Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Sims ve Genişlemelerinin Satış Rakamı: 41 milyon!

Sam

Öne çıkan mesajlar

şöyle de düşünebiliriz; bu oyunu oynayanların 60% gibi büyük çoğunluğu bilgisayarı tam manasıyla kullanmayı bilmiyorlar, alınan cdler çiziliyor, bir bozukta hemen çöpe atılıyor falan. bu 60%ını oluşturan kesimin bir kişisini ele alırsak 3 ya da 4 kere sims cdsi alıp bozmuş insandır. durum böyle olunca da satışlar tavan yapıyor. çok seviyorum ancak bir süre sonra rutinleşiyordu sims1de.[signature][hline]Aşk bizim gibilerin neyine?
Sevgiyle yetinmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bilgisayarı kullanmayı iyi bilmeyen kişiler daha titiz olur genelde, iyi bilen adam cd yi alır çat atar masaya, bilmeyen adam açar kutusuna koyar, korkar zarar veririm diye.

sims in çok satmasının nedeni herkese hitap eden ve burning legion hillsbrad deki alliance kadar ek pakede sahip bi oyun olması.(bu WoW benzetmeleri de fazlalaştı sanki :P)
[signature][hline][i]Herif kaynak gözlüğüyle dolaşıyo, ona ışın kılıcı kor mu...
Sosyal ağlarda paylaş

paticik kapalıyken bayağı sims 2 oynadım, önceden düşündüğümden de güzel bir oyunmuş. ayrıca sims'e "aaa şöyle böyle oyun, oyun bile değil hatta" diyen arkadaşlar bilmiyor ki dünyada 8 milyon satıyorsa sc, milyarlarca insan sc'yi görse bir halta benzetemez. bilgisayar oyunu oynayanlardan da onmilyonlarcası gene birşeye benzetemeyebilir. elitist olmak kolay da ciddiye alınmak zor, zevklerinizi sınırlamayın bu kadar.. :)

ha kaldı ki starcraft ve diğer bütün rts'ler (benim hayranı olduğum myth dahil hani, objektifliğim belli olsun diye ekleyeyim çünkü yanlış anlamaya meyilli arkadaşlar var) varlıklarını dolaylı olarak sims'in yaratıcısı olan will wright'a borçlu zira civilization'ı yaparken sim city'i model aldığını söylüyor sid meier ve modern anlamıyla stratejinin başı da o sayılır.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

RTS nin ilk cıktığı nkta civ değildir sam lutfen araştıralım öğrenelim ole konuşalım,

Modern RTS'nin (super terimmiş bu arada) başlangıcı Megalomania dır.

O yuzden ole will wright'a borcu falan yoktur RTS yapan fırmaların, zaten Sim'se hiç borçumuz yok.[signature][hline]
Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

cüce okumada zorluk çekiyorsan yardımcı olamayacağım.. :)

"civilization'ı yaparken sim city'i model aldığını söylüyor sid meier ve modern anlamıyla stratejinin başı da o sayılır"

"yeni başlayanlar için strateji" elkitabından: :-p
rts bir strateji alt-türüdür.

rts'ler de gökten zembille inmedi elbette, turn-based stratejilerdeki kaynak toplama, birim üretme vs konseptlerin üzerine temellendiler. "yok öyle değildir" diyebiliyorsan buyur anlat, dinliyorum seni..

sims'e borcu var da demedim, ayrıca türkçe'de "varlığını borçlu olmak" diye bir kavram vardır ve "borçlu olmak"la da aynı şey değildir, bilmem farkında mısın?

ekleme: ayrıca modern rts de dememişim, modern strateji demişim. ben ak demişim sen kara anlamışsın maşallah. civilization'dan önce de turn-based strateji türü mevcuttu ama bugünkü stratejiyle pek alakası yoktu..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 02 Haziran 2005 00:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

rts idi? galiba herkes hata yapmış dune 2'yi ilk rts olarak kabul ederek o zaman? sim city'den önce de kaynak toplanan oyunlar vardı sürüyle dediğin gibi ama bu onların modern stratejiye üye olduklarını göstermiyor, rts'nin başlangıcı olarak görmenin tek sebebi kaynak toplamak olmasa gerek?[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

oyun RTS idi adam dune'daki gibi hadı gulum sen şuraya sen buraya demiyodun, oynadıysan majesty'ye benzer bi mantık vardı.

