Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Sims ve Genişlemelerinin Satış Rakamı: 41 milyon!

Sam

Öne çıkan mesajlar

said:
dark-dr, 24 Kasım 2004 01:11 tarihinde demiş ki:
ehe bug ilk mesaji okumadin sanirim? threadin acilma sebebi sc ye laf atmak zaten.

eheh evet butun topici simdi okudum meraktan ; sims vs sc ne alaka diye ...

sevinerek gordum ki sam in sc ye karsi umitsiz savunmasi , sc oynayan oyunculari oyunlarina daha da sıkı baglarla baglamakta .

belli ki en cok satan oyun sc dir diyerek sc yi savunanlara cevap olarak acilmis topic ama ortada cok ciddi sorunlar var . zaten sc en cok satan oyundur diyerek insanlar bir yanlis yapmislar . bu yanlisin ustune gitmeye hic gerek yok . yel degirmenlerine saldirmaktan da farkli bir yonu yok .

sc bana kalirsa dunyanin en iyi oyunu . turkiye ye ilk geldigi gunden beri oyunu zaman zaman ust duzeyde zaman zaman rolantide oynamis birisiyim . aradan gecen 6 sene sonunda multiplayer oyuna girerken 5 ten geri sayimi her gordugumde hala ayni heyecani yasiyorum . cunku her seferinde baska bir oyun . ortada goon gezdirmek vs bu tip elestirileri zaten dikkate bile almiyorum . savas denen sey icat edildiginden beri insanlar savaslari birbirlerine silah dogrultarak kazaniyorlar dersem ayni kapiya cikar . rts de onemli olan "rekabettir" . 2 oyuncu karsi karsiya gelir eli hizli olan , gozu keskin olan(bkz. mini-map) , kafasi hizli calisan ,sansi yaver giden kazanir . ayni gercek hayatta oldugu gibi .

bana bu hissi en cok hissettiren oyun sc dir . aoe serisinde atack ground secenegi bile yoksa kardesim kusura bakma bana bu hisleri yasatamaz . sıkı bir tavla macinda bile "rekabeti" tadabilirim ama aoe da olmuyor . ayrica sunu da eklemek isterim ki - yeni bir tartisma olsun bu da- aoe i 1 hafta oynayan grandmaster bir sc ci en kral aoe oyuncusunu havada karada yener . cafelerde pek cok kereler canli ornegini gordum bunun daha dusuk seviye oyuncularda .

myth te oklar havadaki yagmur damlasindan istedigi kadar etkilenebilir . gercekcilik iyi bir oyunda aranan ozelliklerden degildir . iyi bir oyun iyi bir oyundur . herhangi bir sebebi olmasi gerekmez. istediginiz kadar psikolojik sosyolojik calismalar yapin bir oyunun neden iyi oldugunu kolay kolay aciklayamazsiniz . pek cok farkli oyun tarzinda pek cok farkli fikirlerle pek cok basarili oyun yapilmistir. quake mi gercekci half life mi gibi tartismalara girmiyorsak rts turunde de gercekcilik arayisina girmek abesle istigaldir .

kisaca sims e deginmek gerekirse . zaten gunluk hayatta yaptigim seyleri bir de bilgisayar basina gecip pixel yiginlarina yaptirmak bana zevkli ve mantikli gelmiyor . ama 40 milyon kisiye mantikli gelmis .

demek ki iyi oyun mantikla degil kisisel terichlerle belli oluyormus ve sc kisisel tercihlerim arasinda 1.

sims gibi kiytirik oyunlarla bir arada lafinin gecmesi bile beni uzdu :D[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .

[Bu mesaj huun tarafından 24 Kasım 2004 02:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 24 Kasım 2004 01:43 tarihinde demiş ki:
aoe serisinde atack ground secenegi bile yoksa

birazdan evden çıkmam gerek, geri kalanına sonra değinirim ama attack ground nasıl yokmuş aoe serisinde? meydanı boş bulan sallıyor maşallah..

bang bang starcraft'ı geçer fizik motoru konusunda, (oyunun fizik motoru olmadığı için doğal zaten:-p ) doğrudur lakin gene myth'in gerisinde.. :-)

öyle komik şeyler denmiş ki, iyi ki bakmışım, günüm şen geçecek.. :lol:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

attack gorunddan kastı su:
sc ve wc de melee dalan savascıların bu attack ground sayesınde bır yere yıgılmaz mal mal bakınmazlar ama aos da fln bu yoktur..okcular hep bır hedefe saldırırlar herkes bır hedefe dalar..
İnşallah yakında sc 2 çıakrda sc den guzel bır rts cıkar ortaya..[signature][hline] Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından değiştirilmemiştir
Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından ellenmiştir
löp
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 24 Kasım 2004 01:21 tarihinde demiş ki:
41 milyon ne demektir yahu..

her 10 bilgisayar kullanicisindan birinde orjinal sims war sanirim..Oyun kiz-erkek genc-ya$li sinirlamasina girmiyor, rpg-fps-rts v.s gibi bir kategoriye girmiyor, kendi klansmaninda lider, oyun becerisi-zekasi gerektirmiyor(muhtemelen di$iler de oynayabilsin diye, akilli adamlar, kulliyen sati$ teknigini kullaniyorlar).

zaten oyun yapımcılarının amacı para kazanmak degil mi?[signature][hline]silverhelm.trio

