Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

40 gb ipod..

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaslar kafaya takmis durumdayim ipod cekicem kendime..ama marka tavsiyesi lazim..ses kalitesi,dis gorunus,boyut bunlar cok onemli tavsiyesi olan..fiyat muhim degil..[signature][hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignorant fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

akli olan 40gblik ipod almaz

niye dersen bir kere dosya atimi cok yavas adami olduruyor, e 40gb muzikte zaten atip dinlemenin anlami yok o kadar fazla kimde var nasil dinleyebilirsin.

alicaksan ipod mini al hem design olarak en az on kat daha guzel ve 4gb cok daha kullanisli[signature][hline]any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
C CLARKE
Sosyal ağlarda paylaş

Bir bilgisayardan yüklüce bir dosya almak gerekince iyi oluyor, internet cafelerde falan hoşuma giden birşey görünce direk içine atıyorum..

Ama evet iPod'un markası yok, iPod işte, Apple'ın..[signature][hline]Never come near me again..
Do you really think I need you..
John_Petrucci, 23 Ocak 2005 23:00 tarihinde demiş ki:
Neil Armstrong muson du zaten.Beklenir ondan
Sosyal ağlarda paylaş

almisken 4gb almim diyorum ben, bilmiyorum yani, aradaki fiyat farkını vs, amerikaya gidince bakcaz yazın artık.[signature][hline] " we have no great war, or great depression. our great war is a spiritual war. our great depression is our lives. we've all been raised by television to believe that one day we'll all be millionaires and movie gods and rock stars -- but we won't. and we're learning slowly that fact. and we're very, very pissed off. "
Sosyal ağlarda paylaş

ıpod dhst bı alet de alrken bence tam anlamıyla arastr 40 gb bnce cok abartı ne gerk var uzayamı gderkn dnlıcn okadr sakıyı ne gerk var al mını ohh taş =)[signature][hline]tavuklar çiçek açmış poğaça nerede madem yuzme bılmıyodun niye çıktın ağaca?
23/7/2004 13:49 GMT +2 de şero demişki
İki kedi tanırım birisi Türk Şerafettin biriside Gavur Garfield.
Sosyal ağlarda paylaş

sakın mini alma ne gerek var 20gb yetmiyo bana...
kafan mı bozuldu.. eve gelip ynei şarkı mı koyacaksın? kendini 100 tane şarkıylamı sınırlandıracaksın?..
40gb her işini görür hemde sürünmezsin.. (şarkı yükleme hızına laf eden arkadaşları kınıyorum.. 20 gb 10 dkaka sürmüyor.. 6 dakka fln)[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

40gb ipod'um var, World of Warcraft, bir kac film ve tum mp3lerim icine yuklu. 40gb disk space tasaruffu yani sira istedigi zaman istedigim seyi dinleme luksune sahibim. ancak bana sorarsaniz eger benim gibi mp3 delisi degilseniz 40gb'a gercekten ihtiyaciniz yok, cunku ben tek bir parca icin bile tum albumu indirmek gibi enteresan bir huya sahibim.

bu arada belirtmek isterim ki USB2.0'dan saniyede 60mb(460mbps) transfer yapilabilir, ipod'un yazma hizi goz onune alinirsa saniyede 2mb civari kopyalayabiliyoruz teknik olarak, yani yavas olmasi gibi bir durum soz konusu degil, zira ben oyun oynuyorum ipod uzerinden.

bu arada 40gb'nin kalinligi iskin ile 1.5 cm civarinda, ben bol cepli seyler giymeyi sevdigim icin tasimak neredeyse hic problem olmuyor.

[Bu mesaj dom tarafından 26 Mayıs 2005 00:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk başta 128 mblık bi mp3 player aldım, rahat yeter diyerekç yetmedi.
derken bozuldu, komik bir fiyata 512 mblık bi mp3 player aldım, bu rahaaaat yeter diyerek. yetmiyor şu an:)
para toplayabilirsem 4 gblık ipod alacam. bana çok rahat yeter o. ama o da bir gün az gelecek ve 40 gblık için para biriktirmeye başlayacağım.
bence paran varsa 40'lık al. benim toplamam gereken bir bilgisayar, ve almam gereken bir gitar olmasaydı ben ondan alırdım:D[signature][hline]beş hececiler
H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dom, 26 Mayıs 2005 00:54 tarihinde demiş ki:
40gb ipod'um var, World of Warcraft, bir kac film ve tum mp3lerim icine yuklu. 40gb disk space tasaruffu yani sira istedigi zaman istedigim seyi dinleme luksune sahibim. ancak bana sorarsaniz eger benim gibi mp3 delisi degilseniz 40gb'a gercekten ihtiyaciniz yok, cunku ben tek bir parca icin bile tum albumu indirmek gibi enteresan bir huya sahibim.

bu arada belirtmek isterim ki USB2.0'dan saniyede 60mb(460mbps) transfer yapilabilir, ipod'un yazma hizi goz onune alinirsa saniyede 2mb civari kopyalayabiliyoruz teknik olarak, yani yavas olmasi gibi bir durum soz konusu degil, zira ben oyun oynuyorum ipod uzerinden.

ipod üzerinden linux kullanmak veya oyun oynamak kulağa hoş geliyo ama aletin aşırı ısıtabiliyolar bide hard diskinin yaşamından yiyolar

ipodun içindeki micro diskin ömrü normal harddiskler kadar uzun diil uyarıyım dedim

40gb alabiliyosan onu al bende 20lik var yetmiyo
adamına göre değişir tabi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 25 Mayıs 2005 22:27 tarihinde demiş ki:
(şarkı yükleme hızına laf eden arkadaşları kınıyorum.. 20 gb 10 dkaka sürmüyor.. 6 dakka fln)

çüş! benim hdd icinde o kadar hız yoktur kesinlikle. naptın abi o kadar hız?

bu arada 4gb ve 40gblıkların fiyatları nedir?
ben de almayı düşünüyorum da
Sosyal ağlarda paylaş

İpod; sony creative gibi bir markadır. İpod son zamanlarda photo olarak yeni bir özellik ekledi yani renkli ekran ve fotograf cekebiliyor.Fakat ipodların ekranı cok kucuk bu nedenle sana baska bir markadan tavsiye etmeliyim.

