Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2024

neokrasi

Öne çıkan mesajlar

FuCKiR, 18.06.2024 20:58 tarihinde dedi ki:

Nesi iyi abi değişikliklerin maçı veriyorduk. Resmen okunmuş üflenmiş savunmanın kafasıdır, direkler falan. Vizyonsuz ads td sini alırsak hamit td yi yönetebilsin diye ferrariyi böyle 2. viteste kullanırsın. xG kaç bende mesela? gürcistan kimdir. 

Hiç memnun kalmadım. Orkun yerine kenan ve ardanın çıkması da benficada kötü günler geçiren orkuna kıyak diye düşünüyorum. Bu manager olaylarına harbi inanmaya başladım.

6 numaramız yok. hakan çalhanoğlu savunma yapmıyor, orkun zaten ileride, arda ileride. ismail lazım takıma orkun'un yerine. kaan ile ismail savunmayı toparlar. orta sahayı çok rahat geçtiler hep pozisyonlar ondan çoğunlukla. sonda da karambol artık allah ne verdşyse zaten. 

Sosyal ağlarda paylaş

Barış + Kerem çok ofansif kaçar. Belki Gürcü'ye diş geçirirler de Çek falan yemez. Hele hele elinde düzgün 6 yokken kanatlardan birinin biraz daha ortasahaya yardım edecek tip olması lazım bence. Barış + Ferdi çok güzel olurdu ama Ferdi'yi sola koy desen bek oynayacak adam yok.

Arda sağ Barış sol Hakan orta denenebilir, arkalarına da Kaan + Okay makul olabilir gibi.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Montella'nın saha içi kaydırmaları çok iyiydi de, değişiklikleri fiyasko bence.

Orkun'a sabretti sahada tuttu.

Tam iyi oynayan diri ve golle gaza gelmiş Arda'yı oyundan çıkarttı.

A.Kerim sürekli teklemesine rağmen Merih hamlesi gecikti.

BAY bu maç iyi olmamasına ve yedek kanat olmasına rağmen değişmedi.

Montella'nın tek olumlu değişikliği yine aslında forvet olmayan Yusuf'u alternatifsizlikten forvete almasıydı orada BAY tekleyip Kenan vitaminsiz kalınca. Yusuf en azından orada defansla boğuşup hızlı çıkışı kesti, ileride biraz tehlike yaratabildi. Ha onun yerine de daha saf forvet Semih falan soksa daha mı iyiydi? Bence Yusuf tecrübeden dolayı doğru tercih o kritik anda.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 19.06.2024 15:00 tarihinde dedi ki:

Montella'nın tek olumlu değişikliği yine aslında forvet olmayan Yusuf'u alternatifsizlikten forvete almasıydı orada BAY tekleyip Kenan vitaminsiz kalınca. Yusuf en azından orada defansla boğuşup hızlı çıkışı kesti, ileride biraz tehlike yaratabildi. Ha onun yerine de daha saf forvet Semih falan soksa daha mı iyiydi? Bence Yusuf tecrübeden dolayı doğru tercih o kritik anda.

Orkuna nasıl sabretti anlamadık. Çok çabaladı vs diyorlar yahu adam 10 numara pozisyonunda oynadı, asist/gol/kilit pass vs bekliyoruz çabalamasını değil. İlginş şekilde montella sabretti buna. 

En kötü karar merihi de alıp 5liye dönmesiydi. Artık orda bu zayıf takıma karşı tüm ipleri verdik üstelik bir işe de yaramadı. Okundu üflendi kale heralde o kadar pozisyon direk vs gol yemedik. Kazanırken bunları söyleyebilmek daha büyük iş.

Bu arada taraftar olarak maçı da beğendim güzel pozisyonlu zevkli maç ama takımı beğenmedim, montellayı hiç beğenmedim. Takım savunma yapamıyordu, takım net gol pozisyonu üretemiyordu. Hala aynıyız. O zaman montella neyi yükseltti ki bu yetenekli takımda. 

