Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2022 - 2023 JJ Sezonu

Shadow

Öne çıkan mesajlar

On 26.08.2022 at 01:09, Ceronibo dedi ki:

Abi, Dinamo Kiev çok erken denk geldi. O maçki bomboş irfan bile  bu akşam anlamaya başlamış jesusball kafalarını. Jesus dede luçe'yle aynı lig adamlar gibi. iki pislik kurt. 

Bunlar hep söylenmişti. gg wp

Rennes ile de deplasmanda şimdi bi beraberlik çözebilirsek gruptan çıktık gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Luce'nin basın açıklamasını gördüm bir yerde de, adam oynatacak adamım yoktu vs diyor, forvetten defans mı yaptık falan. Ne kadar doğru? eğer doğru ise önceki maçtan daha kötü durumdalarmış hani ? . Biz hazır değildik şimdi hazırız argumanı sanki pek olmuyor zaten ya son saniye golüyle.

Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar hep işte, lucescu mind-tricks. Adam tam bir sithlord. Der abi, otobüsle geldik istanbul'a çok mağduruz da dedi. Crespo'ya faul yapmaya çalışırken sakatlanan adam için, adamlarımı sakatladılar da dedi. Nedir, neticede sapladık. çok da iyi oldu çok da güzel oldu sdf. 

Mental olarak önceki maçtan daha kötü durumdalardı. Çirkef luce futbolunun sahadaki tezahürü açısından ise kesinlikle daha da limitleri zorlayan, daha da ileri seviye bir pislik luce antifutbolu vardı. Artıları eksileri koyunca  aynılardı yani önceki maçla kıyasla. Sadece daha çok ağladılar. 

Fener kesinlikle tamamen hazır değil zaten. Hücumda tahmin ettiğim seviyede değil takım. Ama efsane ön alan baskısı yaptık. İlk yarının 20 dklık bir sekansında hapsoldular kendi kalelerine mesela, o çok iyiydi. İleri uç oynama alışkanlığını artırdığında ve daha organize hücum oyunlarını ske ske jesus dede oyuncuların kas hafızalarına yükledikçe daha iyi olacaktır diye umuyorum. Yoksa her maçı dünkü gibi Gustavo Pique'nin kafa asistiyle çözmek mümkün iş değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Bizi yenmesi kıstas değil. Aynı taktikle Ümraniye'de bizden puan aldı.

Konya Kievden çok daha kötü bir takıma yenildi/elendi.Konya'nın taktik sadece tr liginde işler.

Avrupa'da rakiplerine karşı ne yaptıklarını görüyoruz. Aynı şekilde lig şampiyonumuz 10 kişi macar takımına yenildi.

Yenmişiz hala Konya daha rahat yenerdi filan. nasıl bir çekememezlik. Gruplara kalıp yenseydi o zaman  ?

Sosyal ağlarda paylaş

Benim abartıyla varmak istediğim noktaya kendin varıyorsun zaten. Konya kendinden düşük takıma eleniyor, fb hiç resmi maç yapmamış yabancısı olmayan kieve eleniyor, ts macar takımına yani 10 kişi olan takıma yeniliyor. fener Bu kievi çok zor şekilde 90 da yenebiliyor.

Fener de 3 ü 5 yapan fb medyasının çoştuğu gibi uçup kaçmıyor yani. O yüzden bu zar zor alınan galibiyette luce yatırdı, çok faul vardı ( fener 19- 16 kiev ) gibi mazretlere gerek yok. Kieve şl maçlarında elendin. Ümraniyeye evinde puan verdin hem de çatır çatır oynadılar. Konya desen maçın hakimiydi fenerin en kötü maçıydı, konya resmen top oynatmadı jesusun takımına.

Temel sebebi görmek gerekiyor. Jesus benim de çok sevdiğim bir td, beşiktaşın başına da gelmesini isterdim çok önceleri de forumda yazdım. Fakat fenere küçük takım muamelesi yapan jesusu asla istemem. Bu rotasyon ne abi. Lisbonda mı, benficada mı, flamengoda mı böyle rotasyon yaptın? çıkıp yazsın birileri biz de öğrenelim. Bu kadroyla kieve elenip, ümraniyeye evinde puan vereceksen, konyaya varlık bile gösteremeyeceksen kusura bakma başarın ne? 90+2 golüyle gelen kiev maçı mı. Ligde 10 kişi kalmış yendiğin takımlar mı?

Kendisinin ifadesiyle "ben avrupa için değil lig için geldim". EE 5 maçta 4 puan kaybetti senin fantazi rotasyonların sayesinde takım. Yahu ismaile şu kadroyu verip 5 maçta 4 puan kaybedip, kieve şl de elense bir anasına sövmedikleri kalırdı.

Avrupada hiçbir td takım böyle sürekli rotasyonlu kadro sürmez sahaya. Herkesin ana 11 bellidir, arada bir iki değişiklik vardır. Jesus feneri biraz büyük takım görmeye başlarsa da fener bu elindeki kadroyla çok daha iyi olacaktır zaten. ŞL den elenmesinin ve bu ligdeki oyun olarak da kötü olduğu puan kayıplarının sebebi de jesustur net.