Lakin git araştır iyice göruceksinki megolamania ır bu olayın başladığı yer.

Dune sadece butun uniteler uzerinde kesin kontrol'un olduğu ilk oyundur sevmemde zaten iti.[signature][hline]
Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

lol majesty rts değil ki. ne yaptın yani tebrik ediyorum seni. strateji dediğinde kesin kontrol vardır, zaten stratejini uygulayamıyorsan nasıl strateji olur? :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hiç karışasım yoktu da kesin kontrol denmiş, 2 satır bişyi yazasım geldi:

megalomania da zerre kadar ünite kontrolü yoktu sadece max. 4 olan harita parçalarına salardın bunun da herhangi bir RTS öğesiyle bağlantısı yok zira herhangi bir strateji oyunun atak fonksiyondan farkı yok.
eğer realtime ünite kontrolünü RTS yi RTS yapan öğelerden biri sayıyorsak megalomania ya rts diyemeyiz.[signature][hline]sopayla rencide = t3h w1n
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
said:
dark dr:
iste karsinizda...

yenilikci 2D fizik motoruyla angle/wind/velocity vektorel hesaplamalarinda STRATEJI aleminde devrim yapan, kaliplari yikip yenilik ustune yenilik getiren oyun...

Advantage of Height, Importance of Wind, Absurdance of Combined Arms gibi gercek hayat kavramlarinin bir strateji oyunundaki ilk enkarnasyonu!!

sonsuz degisik orjinal terrainde rakip topu binlerce degisik aci ve degisik hizla yoketme sansi ve bunun getirdigi degisiklik yelpazesi...

oyundaki iki irkinda(green player&red player) tartisilmaz dengeli olmasi konusunda rakip tanimayan oyun...

5 starcraft toplasan bu kadar strateji icerigi yoktur... oyunda asmis fizik motoru var kardesim bi kere!

iste karsinizda,

the most innovative RTS OF ALL TIME!

BANG BANG!

Sosyal ağlarda paylaş

[spo]

Necromancer has a supernatural ability to bring long-dead forum discussion threads back to life. After having been flogged to death the thread may have been deceased for many years, and bringing it back may have scant relevance to the current topic, yet Necromancer will unexpectedly exhume the thread's rotting corpse, and strike horror in the forum as its grotesque form lurches into the discussion. The monster, instantly recognized by all who knew it in life, seems at first to breathe and have a pulse, but, alas, it is beyond Necromancer's skill to fully restore the thread's original vitality. The hideous apparition may frighten away some of the weaker Warriors or Warriors badly wounded in former battles, but the thread is only a shadow of its former self and very quickly expires.

Unlike Archivist, Necromancer compulsively saves every forum message in carefully preserved archives for future use in battle, while Necromancer collects departed threads merely for the thrill of resurrecting them. Some say he performs this unnatural act out of malice, others say he can't help himself, but no one really knows.
[/spo]

[ Mesaj 26 Nisan 2007, Perşembe - 09:29 tarihinde, Asteroth tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

ilk sims çıkmıştı.o zaman mis gibi yeni makinemi almıştım.seneyi hatırlamıorum 98-99 veya daha once yada sorada olabilir ama baya oldu hatırlıyorum

o gün hevesle aldım.evde full oynadım.saatlerimi harcadım ciddi çok güzel gelmişti.sora cocuk yaptım bi şekilde.aglıodu falan.cocuga bakıcı cagırdım.bakıcı cocugu aldı goturdu bi daha geri getirmedi.bende o sinirle silmiştim sims i

bi dahada alsa sims serisi ek paket ivs oynamadım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...