Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Python for Data Analysis ve Practical Statistics for Data Scientists - sıfır kitaplar

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar Ben Data Science alanına geçmekteyim ve bu iki kitabı Amazon com tr den satın aldım fakat bu arada benim çalışmalarım farklı yöne gitti ve bir bootcamp e kaydoldum vs derken kitapları kullanmayacağım ve elimde kaldılar.

Kitaplar sıfır, geçen hafta elime geçtiler. İhtiyacı olan biri var ise uygun bir fiyata vermek istiyorum. İlgilenen olursa bana öm atın.
Linkteki kitaplardır fiyatları da yazıyor - artı 400 küsür tl de kargo ödedim 😞

Python for Data Analysis: Data Wrangling with Pandas, NumPy

Practical Statistics for Data Scientists: 50+ Essential Concepts Using R and Python

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sertifika test/sinav hazirligi disinda gereksiz.

AGILE/SCRUM vs icin kitap almak gerekebiliyordu ama content değişmiyor 4-5 senedir

//

benim burada actigim bir konu vardi 8-9 sene once

100 tane falan ebook bastirdim kadikoyde, 2 bavul dolusu

bayağı iyi oldu, hepsini okudum nerdeyse - bookmark icin ufak post-it'lerle notlar aldim

askere falan goturdum, 10 tane kitapta komutan imzası var

"basili/printed" dokumanda calismak daha kolay-di zamaninda

simdi bende de Mac mini/iPad Pro/ebook trilyon tane daha iyi calisacagim yer var

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi, 14.05.2023 00:48 tarihinde dedi ki:

web, game, db, devops, data science vs fark etmez yazılım ile alakalı herhangi bir konuda kitap olayını 10 yıl önce de anlamıyordum şimdi de anlamıyorum. ne gerek var ya

cok gerek var, niye anlamiyorsun ki?

yatirim yapiyorsan onun kitabini okuyacaksin yazilim yapiyorsan onun kitabini okuyacaksin

Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi, 14.05.2023 01:48 tarihinde dedi ki:

web, game, db, devops, data science vs fark etmez yazılım ile alakalı herhangi bir konuda kitap olayını 10 yıl önce de anlamıyordum şimdi de anlamıyorum. ne gerek var ya

Ya kitap ben de sevmiyorum, genelde video tutorial izlerim

Amma eğer ciddi özgün ve güzel anlatım varsa daha teorik konularda faydalı olabiliyor, örneğin kod yazma değil de istatistik kısmında. Şu "İstatistikten nefret edenler için İstatistik" kitabını baya sevdim mesela.

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
lovecraft0Z, 06.07.2023 16:05 tarihinde dedi ki:

Yok mu alan. Üçünü 300 tl ye bırakıyorum

inn9f9g.jpg

Iban ve telefonunu özelden yolla ptesi paranı yollarım. Ziraat bankası hesabın varsa aynı gün yollarım. İşin görülsün. arada kitaplarımı tanıdık arkadaşlarıma ödünç veriyorum. Normal kitap okuyan çok kalmadı. Ekran çok gözümü alıyor artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Ankara Üniversitesinde veri bilimi ile uğraşan Asım Egemen YILMAZ hocam var. Teslim alıp ona ulaştırabilirim.

Bana değerinden satmayı düşünmüyorsun sanırım. Ankara üniversitesinden ömer hoca ile veri bilimi ve yapay zeka üzerine yeni proje konuları arıyoruz. Ben de o nedenle istemiştim. Türkçe kaynaklar ve youtube kısıtlı ve yüzeysel bilgi veriyor. Udemy kursları bir nebze iyi.

Yeni proje fikirlerin varsa çok makbule geçer ömer hocaya iletebilirim.

İyi çalışmalar.

Bu arada "lovecraftOZ cant recieve message" hatası veriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...