petitiononline'da yamayla eklesinler diye.. :-p

ekleme: elim yetişmedi yoksa sion'a 243 dmg'nin ss'ini alıyordum, koyardım bu lafın üzerine..[/spo][signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 20 Şubat 2005 02:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

acil hile lazım imdat çıldırcam
3 saattir bir yeri geçmeye çalışıyorum adım adım ilerliyebiliyorum
(şu salak Mira -Scout Level 11'i ilk kontrol ettiğimiz kısım)
hile tuşu nedir? türkçe klavyede hangi tuşu deniycem?
"
shift + "
gibi kombinasyonlar denedim ama açamadım
invisible diyor ama heal yazıp entera basınca da bişi değişmiyor.
öyle kaldık işte ilerlemek işkence resmen :([signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 17 Şubat 2005 03:19 tarihinde demiş ki:
abooo nar chad neymis böyle biraderlerim ehoeo
kafayı sıyırdım mirayla oynarken. save load paso, sürekli kesiyorlar eheh

şimdi robot kafalıyla oynuyorum cok geyik ehoeh.

neyse bombacı da zorlandıysa bende sorun yok dimek ki:-P[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

o bolumde butun kapilari acan bir konsol var oraya girecen (kafesten sonra sag ileri sol sol), butun kapilari acacan, mapi dl edecen, sonra bi yerde escape hedehodo diyo oraya kosacan, arkanda 1000 tane guard olmasi lazim su anda. hepsine sittiriin diyip escape hedehodosunun konsoluna tiklayacan. bu kadar ;p[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

oyunu yüklerken credits.bik dosyasında crc error verdi. ignore dedim kurdum şimdi. oyunu falan etkiler mi bu?[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

$una bi bakin yaa

[spo1=yardim edin lutfen nar shadda da kaldim]yaa yardim edin nar shadda'da kaldim. ne yapicak bi sey bulabiliyorum ne yol bulabiliyorum. gotoyu bulamiyomu$uz bu forumda yazdigina gore. e o zaman ben neyi bulucam da telos'a fuel goturucem, neyi bulucam da bilgisayarlari hacklenmekten kurtaricam?? yardim lutfen, bole kaldim hic bi sey yapamiorum [/spo][signature][hline]klavye i$te, bildigin klavye.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 20 Şubat 2005 07:58 tarihinde demiş ki:
"
shift + "
öyle kaldık işte ilerlemek işkence resmen :(

Eheh iste orda hep ezik kalmıs mayın ve bombaların gucunu goruyoruz =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

Nar Shadda'da kaldım ya..Her yere gittim bir şey yok.Red Eclipse gemimi ele geçirdi kurtardım sonra gemiden çıkınca adamın tekinin bizi çağırması gerekiyormuş ama olmadı bana bug olabilir mi nası duzeltilebilir?Kaldım öle ya[signature][hline]MKC
İLYAS

bonus:zlorwf sen misin?
Zlorwf:senim(Soldat oynarken)
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=spo]sam in de dediği gibi exchange in ilgisini çekmen gerekiyor[/spo][signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir... Haydi kafalar Telekoma

[Bu mesaj John_Petrucci tarafından 20 Şubat 2005 16:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 20 Şubat 2005 07:58 tarihinde demiş ki:
"
shift + "
öyle kaldık işte ilerlemek işkence resmen :(

püüü yazıklar olsun, şanlı bonkıraşır'ın şanı şerefi de buraya kadarmış.. :horace:

senin hatan herhalde en başta nar shaddaa'ya gitmek olmuş, ben önce dantooine ve korroiban'a gittiğimden zorlanmadım mira'yla. mandalorian melee shield kullanırsan rahatlarsın..

bir konsol var çalıştırılması gereken, sonra açılıyor kapı ve jedaaai dağıtıyor etrafı.. :-p

[spo1=bonus]exchange'in refugee sector'deki kampını duman ederseniz size visquis'den davet gelecek o zehirli bara gitmeniz için. oraya gidiyorsunuz ve olaylar gelişiyor.. ;) (olaylar zincirinin sonunda telos için yakıt da buluyorsunuz ama öncesinde hutt ile konuşmanız lazım o konu hakkında, barda dansçı arayan twilek için dansedecek birini bulmanız lazım. sanırım buradaki herkes erkek char oynattığından ortada kalmış çoğu.. :lol:[/spo][signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 20 Şubat 2005 16:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sam niye şaştın Kraşır'ın hile aramasına?
Adam gibi hangi oyunu oynayabilmiş ki o :)[signature][hline]NTV'deki NBA Stüdyo programından bir diyalog:
- Evet, Amerika'daki seyircilerimizden de bize sorular geliyor. Şimdi Middle East Technical University'den gelen soruyu sizinle paylaşacağım.
- Ya, o bizim ODTÜ değil miydi?
- O_o
Sosyal ağlarda paylaş

heh bana kalsa laytseybırı çeker keserdim hanzonun kapısını ama nasıl oluyorsa sürekli kesilemeyen kapılar koyuyorlar önümüze. episode 1'de uzay gemisinin blast door'larını (daha ötesi yok kapı olayında) kesiyordu be qui gon..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

telos'a fuel oluyordu, erkek karakterle oynamama rağmen. sanırım her şeyi duman ettikten sonra, onderon'a gitmeden önce en son nar chadda o kocaman tiple(adını unuttum) konuştum ve herif kabul etti.

şimdi hadiseleri unuttum, ne yaptım, ne ettim filan ama olmuştu. o herifle anlaşıp fuel bağlatmıştık.

bu arada bu oyunda bir şey daha dikkatimi çekti, ilk oyundaki kadar paraya ihtiyaç yok. 100k parayla bitirdim oyunu ve doğru düzgün hiçbir şeye harcamadım. merchantlar filan doğru düzgün bir şey satmıyor, onca para elimizde patlıyor.

bonecrusher, googleda arat, trilyon tane site var hilelerini yazan oyunun.

bu arada o yarış minigamelerinde başarılı olanlar var mı? neler oluyor onları bitirebilirse?

bir şey daha soracağım, yanındaki karakterleri jedi olarak eğiten oldu mu? atton, bao-dur, handmaiden, diciple filan jedi yapılıp forcelanabiliyormuş sanırım. beceren oldu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

ben sadece disciple'ı jedi counselor yapabildim, bao-dur'la hiçbir konuşma seçeneği çıkmaz oldu bir yerden sonra iyi geçindiğim halde..

evet para hiç gerekmiyor, 2-3 parça eşya aldım toplam herhalde, ben de 110k ile filan bitirdim, ekranlar boyu uzanan item vardı gene de.. :-p gördüğüm en para gerekmeyen rpg herhalde.. :-) kötü olmuş doğrusu vendor'ların bu kadar kötü olması.. component breakdown için harcamak daha mantıklı eşyaları..

ben onderon'da son yarışı bitiremedim (çok kastırdı twilek hatun, yarım sn kadar yaklaştım 1-2 kere sonra baydım ehe) ama para kazanılıyor işte. telos'ta birinci gelmiştim işte bir miktar para kazanılıyor orda da filan. nar shaddaa'da gördüğüm kadarıyla editli robotu patlatmazsan kazanmanın imkanı yok, ne kadar iyi skor yaptıysam mendebur hep 2-3 sn daha iyisini yaptı. robotu patlatınca da dark alignment shift alındığından deneyemedim.. zaten her kaybettiğinden sonra yarışı düzenleyen adam "üzülme zaten kimse yenemez o robotu" diyor.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...