Montelladan başta daha ümitliydim ama küçük takımlara karşı küçük takım hocası kafasına giriyor. Sahadaki futbolcu sen değişiklik yapınca anlamıyor mu gürcistana karşı kapanacağını. Bizden iyi biliyorlar. Şu yetenekli takımla terime bile razıyım şu anda.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 19.06.2024 15:00 tarihinde dedi ki:

her zaman söylerim santraforumuz Tosun Paşa olmalı, Yazıcı falan değil...

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 19.06.2024 16:33 tarihinde dedi ki:

Nasıl gol pozisyonu uretemiyoruz ilk türün en yüksek xg bizde. Direkten dönen toplar var son dokunuş yapamadıklarımkz var kenanin 5 cm ile ofsayt olduğu pozisyon var. Daha ne kadar pozisyon uretelim? 

Canım kardeşim toplam xG 2.7 . keremin boş kaleye attığı nerdeyse 1 olan xG yi çıkartınca turnuvanın en kötü takımına karşı olan xG> 1.7-1.8 civarında. Rakip Fransa almanya italya olsa, iyi der geçeriz. Gürcistana karşı rezalet. Gürcistan 1.5 zaten. boş kaleye gol atsa aynı xG ye sahip olacak nerdeyse. Yani bunun türkçesi şu demek turnuvanın en kötü ve genel sıralamada bizden nerdeyse 100 rank geride olan ( bakmadım ama tahminen böyle birşeydir )  takım senden daha iyi organize olmuş çünkü sen daha güçlüsün. Senden daha iyi hazırlanmış. Sen bireysel kalitenle kazanmışsın. 

Montella çok iyi başladığı milli takım serüvenini hazırlık maçlarındaki kısırlık dahil kötü götürüyor. Gürcistanın Setine karşı barışı tek st kullandığı an inan okan burukun kemikleri sızlamıştır. Anasına avradına sövmüştür. SOnradan giren yusuf dahil daha iyi performans verirdi. Çünkü Lille de çok daha o pozisyonda oynama alışkanlığı refleksi var ama bunu hele ki gürcistana karşı yapıyorsan tartışmasız kötü cenki orda tereddütsüz oynatman lazım. BAY ı da sonradan kanata alması başarı değil kendi yanlışından dönmesi oldu. 

Yani şöyle bir daha özetleyeyim sana. Bayı ST aldın, BAY düştü, ardayı sağ kanatta kullandın, ardayı etkisizleştirdin, Mert müldürü yalnız bıraktın krava orayı hallaç pamuğu yaptı, 1 yanlışın ile 3 yeri direkt olarak etkiledin. Tüm oyun orkuna sabrettik 10 numarayı bitirdin. Hadi orkun kaliteli 11 de başlatırsın ama yürümüyor hemen ilk yarı sonunda çıkartırsın. 

Sonuç: Gördüğün gibi bu kadar yanlışla mutlu olduğumuz tek şey gerçekten bireysel harika yetenekli şapkadan tavşan çıkartacak oyuncularımız olması. Bu yetenekli takım iyi bir td ile Turnuvanın tüm favorilerine tartışmasız kafa tutar O kadar umutluyum. Fakat bana göre o kişi son 5-6 maçı baz alarak söylüyorum hamit kontrolündeki montella değil. 

Sosyal ağlarda paylaş

Shadow, 19.06.2024 19:04 tarihinde dedi ki:

her zaman söylerim santraforumuz Tosun Paşa olmalı, Yazıcı falan değil...

Elimizdekilerden Cenk olmalıydı evet ama böyle santraforsuz turnuvada tartışmasız umut nayir veya Serdar Dursunaldo dan biri muhakkak kadroda olmalıydı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Adam Ispanya liginin en iyi kalecisi. 

Kendi liginden cikmamis adam almayacaksin hem sorman lazim kendine niye diye. Livakovic oyle, diger baba ornegi Zaha iste. Zamaninda Ortega mesela hep birer sene oynamisti Parma da filan demek ki olmuyor bazisinda. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf, 20.06.2024 15:55 tarihinde dedi ki:

baya güzel turnuva olmuyor mu ya? bol gollü ve maçlar baya çekişmeli geçiyor her maçı izleyemedim ama izleyebildiğim maçlar baya zevkliydi. şimdiye kadarki ilk maçlarda almanya favori gibi ama ben en çok romanya'yı beğendim. 

her maç her sonuca açıkmış gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...