[Bu mesaj silverhelm3 tarafından 24 Kasım 2004 18:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sam bence cok gereksiz tartismalara giriyorsun neymis efendim sc kotuysum. bi arguman sunacam gorecen olecen. oyunun sayisal anlamdaki stratejiye getirdigi yeni solugu geciyorum. karakter cesitliligini ve bu karakterlerle kurulabilecek sayisiz taktiği geciyorum. hehe yorumlarinizin hic birini okumadim ama boyle bir tartismaya bile girmen bile yanlis sam. aoe nedir ki beah. eski bi sc oyuncusuyum coook uzun sure once biraktim. aoeyi de az oynamadik. ikisinde de cok eglendim. hani bir olay vardir ya bas-dal diye, iste aoede de o gecerli maalesef. bi sure once cuceyle net kafeye gitmistim. oyundan hic cakmiyorum. fasulye konumunda bile degilim yani. ama bina ve unit kombinasyonu o kadar saglam ki scde. aoeye geri donersek. cag atlama cart curt onu da uzun suredir oyun oynamiyorum. sana aha bak bu kadar taktigi var felan da diyemem. ama ikisinin ben de biraktigi izlenim scnin syisal ve taktiksel bir oyun oldugu aoe nin ise daha cok tek bir konuya yonelip fazla taktiksel olmadigidir. bi kere micro yok. boyle bis suru unt oluyo. bisey anlamyosun. ahanda bu da benim olayimdir.[signature][hline]Chemical, pokemon_RIZA'ya 21 Kasım 2004 22:41 tarihinde demiş ki:
ya harbiden pokemonmuşsun lan sen
Sosyal ağlarda paylaş

Sims dediğimiz evcilik bilgisayar vrsn u değil mi yani bunları alanlar bayanlar burda şu sonuç çıkar bayanlar tek bir malın demand ini yapıyorlar bu yüzden mal çok satıyor ama biz erkekler için çeşit çok Underground , Hl2 , Fm 2005 ... o yüzden elimizdeki supply dağılıyor[signature][hline]Your feelings
I can't help but rape them
I'm sorry, I don't feel the same
My heart inside is constantly hating
I'm sorry, I just throw you away
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
madem bang bang gibi önemli bi post var tekrar açalım burayı :)

eğer aramızda bu güne kadar S.A.M. in yazdıklarıyla oturup kalkanlar varsa o mesajı yanında destek olacak biri yoksa okumasınlar şok etkisi yapabilir. :D[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

yetkini kötüye kullanmaya mı başladın şimdi de, cevap veremeyince başlığı kitleyip iki hafta düşünüp sonra tekrar mı açıyorsun? :horace:

keşke black'in "ben aradan çekileyim siz konuşun" önerisini kabul etseydim, orada biraz rezil ederdim seni de konuşmaya yüzün olmazdı artık.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

sen konuşamıodun ki, 2 kelime edemedin böyle bla bla bişiy dedin onu da anlamadık, klavye delikanlısı çıktın eheh.şaka bi yana o kadar geldik en az senle muhabbet etmişimdir herhalde lol.

kardeşim yazmışlar tepeye link vermişler komik diye, ben de insanlar dile getirebilsin diye açtım kötü mü ettim, her işte bi bit yeniği aramayın.zaten konu sims, bana ne sims den ehuehu.sen oyna simsini.[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kaç kere black'in ardından konuşmaya çalıştım senle, sen arkasına saklandın. fotoğraflarla sabitlenmiş birşey bu.. :horace:

will wright sen anaokulundayken bestseller oyun yapıyordu, git ona anlat sen bunları heh[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de ben will wright a birşey mi dedim, neyse konuyu sims e çekmeyelim eheh.

sen bang bang e gel ehe.mammoth yoktur ama üstün özellikleri ile keser seni bence haha[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

lol be başlığa bak bir de mesajına bak. konu zaten the sims, en çok satan oyun olduğu yazılmış ve "en çok hede/hödö sattı" diye sallayanların karşısına konulmuş. git başlık aç madem bang bang daha çok sattı diyorsan heh

will wright'a git söyle işte "evcilik oyununu millete yutturdun diye sc'yi toza dumana kattın, millet ling rush'la kafayı bozacağına duvarkağıtlarıyla bozdu kafayı senin yüzünden" diye.. belki imana gelir de bundan sonraki oyunlarında eciş bücüş yaratıklar, yobaz uzaylılar ve mechalar koyar dünyada silah içermeyen kaydadeğer bir oyun kalmaması için.. sen de misyonunu tamamlarsın blizzardatapan olarak.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Zevkler vede Renkler tartişilmaz... herkez herkezinkine saygili olsun azicik ....[signature][hline]|-------------|Paticik Kısayol Menüsü|-------------|
|---|İnternet-Konu Dışı-Konsol-Pc Oyunlari|----|
|Müzik-Vizyon-Garbage-Spor-Donanim&Yazilim|

[Bu mesaj BlacKDagger tarafından 08 Aralık 2004 16:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Sam, git Simsde bütün yetenekleri sonuna kadar geliştir, en yüksek kariyer seviyesine gel, sonra bütün gün adamın çişinin gelmesini bekle.

İlle de bunu dedirteceksin değil mi!!!!!!
:hrr:[signature][hline]Pathetic fool! You can't slay the creatures of darkness with light, you need to get into the shadows.
All hail the lord and master Foamy the Squirrel

[Bu mesaj nightstalker tarafından 29 Aralık 2004 17:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heh sims sürüyle daha ciddi görünen vurdu kırdı oyunundan farklı değil, diablo 2'de nasıl en über eşyaları alıp en über seviyeye gelip gene aynı mezar kaçkınlarıyla boğuşuyorsam sims'de de malikanede oturan bir genelkurmay başkanının çişinin gelmesini bekleyebilirim.. :-)

çoğunuzun küçümsediğinden çok daha iyi bir oyun, orası kesin.. taptığınız sürüyle oyundan da daha yenilikçi, isim verirsem şimdi gene çıngar çıkar.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...