Kimse dile getiremiyor adama peygamber muamelesi yapılıyor diye yazayım dedim. Fenerin şuandaki en büyük rakibi jesus ve fantazileri net. Malesef adının büyüklüğünden her söylediği ve yaptığı kayıtsız şartsız incelenmeden kabul gördüğü ve eleştirilemediği için yazıyorum. Konya yenilgisinden sonra bile direkt oyuncular suçlandı. 

İçim rahat yazıyorum çünkü bu yazım fenere de özgü değil ki ben sergen gitsin diyen ilk kişilerdenim, forum orda gerekçelerim ve yazılar orda. 

Yani sonuç, fener uçup kaçmıyor, jesusun mevcut performansı da kötü. 

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Feneri boklamadım, gözünle oku yazdıklarımı. Neden başarısız olduğunu, neden uçup kaçmadığını ve abartıldığını eldeki verilerle, sonuçlarla söyledim. 

İsmayılı alanya maçında gömdüm. beşiktaş 10 - 0 da kazansa gömerim. Büyük takım %25 le 20 ile top oynamazzzzz. Bu kadar net. Karbonat Erol oynatırken de yazdım fener %30 -35 ile top oynarken. Oynamaz, geçici maç kazanmak bunu açıklamaz diye, yine senin gibi beyni sarı lacivert adamlar çıktılar yok olurmuş şöyleymiş böyleymiş, g.tüne teneke bağlanıp yollandı karbonat erol, gönderilince de başladılar büyük takım böyle oynar mı diye.

Sen şuanda jesusu bin kere savun, ben de bin kere karşı çıkacağım jesus fenere büyük takım muamelesi yapana kadar. 

jesusun mu kalitesini eleştirmişim, fenerin mi kadrosunu transferlerini eleştirmişim. Boklama nerde ya. Neresinden boklamışım. gerizekalıya anlatır gibi yazayım fenerde şampiyon olacak kadro rahatlıkla var, ve trdeki şampiyon TD diyeceğimiz tek td de fenerinki, ama fenere 65 senelik yaşında yapmadığı bir muameleyi yapmasın, yapmasın çünkü sonuçları ortaya anında çıkıyor. şl den elenme, ligde daha 5 maçta 5 puan kayıp. 

Sosyal ağlarda paylaş

jesus benfica'da da aynı şekilde rotasyon yapıyordu. gittiği diğer takımlarda rotasyon yapmıyor kısmını nerden çıkardın bilmiyorum.

incelemek istersen şu listeden gir bak maçlara hangi kadrolarla çıkmış.

https://www.transfermarkt.com/jorge-jesus/leistungsdatenDetail/trainer/2145/verein_id/294/datum_zu/2020-08-03/datum_ab/2021-12-28

ben 3 günde bir oynadıkları dönemdeki bir kaç maçına baktım. en az 6-7 oyuncusu farklı.

Sosyal ağlarda paylaş

benficaya baktım, sportinge baktım, hadi dedim son olarak flamengoya bakayım, hele onda nerdeyse hiç değişiklik yok, sakat cezalı varsa başkalarını oynamtış okadar. Fenerdeki rotasyon manyaklığı ve sıklığı hiçbirinde yok. Ha portekiz kupasına bakıp da rotasyon diyorsan 11 ini değiştirse de kabulüm zaten laf etmem. Normali o ama ne benfica ne sporting ne flamengoda Ana 11 ini sayamadığın bir takım hiç olmadı jesusun. O yüzden hiç zorlama bence.   

Sosyal ağlarda paylaş

hayır yanlış bakmışsın o zaman ?

benfica ile 20/21 sezonunda sene başındaki avrupa ligi ve lig maçlarına baktım. 3-4 gün arayla oynadıkları maçlarda min 4 oyuncusu farklı. yukardaki linkteki maçları incelersen görürsün zaten. normalde oturup benfica takip etmiyorum.

örneğin 3 gün arayla oynanan 2 maç 6 oyuncu farklı.

https://www.transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/3431981

https://www.transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/3462298

al buda bizim basından bir haber (fenerin rakibi olduğu dönem);

https://www.aksam.com.tr/spor/benficanin-basarisinin-sirri-jorge-jesus/haber-186473

Alıntı

KADRODA HER DAİM ROTASYON

Sürekli kadroda yaptığı rotasyonlarla dikkat çeken Jesus'un Benfica kadrosunu sürekli olarak değiştirmesi ise dikkat çeken bir başka ayrıntı. Jesus bu sezon sadece 2 karşılaşmada aynı takımı sahaya sürdü. Benfica kadrosu 10 Aralık'ta  Sporting Lizbon'u 3-1 mağlup ettikleri karşılaşma ve 15 Aralık'ta kendi evinde Maritimo'yu 4-1 mağlup ettiği karşılaşmada aynı oldu. Portekizli adam ilk defa bu 2 maçta aynı 11'leri sahaya sürdü. Fenerbahçe'de Aykut Kocaman da sık sık yaptığı rotasyonlarla adından söz ettirirken, zaman zaman özelliği nedeniyle tepki almıştı.

ikna edemeyeceğimi bile bile niye bu kadar uğraşıyorsam :d

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...