Creative bu podyumda basları cekiyor ve bir zen modeli var siyah renkli ekran buyuk video oynatma inanılmaz bir alet.Fiyatı ipoda yakın 900 milyon civarı ki renkli ipodda bu fiyatta yani kesinlikle memnun kalırsın urunu görmek istersen bana pm at sana özellikleri bulunan siteyi yollarım suan reklam olur diye yazmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 25 Mayıs 2005 13:15 tarihinde demiş ki:
akli olan 40gblik ipod almaz
kadar fazla kimde var nasil dinleyebilirsin.

said:
Shagrath, 25 Mayıs 2005 18:20 tarihinde demiş ki:
40 gb bnce cok abartı ne gerk var uzayamı gderkn dnlıcn okadr sakıyı ne gerk var

said:
theKingpin, 26 Mayıs 2005 00:42 tarihinde demiş ki:
4 gb liklar uygun bence..

"bir gün herkese 250 kb yetecek" miydi neydi öyle bir laf vardı. bu da öyle birşeye benzemiş.

bende bile 12 GB kadar MP3 dosyası var, yetmiyor. çoğu grubun sadece birer şarkısı var, diğer şarkılarını da arıyorum. şu an elimde 2800 şarkı var...

Zamanında P 133, 32MB Ram, 1 GB HDD kullanırdık. dial-up çocuğuyduk o sıralar.
Tabii o zamanlar elimizdeki 3-5 popüler şarkı yetiyordu.
Ama daha çok bilgisayar kullanmaya başladıkça pc başında müzik dinlemek istiyorsunuz. O popüler 3-5 şarkı yetmiyor.
Bakıyorsunuz evinizdeki cd'lere, "neden benim pc'de de bu kadar şarkı yok dinleyemiyorum" diyorsunuz, başlıyorsunuz arşiv yapmaya.

Bir de elinizdeki mp3'ler 32kbps'lik ise fazla yer kaplamaz.
Ama madem iPod alıyorsun, ses kalitesinin iyi olması lazım. iPod'un ses kalitesi, o küçük masaüstü hoparlörlerden çok daha sağlam ve kaliteli çünkü. Elimdeki Mp3'lerin hep 320 Kbps olduğunu düşünseydik herhalde 25GB felan tutardı. Daha kaliteli müzik dinlemek istediğinizde 0 64kbps'likler yetmiyor, 128'likler rahatsız edebiliyor.

Sadece popüler şarkıları dinleyen birisiyseniz 1 GB bile yeter.
Ancak, insan bazen açıp baştan sona Iron Maiden, baştan sona Kıraç, baştan sona Moonspell şarkıları dinlemek istiyor. E o zaman napıcaksınız? Eve gidip eskileri silip yenileri mi yüklüyceksiniz? Bunları toplayıp bilgisayarınıza atıyorsunuz. Arşiviniz geliştikçe gelişiyor. Yetmiyor o harddisk size.

Doğrudur, çoğu kişide hala 30gb'lık harddiskler var. Eskiden olduğu gibi harddiskler konusunda fazla hevesli değiliz, her çıkan modeli gidip almıyoruz. Zamanında o 1 GB'lık harddiskler yetmezdi, ufacık birşey yükleyince mutlaka başka şeyleri silmek gerekirdi. yeni harddiskler çıktıkça üzerlerine atlardık. Tabii şimdi 30gb çoğu kişiye yetiyor.

Ancak müzik dinledikçe daha çok şarkı istiyorsunuz, arşiviniz gelişiyor. Bunun kaçarı yok, benden söylemesi...

Ha bi de sırf dolmuşta gidip gelirken birşeyler dinlemek istiyorsanız ucuz birşey alın, 512MB'lıklar yetecektir. elbet bir süre sonra sıkılıcaksınız. playlistteki şarkılardan başkalarını da canınız çekecek, "keşke daha büyük bir arşivim olcak, şu şu şarkıları da koymuş olsaydım" diyceksiniz.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 30 Mayıs 2005 04:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bende old school 20gb i-pod var
I-Pod mini kız işi ayrıca tiki işidir.
Sevmiyorum i-pod mini kullanan insanları.
Benimkinin tuş takımı ekmek gibi, öyle basma şeysi yok falan.
Eskilerinden yani.
Gel gör ki pili geberdi, değiştirtmem lazım.

Aşağı yukarı bütün arşivimi koydum içine, sonra rename etmem gerekti 20 gblik arşivi o da yaklaşık bir 20 saat aldı.
Arkasındaki nesne çok çabuk çiziliyo.
Ama arabanızda kaset çalar varsa araba kitini almanızı tavsiye ederim.
Çakmaktan şarj olup böyle bütün yol süper müzik keyifi yaşıyabiliyosunuz, güzel birşey.Ama içeride bırakmayın arabayı patlatıp i-pod'u çalmaya yeltenenler olabilir hah.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...