Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hukuki konular topik

fresia

Öne çıkan mesajlar

iş yeri alacak davası için
tanık beyanlarına itiraz dışında
"Dosyanın bilirkişiye gitmeden önce taraf vekillerine özellikle bilirkişiden sorulmasını istedikleri hususları tek tek yazarak dosyaya sunmaları"

buradan kasıt nedir acaba

mevcut delillerden çıkartmasını istediğimiz sonuçlara yönelik mi

yoksa dosyada eksik olan bir bilgiyi işverenden talep etmesini sağlamak mı

Sosyal ağlarda paylaş

Hakim açık açık yazmış daha ne yapsın yahu. Bilirkişinin özellikle incelemesi gerektiğini düşündüğünüz bir şey varsa yazın sonra tekrar tekrar gitmesin dosya bilirkişiye, süreç uzamasın diye iyilik yapmış hakim. Rapor geldikten sonra şu eksik bu eksik diye darlamayin mahkemeyi önden beyanlarınızı sunun demiş. 

Sözüm meclisten dışarı bizim insanimiz cidden okumuyor. Hakim açık açık yazıyor mesela ne yapılacağını veya ne istediğini, adam gelmiş bana soruyor burada ne yapacağız diye. Avukata danışın ben yanlış bilgi veririm mağdur olursunuz diye gönderiyorum milleti. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

avukatı azledeyim mi ya da sonrası

1)duruşmaya yetişemedi (ya da gelemiyecekti) yerine birini gönderdi ama dosyadan haberi yoktu gelenin

2)bilrikişi ücretini tam aldı, mahkemeye eksik yatırmış (hesap hatası yapmış olabilir)

3) tanık beyanlarına itirazda bulunmadı, hazır dosya iletip, talepte bulunmama rağmen

haklı sebepler sanırım

öncesinde de sen beni aradan mı çıkarmaya çalışıyorsun muahabbeti yaptı (karşı tarafla direk pazarlık yapıyorsun diyip)

pazarlık bile yapsam anlaştığımız komisyon baki diye mail attım benim avukata zaten o görüşmediği için ben devreye girmek zorunda kalmıştım

şimdi min. muhattap olarak bu sorunu nasıl çözebilirim

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

aleyhime bir şey gelişmedi ama vekil avukata tanıklara sorması gereken soruları sorması için darlamak zorunda kaldım

yani bilirkişiyi eksik yatırmışsın diye mesaj atsam tamamlar herhalde de (son günü sordum yani tamam mı diye, evet yazdı)

tmm sorunlu bir zamanıdır belki de ben çalışmak istemiyorum artık

5k filan vermiştim dava açılırken, fazla ileri bir aşamada da değil mahkeme

hiç bi abartı yok yani yazdıklarımda

Sosyal ağlarda paylaş

başka bir arkadaşa sordum ama henüz cevap alamadım

şu şu sebepler artık çalışmıycam, 5k sizin olsun (dava dilekçesini yazdınız), bilirkişiye eksik yatırdığınız tutarı iade edin, noterden de azlediyorum yazsam uygun olur mu

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

fresia, 01.12.2023 11:47 tarihinde dedi ki:

14 Kasım + 2 haftaydı süre

bunu da soracaktım

e-tebligat +5 gün veriyor (uyapta açarsa vs. kararları da var)

duruşmaya katılıp, tutanağı teslim alınca, tebliğ almış sayılıyor muyuz

yani 15 kasım +2 hafta sonra mı süre dolar (29 kasım)

buradaki detayları öğrnemek istiyordum danışmanlık ücreti ödemeden

Sosyal ağlarda paylaş

yok birisi yönlendirmişti, büyük ihtimal başka bir problemle uğraşıyor benim işi aksattı

zaten esas davada başka avukatla* devam ettim

hukuki sorularımla darlayacağım için bilerek fazla ücret vermiştim*

bu konuda kesin zarar meydana gelmediği için biraz temkinli yanaşmıştı azil'e

davaları takip ediyorum, alacak davası olduğu için teknik hesaplamaları yapabiliyorum

o kadar forum tecrübemiz var, dilekçe edebiyatı da fena değil

ama adalet sistemi rezaletmiş, pratik bir çözüm bulmaya uğraşmamışlar kanunları hazırlayanlar zaman alıyor, değmiyor bu kadar çabaya

faiz - enflasyon hesbaı tutmuyor, hesaplama tarihleri genelde dava bitiş tarihi

"avukatın dilekçesini editleyip" bu da biraz emek hırsızlığı olduğunu düşündüm, arayıp konuşayım bakalım ne isteyecek

arkadaş benzer davayı açmıştı ordan c/p yapmak da şeytanın dürttüğü nokta

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...